Консультація для батьків "Розвиваючі ігри для дітей".

Опис документу:
Дошкільний період у житті дитини — найсприятливіший для дитячих ігор. Під час гри з малюком ви отримаєте найдорожчі емоції, спостерігаючи, як дитина стає спритнішою, як збагачується її словниковий запас, як швидко проходить соціалізація... Крім того, спілкування з батьками — дуже важливий процес у вихованні дітей. Навіть найцікавіша іграшка не замінить дитині вашої уваги!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Консультація для батьків

Розвиваючі ігри для дітей

Ігри для дітей дошкільного віку мають велике значення в процесі розвитку. Вони формують комунікаційні навички, вдосконалюють образне і логічне мислення, виховують малюка як особистість. Ігри для дітей повинні не тільки розважати дитину, а й розвивати. Розвиваючі ігри стимулюють дитину до такої роботи, яка покращує пам'ять, уяву і дрібну моторику рук. Завдяки іграм у дитини з'являються навички та вміння, які знадобляться їй у майбутньому. 

1.Розвиваючі ігри для дітей: Циферки

Підготуй 10 карток з яскравими цифрами від 1 до 10. Розкажи дитині, як називаються цифри, а потім розклади картки по підлозі в кімнаті або по всій квартирі. Завдання маляти приносити батькам картку з цифрою, яку вони назвали. І біг, і пошуки, і навчання!

2. Розвиваючі ігри для дітей: Пластилін

Взагалі пластилін - просто універсальний інструмент для розвитку як моторики пальчиків, так і фантазії дитини. Уважно розглянь із малюком букви: скільки паличок, колечок, закарлюк і гачків у кожній із них. А потім спробуй виліпити з малюком пластилінові літери, дивлячись на справжні. Найвдаліші залиш на видноті і не забувай хвалити дитину за правильні літери. Потім ліпіть і вивчайте нові літери.

3.Розвиваючі ігри для дітей: Алфавіт

Підготуй невеликі картонні картки з барвистими буквами. Склади їх у мішечок. Нехай малюк по черзі дістає картки, а ти називай обрану букву. Завдання маляти придумати слово, яке починається на цю букву. А ще спробуйте це слово зобразити.

4.Розвиваючі ігри для дітей: Лото з числами

Пропоноване лото допоможе дитині закріпити знання про числа і цифрах, тренувати увагу. Для гри в лото необхідні картонні фішки з числами від 1 до 10, кілька карток розміром 20 * 8 см, розділених на 7 секторів, з вписаними в них кружечками, кількість яких відповідає числу від 1 до 10 (не по порядку), квадрати з картону (розмір відповідає величині одного сектора). Якщо ваша дитина вже вміє рахувати до десяти, то краще використовувати звичайне лото.

Гра проводиться за тими ж правилами, що і лото. Ведучий дістає з мішечка фішку з числом і називає його. Кожен з учасників шукає відповідну кількість кружечків в одному з секторів своїх карток і закриває його картонним квадратом.Переможцем оголошується той, хто раніше за інших закриє всі сектори всіх своїх карток.

5. Розвиваючі ігри для дітей: Схожість

Вам знадобляться дві картинки з однаковими елементами. Поясніть дитині правила нової гри: на двох різних на перший погляд картинках необхідно знайти подібності. Це можуть бути дрібні предмети, окремі елементи і т.д. при цьому необхідно перед початком гри вказати точну кількість подібностей.

6. Запропонуйте своїй дитині самому придумати і зробити таку гру. Природно, йому потрібно ваша допомога. Для виготовлення гри знадобляться аркуш ватману формату А3-А2, кольорові олівці чи фломастери, лінійка і трафарети для розмітки ігрового поля і стрілок. Для початку потрібно разом з дитиною придумати сюжет гри: про що і про кого йдеться в грі, які завдання потрібно виконати, щоб досягти головної мети, і т.д. Покладіться тут на фантазію малюка - він чудово впорається з цим завданням. Придумайте разом з дитиною не тільки сюжет, а й окремі завдання для конкретних ігрових клітин. Придумайте правила гри (наприклад, червона клітка - пропуск ходу і т.д.). Далі можна приступати до розмітку ігрового поля. Використовуйте трафарети для розмітки, також можна використовувати картинки із зображенням казкових персонажів, дерев. Зображення можна взяти з дитячих журналів, наклеївши їх на ватман в потрібних місцях. Отримана гра, зроблена своїми руками, надовго стане для дитини улюбленою.

7. Розвиваючі ігри для дітей: Вгадай

Зав'яжи малюкові очі шарфиком і давай у руки по черзі різні предмети: м'яку іграшку, м'яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини - вгадати на дотик, що у нього в руках. Ускладнити гру можна, якщо вгадувати речі по запаху або, наприклад, за смаком.

8. Розвиваючі ігри для дітей: Вежа

Вам знадобляться для гри: кубики, палички, брусочки або інші предмети, з яких можна скласти вежу. Сядьте на килимі (на підлозі зручніше грати). По черзі складайте один на одного предмети, щоб вийшла висока вежа. Також ви можете складати паралельно дві вежі та змагатися, в кого вийде вища.

9. Розвиваючі ігри для дітей: Танцюй, рука!

Для гри знадобиться весела музика. Головне правило — танцює лише одна частина тіла. Попросіть дитину прислухатися до ритму. Влаштуйте танцювальний батл. По черзі кажіть один одному, яка частина тіла буде зараз танцювати та виконуйте завдання.

10. Розвиваючі ігри для дітей: Пазли

Пазли – це насправді гра, в ціле і його частини. Тому складати їх важливий навик. Можна не купувати пазли у магазині, а просто розрізати на кілька частин картинку або листівку.

І наостанок хочу додати, що ви — найкращий вчитель для свого малюка, тому можете продумати та зробити процес навчання найвеселішим. Насолоджуйтесь моментами, які ви проводите разом із дітьми!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»