Контрольна робота(тест) . 5 клас. "Речення з однорічними членами, звертаннями, вставними словами"

Українська мова

Для кого: 5 Клас

16.01.2022

618

18

0

Опис документу:

Контрольна робота (тест) з української мови для 5 класу. Урок повторення та узагальнення вивченого з теми "Синтаксис і пунктуація. Речення з однорідними членами речення, звертаннями та вставними словами,( словосполученнями, реченнями)".

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Контрольна робота. Відомості з синтаксису та пунктуації. Речення з однорідними членами, звертаннями, вставними словами, складне речення.

1. Члени речення, що відносяться до одного й того самого слова в реченні і відповідають на однакові питання, називаються

а) звертаннями б) однорідними в) вставними г) уточнюючими

2. Звертання в реченні виражаються іменником у формі

а) кличного відмінка однини та називного множини б) знахідного відмінка в) називного відмінка г) родового відмінка

3. Укажіть складне речення

а) Може, в тих хащах і заростях причаїлися дикі звірі, гадюки й слони? б) Він все має чути, вбирати, акумулювати в собі. в) Терпко пахло грушами, повіви вітру доносили з лугу запах пізнього дрібноцвіту. г) Його цікавить не тільки дотепне, образне, комічне, а часом дошкульне, сповнене сарказму слово.

4. Укажіть речення, у якому вжито узагальнювальне слово при однорідних членах речення (розділові знаки пропущено).

а) Він все має чути вбирати акумулювати в собі б) Для письменника все має вагу рядок давньої народної пісні чи сторінка літопису твір художньої чи наукової літератури. в) Його цікавить не тільки дотепне образне комічне а часом дошкульне сповнене сарказму слово. г) Фах письменника дуже складний і відповідальний.

5. Укажіть рядок, у якому форму кличного відмінка утворено правильно.

а) батько, мамо, сестра, браття б) сонце, вітре, батьку, школа в) Маріє, Денисе, Галино, Михайлу г) капітане, зіронько, Галино Володимирівно

6. Вкажіть речення з вставним словом ( розділові знаки пропущено)

а) Погода можливо погіршиться б) У нашому житті все можливо в) Ви підкажете мені можливу реальну історію г) Нехай можливе стане реальним

7. Вкажіть речення зі звертанням (розділові знаки пропущено)

а) Бутьку було приємно слухати пісню сина. б) Повій вітре на Вкраїну. в) Чому ви не хочете наздоганяти інших. г) Далека дорога чекала усіх подорожуючих.

8. Слова, що об’єднують в одну групу всі перелічувані предмети, ознаки, дії тощо, називаються

а) звертаннями б) вставними в) узагальнювальними г) однорідними

9. Знайти речення з однорідними членами

а) Ліс якусь хвилину стояв нерухомо б) Лагідно світить сонце, голубіє небо, стоять у барвистих шатах дерева. в) Полохливий заєць пригинає вуха, витріщає очі і поринає в море лісових звуків. г) Поблискують черешеньки в листі зелененькім.

10. Виділіть речення, в якому вставне слово виражає впевненіть

а) Отже, що тут говорити і сперечатися. б) Звісно, хлопцям не було чого боятися. в) Відспупати нам, по-перше, пізно, а, подруге, немає підстав. г) Запалав наш вогник , на щастя, полум'ям привітним і незлим.

11. Знайти речення, в якому однорідні члени - означення.

а) Зерно і камінь, суша і вода достойні бути зображені на картині. б) Була весна весела, щедра, мила. в) Мавка йде до калини, ламає червоні кетяги ягід. г) Все бачить співець в широкім роздоллі: і море, і небо , й красу світову.

12. Визначити складне речення

а) Мама співає дитині першу пісню, відводить уперше до школи. б) Лагідно світить сонце, голубіє небо, стоять у барвистих шатах дерева. в) З берега на берег можна перебратися баржами. човнами. г) Поверніть мене до класу срібним покликом дзвінка.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Рекомендуємо