Консультація для батьків. «Безпека дітей в літку»

Опис документу:
Консультація для батьків. «Безпека дітей в літку». Попередження дитячого травматизму - одна з найактуальніших проблем нашого часу. За життя і здоров'я дітей відповідають дорослі, і в першу чергу саме батьки повинні створити безпечні умови життєдіяльності дітей в літній період, сформувати у них навички безпечної поведінки та вміння передбачати наслідки небезпечних ситуацій.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Консультація для батьків

«Безпека дітей в літку»

Ось і настало довгоочікуване літо! Діти все більше часу проводять на вулиці, на дачі з батьками, виїжджають на відпочинок в ліс і на водойми.

Літо характеризується наростанням рухової активності і збільшенням фізичних можливостей дитини, які, поєднуючись з підвищеною допитливістю і прагненням до самостійності, нерідко призводять до виникнення небезпечних ситуацій.

Попередження дитячого травматизму - одна з найактуальніших проблем нашого часу. За життя і здоров'я дітей відповідають дорослі, і в першу чергу саме батьки повинні створити безпечні умови життєдіяльності дітей в літній період, сформувати у них навички безпечної поведінки та вміння передбачати наслідки небезпечних ситуацій.

Головне, що повинні пам'ятати батьки - ні в якому разі не залишати дитину без нагляду. Захистити себе і своїх дітей від багатьох проблем, якими може зіткнутися сім'я, можна за умови постійної турботи про безпеку.

Багато заходів щодо забезпечення безпеки дітей, можуть здатися елементарними, проте з дитиною дошкільного віку необхідно розбирати і обговорювати на перший погляд здаються дуже простими правила поведінки.

Необхідно виділити деякі правила поведінки, які діти повинні виконувати неухильно, так як від цього залежать їх здоров'я і безпеку.

Безпека поведінки на воді

Головна умова безпеки - купатися в супроводі когось із дорослих. Необхідно пояснити дитині, чому не слід купатися в незнайомому місці, особливо там, де немає інших відпочиваючих. Дно водойми може таїти чимало небезпек: затоплена корч, гострі осколки, холодні ключі і глибокі ями.

Перш ніж заходити в воду, потрібно поспостерігати, як вона виглядає. Якщо колір і запах води не такі, як зазвичай, краще утриматися від купання.

Також діти повинні твердо засвоїти наступні правила:

гри на воді небезпечні (можна, навіть граючи, "топити" своїх друзів або "ховатися" під водою);

категорично забороняється стрибати у воду в не призначених для цього місцях;

не можна пірнати і плавати в місцях, зарослих водоростями;

годі було далеко запливати на надувних матрацах і кругах;

не слід кликати на допомогу жартома.

Безпечна поведінка в лісі

Прогулянка в ліс - це дуже хороший відпочинок, який зміцнює здоров'я, знайомить дитину з рідною природою. Але є деякі правила, з якими дорослі повинні обов'язково ознайомити дитину, так як ліс може таїти в собі небезпеку.

Розкажіть дитині про отруйних грибах і рослинах, які ростуть в лісі, на полях і луках. Поясніть, що треба бути обережними і відучитися від шкідливої ​​звички пробувати все підряд (ягоди, травинки). Для закріплення знань корисно використовувати настільні ігри-класифікації, відповідний наочний матеріал, а в літній сезон під час прогулянки в ліс показати отруйні рослини і гриби «в живу».

Необхідно розвивати у дітей потреба в спілкуванні з батьками, вміння побороти сором'язливість під час звернення до дорослих при появі симптомів отруєння.

Нагадуйте дитині, що йому ні в якому разі не можна ходити по лісі одному, потрібно триматися завжди поруч з батьками. Але що робити, якщо він чимось захопився і не помітив, як заблукав? Поясніть дитині, що не потрібно піддаватися паніці і бігти, куди очі дивляться. Як тільки втратив батьків, слід кричати голосніше, щоб можна було знайти один одного по голосу, і залишатися на місці. Малюк повинен твердо знати, що його обов'язково будуть шукати.

Небезпечна висота

Слід пам'ятати, що саме на дорослих природою покладена місія захисту своєї дитини. Потрібно прищеплювати дітям навички поведінки в ситуаціях, що можуть призвести отриманням травм. Особливу небезпеку відкриті вікна і балкони. Малюки не повинні залишатися одні в кімнаті з відкритим вікном, балконом, виходити без дорослого на балкон, грати там в рухливі ігри, стрибати. Є певна категорія дітей, які бояться висоти, але є діти, у яких інстинкт самозбереження як би притуплені, і вони здатні на деякі необдумані вчинки. Для дитини постарше має бути абсолютним законом, що виглядав у вікно або з балкона. Не можна підставляти під ноги стілець або інше пристосування.

Дуже важливо, щоб дитина усвідомлював можливі наслідки своєї поведінки і в цьому йому можете допомогти ви, батьки.

Безпека при спілкуванні з тваринами

Дітям потрібно прищеплювати не тільки любов до тварин, а й повагу до їх способу життя. Необхідно пояснити дітям, що можна робити і чого не можна допускати при контактах з

тваринами. Наприклад, можна годувати бездомних собак і кішок, але не можна їх чіпати і брати на руки. Не можна підходити до незнайомих собакам, турбувати їх під час сну, їжі,

догляду за цуценятами, відбирати те, у що грають собаки. Нагадуйте дітям, що і від кішок, і від собак передаються людям хвороби - лишаї, короста, сказ.

Після того, як погладив тварину, обов'язково потрібно вимити руки з милом.

Якщо вкусила собака або кішка, відразу ж потрібно сказати про це батькам, щоб вони негайно відвели до лікаря.

Також, дітям необхідно дати знання про комах, і нагадувати їм про те, що навіть корисні комахи (бджоли, мурашки) можуть завдати шкоди.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
2
3
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!