Конультація за темою: "Кухонна математика"

Опис документу:
Консультація корисна як для педагогів, так і для батьків. Запропоновано методи і прийоми формування логіко-математичного розвитку та економічних знань у побуті. Можна дізнатися , що для осягнення основ математики та економіки може бути кухня.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Консультація за темою:

«Кухонна математика»

Для осягнення основ математики та економіки може бути кухня. За допомогою такого навчального посібника, як сухі сніданки різного виду можна з’ясувати кількість, форму тощо. Запропонувати покласти у пластмасові мисочки сухі сніданки різного виду: квадратні, трикутні, овальні. Спочатку покласти 4 квадратні шматочки, потім додати 2 трикутні шматочки. Скільки всього, або скільки залишилося? Усі завдання мають відповідати рівню розвитку дітей.

Під час роботи з тістом на кухні можна використовувати формочки для випічки, що мають форму різних геометричних фігур. Порахувати, скільки вийшло печива квадратного, овального,трикутного, круглого, ромбом. Батьки можуть запропонувати дитині побудувати башточку із поролонових мочалок для миття посуду. Визначити кольори, поняття «вище», «нижче», порахувати скільки всього, скільки червоних, жовтих, зелених і т.д.

Поки мама готує інгредієнти для приготування обіду, дитині можна порахувати, скільки овочів почистила мама: картоплі, цибулі, моркви, перцю тощо. Назвати, з яких фруктів зварили компот, скільки яблук, слив, вишень чи абрикос.

Дуже цікаві вправи із разовими стаканчиками. Зі стаканчиків також можна будувати башточки, рахувати їх за порядком, за кількістю. Поміряти, скільки ложок крупи вміщу один стакан, а скільки півлітрова банка. Де більше чи менше.

Або вихователь пропонує малюнки дітям, на яких зображена сім’я. Діти розповідають про сім’ю, її потреби (житло, вода, побутові прилади, тощо). Що потрібно щоб задовольнити потреби всіх членів сім’ї ? Вихователь пояснює, що сім’я витрачає гроші перш за все на найважливіші потреби. Є потреби від яким можна відмовитися (дорогі іграшки, коштовності, ласощі). Можна запитати, яким чином можна отримати сім’ї додаткові гроші (економити воду, електрику, берегти одяг, іграшки, взуття, вирощувати овочі на дачі та ін.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.