Мета:
Продовжувати ознайомлювати дітей із мешканцями підводного світу
(морськими та річковими); їх назвами та умовами існування; вправляти
у виразному декламуванні загадок; розвивати вміння дітей мислити,
фантазувати, самостійно добирати кольори при оздобленні паперових
рибок; виховувати допитливість, бажання бути активними та вірно
виконувати завдання.
Матеріал:
Чарівне озеро , скриня, затонований ватман у блакитний колір
(морське дно); два акваріуми намальовані на листах ватмана,
акваріум з прісною водою фіолетового кольору, акваріум з морською
водою синього кольору ; ілюстрації з зображенням річкових та
морських мешканців, котури риб для аплікації , пензлики,клей, підкладки для
малювання.
Хід заняття.
Привітання.
Психогімнастика«Вирушаємо до моря».
Вихователь: Море безкрає … чарівна блакить
Хвиля зітхає і тихо шумить…
Котяться хвилі, змивають пісок.
Дивно навколо: все наче з казок…
Вітер над морем політ зупиня,
радісно крильми своїми маха.
Чує, як з моря несеться прохання
слізне шептання, тихе благання.
(Під шум морських хвиль випливає чарівна скринька).
Вихователь: Діти, що це за чарівну скриньку вкинули морські хвилі? Давайте разом поглянемо що ж там у ній.
Вихователь: Що там?
Діти: Рибки.
Вихователь:Погляньте вони хочуть нам щось розповісти. Рибки мені розповіли, що їх зачаклувала зла морська фея. І у цій скрині вони в полоні. Щоб визволити рибок, нам потрібно виконати такі завдання. Давайте визволимо рибок і випустимо їх у наше чарівне озеро.
1. Завдання: Щоб розчаклувати першу рибку, вам потрібно відгадати загадки.
1. Ось вона яка –
Розбійниця морська,
усіх би проковтнула
Зажерлива… (Акула).
2. Що за чудо? От – так чудо.
Зверху блюдо, знизу блюдо
Ходить чудо по дорозі,
Голова стерчить та нозі.
(Черепаха).
Вихователь: Ви добре справилися з завданням, то ж давайте випустимо нашу першу врятовану рибку в озерце.
2. Завдання: Зла чаклунка помістила річкових і морських мешканців у тісний акваріум . Щоб визволити другу рибку, нам потрібно розпізнати та назвати їх. Ми помістимо їх у просторі акваріуми і допоможемо рибкам повернутися до своїх водойм.
Фізкультхвилинка.
Від зеленого причалу
Відштовхнувся теплохід.
Задній хід – передній хід
Ось завівсь мотор як слід.
Раптом хвиля підхопила
Вліво – вправо нахилила.
І поплив вперед по морю
Наш маленький теплохід.
3. Завдання: Молодці ви гарно справилися з завданням. Але нам потрібно визволити іще одну зачакловану рибку. Чаклунка забажала щоб ми намалювали підводний світ, але ці рибки також зачакловані вона вкрала в них кольори, давайте подаруємо рибкам яскраве забарвлення за доомогою кольорових кульок,які ми приклеємо
Вихователь: Ми визволили усіх рибок тож вони радісно хлюпочуться у чарівному озері та в акваріумах.
Педагог підводить підсумок заняття.
— Чи сподобалася вам подорож?
— Що найбільше запам’яталося?












