і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Контрольно-підсумкове заняття з розвитку мовлення «Щоб майстер-шефом стати, прагнемо кулінарні знання набувати»

Контрольно-підсумкове заняття з розвитку мовлення «Щоб майстер-шефом стати, прагнемо кулінарні знання набувати»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дошкільний навчальний заклад
комбіновано типу (ясла-садок) №1 «Олімпієць»
Голопристанської міської ради
Херсонської області

Контрольно-підсумкове заняття
з розвитку мовлення
у середній логопедичній групі №7
«Веселка»

Тема «Щоб майстер-шефом стати,
прагнемо кулінарні знання набувати»

Вихователь:Милосердова Т.Ю.

м.Гола Пристань
2017 н.р

Тема :
«Щоб майстер-шефом стати,прагнемо кулінарні знання набувати»

Програмовий зміст:

  • закріплювати вміння дітей правильно вживати узагальнюючі слова;групувати предмети за характерними ознаками та властивостями ;

  • поповнювати словниковий запас словами назвами дитинчат тварин з пестливими суфіксами;

  • спонукати до правильного вживання іменників з чергуванням звуків при відмінюванні із закінченням –ою,-ею,-єю,-ом,-ем,-єм,-ів; з незмінюваним закінченням;дія слів у яких з допомогою префіксів ,передається значення завершеної дії;назви слів в однині та множині

  • вправляти у правильному утворені присвійних прикметників;складних слів

  • удосконалювати вміння добирати слова близького звучання ;синоніми до слів;загадувати та відгадувати загадки;

  • перевірити вміння дітей визначати перший і останній звуки в словах ,добирати картинки із заданим звуком;

  • сприяти розвитку уваги ,зв’язного мовлення під час складання розповіді за структурно-синтаксичною схемою;

  • виховувати колективізм ,посидючість і вміння слухати

Матеріал :

Оформлення групи та одяг дітей відповідно сюжету ;магнітні дошки;указка;кошики;меню;книга-рецептів;пакети;мнемотаблиці з загадками ; конверти з картинками продуктів харчування ;предметні картинки ;дидактичні ігри : «Що робить?», «У коморі багато, у мене один », «Чий хвіст», «Добери риму».

Організаційний момент:

Всі на мене подивіться

І привітно посміхніться

Поверніться до гостей

Привітайтесь: «Добрий день!»

Заняття сьогодні незвичайне,

Наче шоу кулінарне.

Пропоную позмагатись

І знання всім показати.

На «Майстер-шеф» запрошую вас, діти!

Готові ви? Тож починаєм миттю!

Вступна бесіда:

  • Шановні учасники, сьогодні ми з вами будемо кухарчуками. Я буду головним кухарем. А судитиме вас шановне журі: завідувач Попова Н.В., … .

  • Отже, шеф-кухар – це людина, яка займається не тільки приготуванням їжі, але й багато знає, як треба приготувати, як користуватися кухонним обладнанням та інвентарем, як правильно підібрати продукти.

  • Діти, де працює кухар?( на кухні кафе, ресторану, школи, дитячого садка, лікарні)

  • Коли на кухні готує кухар, який ми відчуваємо запах? (пахучий , ароматний, запашний)

  • Щоб стати майстер-шефом, яким кухарем потрібно бути? (працьовитим, роботящим, працелюбним)

  • Щоб страва у кухаря вийшла смачна, з яким настроєм він повинен її готувати? (з чудовим, гарним, прекрасним)

1 Конкурс «Щоб складно працювати, треба кухню обладнати»

Для цього завдання вам необхідно кухонне обладнання назвати,

Про дію його розказати.

Дидактична гра «Що робить?»

Кавоварка – варить каву

Соковижималка – вичавлює сік

Хліборізка – ріже хліб

Тістомішалка – місить тісто

Посудомийка – миє посуд

Пароварка – варить на пару

Соковарка – варить сік

Самовар – варить сам

Овочерізка – ріже овочі

Кавомолка – перемелює каву

М`ясорубка – рубить м`ясо

Для наступного завдання я буду посуд називати,

А вам необхідно одним словом його назвати

Дидактична гра «Назви одним словом»

Каструля, сковорода, чайник, сито, миска, ополоник, терка, кухоль, казан - кухонний посуд

Хлібниця, тарілка, салатник, маслянка, стакан, сільничка, перечниця, ложки (столові), виделки, ножі - столовий посуд

Чашка, блюдце, цукерниця, цукорниця , ложки (чайні) - чайний посуд

Дидактична вправа «Чого не буває»

(закріплення категорій родового відмінку)

Не буває чайника без … (носика)

Не буває ножа без … (леза)

Не буває сковороди без … (дна)

Не буває виделки без … (зубців)

Не буває каструлі без … (кришки)

Не буває терки без … (дірочок)

Не буває кавоварки без … (ручки)

2 Конкурс «Приготувальний»

Щоб потрапити до супермаркету

Тримайте в конверті завдання.

Дидактична гра «Знайди зайве»

Конверти, на яких знаходяться малюнки різних відділів магазину продуктів харчування.

Вам потрібно переглянути в конверті картинки з продуктами і знайти зайвий.

Всі продукти продаються в різних відділах: в хлібобулочному – батон, хліб, бублики, булочки – все що виробляється з муки; в м’ясному відділі – м'ясо, сало, ковбаса, фарш – все, що виробляється з м'яса; в молочному відділі – молоко, сметана, сир, йогурт – все виробляється з молока; в овочевому – огірки, капуста, баклажани, яблука, апельсини – овочі і фрукти.

Щоб далі нам продовжити змагання,

Пропоную відпочити і фізкультхвилинку зробити.

Фізкульхвилинка

Щоб шеф-кухарем нам стати

Треба складно працювати

В магазин разом підемо

Що потрібно, там знайдемо

М'ясо, крупи, яйця, хліб,

Молоко, гриби та кріп.

Чистенько всі помиємо руки,

Хай вони не знають скуки,

Все для страви підготуєм

Почистимо і пошинкуєм.

Солі , перцю додамо

Щоб було всім смачно

Руки вгору підняли

І тарілочку взяли

Чудову страву з апетитом

Пропонуємо привітно.

У кожному відділі є завдання для вас ,

Тож працюємо швидко, не гаємо час.

Мовленнєва гра «У коморі багато, у мене один»

У коморі багато помідорів – у мене один помідор

капусти - … капустина

перцю - … перець

часнику - … часник

кукурудзи - … кукурудза

огірків - … огірок

моркви - … морква

цибулі - … цибуля

баклажанів - … баклажан

кабачків - … кабачок

М’ясний відділ «Ферма»

На фермі тваринок люди зростили,

Щоб у м`ясному відділі поповнити вітрини.

  • Діти, назвіть свійських тварин (свиня, вівця, корова, коза, кобила).

Але звірята з вами пожартували

І хвостики свої поміняли.

Дидактична вправа «Чий хвіст»

У свині кобилячий хвіст

У коня козиний хвіст

У барана свинячий хвіст

У корови овечий хвіст

У кози коров`ячий хвіст

У кожної матусі є малятко

Назвіть кожної тваринки дитинчатко.

Дидактична вправа «Дитинчата тварин»

У свині – поросятко

У вівці – ягнятко

У корови – телятко

У кози – козенятко

У кобили- лошатко

Хлібний відділ «Мучна лавка»

Щоб мучні продукти попакувати

Треба до відповідної букви їх підібрати.

Продукти : хліб, печиво, бублик, мука, торт.

(Діти визначають перший і останній звуки в словах)

Молочний відділ «Веселий молочник»

Складання розповіді (за структурно-синтаксичною схемою)

«Назва продукту…»,

«Як він потрапляє на стіл…»,

«Що з нього можна приготувати…»,

«Де його можна зберігати…».

Молоко – це молочний продукт. Молоко дає корова. З нього можна приготувати йогурт, сметану, запіканку, какао. Його зберігають в холодильнику.

Діти складають розповіді з будь-яким і іншим продуктом.

3 Конкурс «Кмітливий кухар»

Для вас, маленькі кулінари

Пропоную наступне завдання.

Треба покупку відгадати,

Склавши про неї загадку.

Загадки

Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі. (Морква)

Сидить дід, у сто шуб одітий. Хто його роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

Схоже на сонечко, але з ручкою. (Сковорода)

Не слон, а має носик, не паровоз, а дим пускає. (Чайник)

4 Конкурс «Шеф кухар – майстер своєї справи»

Шеф - кухар вміє все робити

І до справи дуже здібний.

Мовленнєва гра «Утвори слово» (завершена дія)

  • Діти, я вам буду називати дію, яку виконує кухар, а ви мені у відповідь скажіть так, щоб дія була закінчена.

Кухар може:

Різати – розрізати, порізати, перерізати;

Сіяти – просіяти;

Варити – зварити, переварити;

Сипати – насипати, посипати, пересипати;

Ліпити – зліпити, поліпити;

Мити – помити;

Лити – налити, перелити, полити;

Місити – перемісити.

На поверхні кухонні дощечки треба зібрати

Слова за звучанням разом поєднати.

Дидактична гра «Добери риму»

Стакан - банан

Сковорода - вода

Каструля - цибуля

Терка - цукерка

Кружка - петрушка

  • Діти, де записують назви страв, які пропонує шеф-кухар? (У меню)

  • Якими стравами може пригостити кухар? (Борщем, запіканкою, салатом, відбивною, желе, рагу, пюре…)

Кожен кухар книгу рецептів має

І по ній різноманітні страви виготовляє.

Дидактична гра «Готуємо по рецепту, що зайве?»

  • В запропонованих рецептах є зайвий продукт, назвіть його.

  • Ось, діти, ми і пройшли перші кулінарні сходинки , але вам ще треба закріпити свої знання на практиці, допомагаючи на кухні мамі, бабусі. Я переконана, все це стане у пригоді в подальшому самостійному житті. Ви станете справжніми шеф – кухарями і я буду вами пишатися. А маленьким презентом за кулінарне заняття я хочу відмітити вас медалями.

  • А зараз ми дізнаємося, як журі оцінило кулінарну підготовку наших дітей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Контрольно-підсумкове заняття з розвитку мовлення у середній логопедичній групі
  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Дошкілля
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    178
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    YR905980
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь