Корекційно-розвиткове заняття "Лікувальна фізична культура (Ритміка)" 5 клас (для дітей із ЗПР)

Опис документу:
Конспект корекційно-розвиткового заняття "Лікувальна фізична культура" для учнів 5 класу. Заняття стане в нагоді корекційним педагогам, вчителям, які викладаюьть інклюзивне навчання в загальноосвітніх закладах у дітей з освітніми потребами. Конспект складено за програмою для дітей із затримкою психічного розвитку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття Лікувальна фізична культура

складено відповідно до «Програми з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізична культура для 5-9 класів для спеціальних загальноосвітніх закладів для дітей із затримкою психічного розвитку». Автор: Шеремет Б.Г., Сак Т.В., Соколова Г.Б., Маматова З.Р., Бабяк О.О., Мельниченко М.В., 2016 р

Тема: Правильна постава біля стіни у положенні лежачи, стоячи, тренування правильної постави при шикуванні, ходьбі, бігу.

Мета: формувати в учнів здібностей до активної творчої музично-ритмічної діяльності, відчуття ритму;

Вчити вірно відчувати темп, ритмічно корегувати рухи рук і ніг;

Розвивати координацію рухів, відчуття ритму і такту, гнучкість, пластичність, увагу, пам'ять, уяву;

Виховувати зосередженість, естетичні почуття.

Обладнання: музичний супровід, малюнки.

Хід заняття

І. Організація до заняття

Ми урок почнем з розминки –

Випрямимо свої спинки.

На носочки потягнулись,

Вправо-вліво повернулась –

Один одному всміхнулись.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Нам урок пора почать.

ІІ. Повідомлення теми заняття

ІІІ. Основна частина

 1. Розминка в колі:

 • Марш по колу, на пів пальцях (руки на поясі), на п’яточках, з поворотом тулуба, підскоком, приставним кроком;

 • Вправи для голови: нахил голови вправо-вліво, вперед-назад, кругові повороти голови;

 • Вправи для тулуба: нахили тулуба вправо-вліво, вперед-назад;

 • Присідання.

 1. Вправи в сидячому положенні

 2. (за бажанням вправи проводяться під музичний супровід)

 • Сидячи на стільці почергове підняття ніг (руки на ліктях).

 1. Вступна бесіда про правильну поставу біля стіни у положенні лежачи, стоячи.

 2. Вправи біля стіни у положенні лежачи

 1. Ляж на живіт, зіпрись підборіддям на кисті, покладені одна на одну. Підведи голову і плечі, руки перенеси на пояс, плечі відведи назад, Утримуй це положення 4-6 секунд.

 2. Ляж на живіт, підборіддям зіпрись на кисті, покладені одна на одну. Підведи голову і плечі, розведи руки нарізно, 4-6 разів стисни й розслаб пальці.

 3. Ляж на живіт, підборіддям зіпрись на кисті, покладенні одна на одну. Підведи прямі ноги, розведи їх з’єднай і повільно опусти.

 4. Ляж на спину. Поперек щільно притисни до підлоги. Повільніше, якомога дужче зігни ліву ногу в коліні, випростай її вперед під кутом і опусти на підлогу. Так само правою ногою.

 5. Ляжте на спину, повільно підніміть коліна до грудей, після цього випряміть ноги, обхопіть їх руками, потягніться. Прийміть початкове положення, розслабтеся.

 6. Лежачи на животі, підніміть голову, вдихаючи, обхопіть руками ноги, прогніться.

 1. Вправи біля стіни стоячи

 1.    В.п. –  стати біля стіни, притулитися до неї потилицею, спиною, лопатками, сідницями і п'ятками. Прийняти правильну поставу. Запам'ятати це положення і, не порушуючи його, зробити крок вперед, в сторону, а потім повернутися у вихідне положення.Зробити те саме, але з заплющеними очима. Повторити кожну вправу 5– 6 разів.

2.  В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни. Присісти 5–6 разів, не перестаючи торкатися стіни потилицею. Те саме з закритими очима.

3.    В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни. Підняти руки вгору, в сторони, вперед, на пояс, за голову, не втрачаючи правильної пози і не відходячи від стіни.

4.    В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни. Повільно підняти праву ногу, зігнути в коліні, захопити гомілку руками і притиснути до тулуба. Те саме –  лівою ногою з закритими очима. Повторити 6–8 разів.

5.    В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни. Підняти вперед руки та зігнуту в коліні праву ногу, не відходячи від стіни. Те саме –  лівою ногою з закритими очима. Повторити 5– 6 разів.

6.   В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни, руки на поясі. Піднятися 10–12 разів на носки, не змінюючи постави.

7.    В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни. 1–3 –  розслабитися; 3–4 –  прийняти правильну поставу. Повторити 10–12 разів.

8.  В.п. –  прийняти правильну поставу біля стіни, руки на поясі, лікті притиснуті до стіни. Ліву ногу відвести максимально вліво, не відходячи від стіни, повернутися у вихідне положення. Те саме –  правою ногою. Повторити 10–12 разів.

9.

 1. Гра « Пройди правильно»

ІІІ. Підсумок заняття

Гра «Мікрофон»

Я вже знала…

Я дізналася нове…..

Важливим для мене було….

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»