і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2. «БАЙКА У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № _____

ТЕМА. Контрольна робота № 2. «Байка у світовій літературі»

Мета: повторити поняття з теорії літератури, зміст прочитаних байок, підсумувати вивчене, перевірити рівень знань за темою «Байка у світовій літературі»; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення до високих ідеалів.

Обладнання: тести (на парту).

Хід уроку

І. Оголошення мети уроку

ІІ. Ознайомлення із завданнями контрольної роботи

ІІІ. Виконання роботи

І варіант

Початковий рівень

1. Важливою складовою частиною байки є:

  1. мораль;

  2. зачин;

  3. експозиція.

2. Замаскована думка з натяками, недомовками це:

  1. гіпербола;

  2. алегорія

  3. езопова мова.

3. Із твору якого байкаря цей рядок: «Тоді Вовк зауважив: «Минулого року ти зневажило мого батька»»?

  1. І.Крилова;

  2. Езопа;

  3. Жана де Лафонтена.

Середній рівень

4. Що таке алегорія? Наведіть приклади алегоричних образів.

5. Напишіть прізвища авторів та назви байок, з яких узято рядки.

а) Хоч як би ти виправдовувався, я все одно тебе з’їм.

б) Крук украв кусок м’яса і сів на якесь дерево.

в) Осел, козел, мартышка да косолапый мишка затеяли сыграть квартет

6. Чому алегорична мова називається езоповою?

Достатній рівень

7. Визначте тему та головну думку байки Жана де Лафонтена «Зачумлені звірі».

8. Порівняйте байки Езопа та Крилова. Що нового вніс кожен з байкарів у розвиток цього жанру.

ІІ варіант

Початковий рівень

1. Кого вважають основоположником жанру байки?

  1. Федра;

  2. Езопа;

  3. Вергілія.

2. Як називається повчальна частина байки?

  1. сатира;

  2. алегорія;

  3. мораль.

3. Із твору якого байкаря цей рядок: «У літню пору Мурашка, гуляючи по полю, збирала зернятка пшениці й ячменю і запасалася кормами на зиму»?

  1. І.Крилова;

  2. Езопа;

  3. Жана де Лафонтена.

Середній рівень

4. Що таке байка?

5. Хто є героями байок? Наведіть приклади.

6. Напишіть прізвища авторів та назви байок, з яких узято рядки.

  1. Тоді батько розв’язав в’язку і дав кожному по різці.

  2. Я маю на душі великий гріх:

Я стільки з’їв овець невинних.

в) Сказал

И в лес ягненка поволок.

Достатній рівень

  1. Поясніть, чому легендарного Езопа вважають основоположником жанру байки.

  2. Визначте тему та головну думку байки І.Крилова «Вовк та Ягня».

Високий рівень

(одне із завдань на вибір)

  1. Поміркуйте, у чому полягає актуальність жанру байки в усі часи.

  2. Які проблеми порушують байкарі у своїх творах.

  3. Напишіть твір-мініатюру на тему: «Як я розумію зміст байки…..» (Байка на ваш вибір)

ІУ. Підсумок уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Зарубіжна література
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    596
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    4
  • Номер матеріала
    DB460964
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь