Корекційно – розвіткове заняття: «Формування елементарних математичних понять»для дітей з ООП в ЗДО компенсуючого типу.
МЕТА: Закріпити вміння лічити предмети в межах 7; орієнтуватися в просторі, впізнавати і правильно називати геометричні фігури.,розвивати математичну мову,пам’ять,увагу, мислення.Збагачувати знання та словник дітей.
МАТЕРІАЛ: бубон, геометричні фігури, будинок, таблиці, на яких зображені предмети складені з геометричних фігур.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Дефектолог: Добрий день малята.
ПРИВІТАННЯ:
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
Дефектолог: Сьогодні ми відвідаємо незвичайну математичну галявину.
ТО Ж РУШАЙМО: поїдемо на Гвинтокрилі!
Пальчикова гра: Швидко лопасті крути! Гвинтокрил, лети, лети!
Пальці обох рук ( окрім вказівних та великих) – у положені плетого кошика. Вказівні пальці видвнути вперед і з’єднати їх подушечками ( це –«хвіст гвинтокрила»). Великими пальцями виконувати одночасні швидкі колові рухи, як лопаті гвинтокрила.
Дефектолог:Що ви бачите попереду? Позаду? Праворуч? Ліворуч? Вгорі?
Які хмари? На що вони схожі? Що ви бачите внизу?
Коли діти підходять на галявину, дефектолог пропонує розглянути їм, що тут є.
Дефектолог:А тепер давайте полічимо, скільки тут колод. Скільки їх лежить? Скільки вкопано? Так, ви добре навчилися лічити предмети. А зараз таке завдання: я буду плескати в долоні, а вам слід закрити очі і полічити, скільки раз я плеснула. (повторити чотири - шість разів).
Дефектолог:А тепер відкрийте очі і уважно розглянте галявину. Що тут є? (шишки). Тепер заплющіть очі і послухайте, скільки разів я плеснула в долоні. Полічіть і підніміть стільки ж шишок.
Скільки ти Коля, підняв шишок? Чому три?
Дефектолог:А тепер давайте трохи відпочинемо на колодах. Поки ви збирали шишки, я знайшла ось таку коробку. Зараз побачимо, що тут.
Виймає геометричні фігури і по черзі демонструє їх дітям.
Дефектолог:Як називається ця фігура? Якого вона кольору? Що є у цієї фігури? Далі дітям пропонують пограти у гру
Дидактична гра: "З яких геометричних фігур складено зайчика?"
Після з'ясування, з яких геометричних фігур складається цей малюнок, дефектолог пропонує дітям розповісти, яким буває зайчик.
ГРА "Заінька сірий умивається".
Дефектолог:
Ось скінчилась наша гра.
Все, прощатись нам пора.
Будемо завтра зустрічатись,
В нові ігри будемо гратись.
Дефектолог:До побачення малята.