Граємося з друзями
конспект музичного заняття для дітей 5 року життя
Мета: розширювати знання дітей щодо різноманітності музичних інструментів та гри на них. Ввести в активний словник дітей поняття «музичний інструмент». Познайомити з незнайомими інструментами та засобами гри на них. Навчати розрізняти та називати їх. Закріплювати вміння ритмічно грати під музику, виконуючи танок з атрибутами. Прищеплювати уміння відтворювати зміст гри в активній мовленнєвій та музичній діяльності; розвивати темброво-ритмічний та інтонаційний слух; виховувати естетичне сприймання навколишнього.
Обладнання: музичний Лепбук, мішечок з музичними інструментами: металофон, дзвоники, бубон, ложки дерев`яні, lego конструктор.
Музичний матеріал:
Музично – дидактична гра «Відгадай»;
Музичний «Лепбук»;
Вірш – руханка «Зимовий ліс»;
Музична композиція «Цеглинки»;
«Дзвоники музичні» сл. і муз. Н. Рубальської;
Шумовий оркестр «Саночки»;
«Сонечко», укр. нар. мелодія, обр. М.Метлова, сл. Є.Перепльотчикової.
Хід заняття
Муз.керівник: Добрий день, діти! Я бачу, що ви всі у гарному настрої, такі красиві і веселі. Усі готові до заняття? Тоді починаємо!
Розпівка « Привіт, привіт»
Муз.керівник: Діти, мені здається, що хтось до нас стукає. (іду до дверей і заношу мішок з музичними інструментами).
Ви впізнали, хто до нас завітав?
Так, це чарівний мішечок.
Що він нам приніс (потрясти мішком).
Діти як ви вважаєте, що в ньому.
Музично – дидактична гра «Відгадай»
Діти слухають звуки музичних інструментів, називають знайомі , та з іншими знайомляться.
Муз.керівник : Мені сподобалося, що ви звільнили ці чудові інструменти з мішечка. У наших музичних інструментів є свій будиночок і вони запрошують всіх нас до себе в гості. (Діти підходять до стола на якому лежить «Лепбук»). В цьому будиночку живуть музичні інструменти, давайте подивимося , що вони там роблять.
Музично-дидактична гра «Що роблять у будиночку?»
а. пазли (діти складають музичні інструменти до купи)
б. картки - тіні ( діти кладуть на тінь музичного інструменту кольорову картинку)
в. загадки ( діти відгадують інструмент)
Муз.керівник: Малята в нашому будиночку почало холоднішати
Хто мені скаже, чому? (Відповіді дітей)
Яка у нас пора року? Весна чи зима?
А ви любите зиму? (Відповіді дітей)
Взимку все білосніжне , запорошене, сніжне, холодніше починає гріти сонечко, подивіться як воно зазирає нам у віконечко, а під промінчиками сонечка грають маленькі діточки.
Зараз ми з вами і спробуємо заграти на яскравих діатонічних дзвониках пісеньку яка називається «Сонечко».( Діти беруть до рук дзвоники та виконують гру з партитури за допомогою дорослого)
Муз.керівник: Діти, вам сподобалося грати? (Відповіді дітей)
Пропоную дітям повторити вивчену пісню.
Муз.керівник: А ще я вас запрошую всіх на прогулянку у зимовий ліс і підемо ми туди всі через місточок.
Діти під музику виконують рухи за словами музичного керівника.
Муз.керівник:
Сонечко зимове все менше пригріває (діти піднімають руки вгору).
З криші летить легенький сніжок веселий (змахи руками вгору, вниз) Розправили свої крильця і полетіли горобчики з під стріхи (летять).
Раптом під купою снігу щось зашурхотіло (труть долоньки).
Виліз їжачок (фиркають).
Зрадів зимі ( діти кричать ура)
Десь далеко на дереві застукотів дятел .
Давайте ми спробуємо дружно взявши цеглинки до рук відтворити стукіт птаха.
Діти виконують музичну композицію з lego цеглинками
Муз.керівник: Гарно на лего малята заграли, але наші дзвіночки засумували давайте до ручок їх візьмемо і в таночку їх стряхнемо. А який ми будемо таночок танцювати, відгадайте. ( відповіді дітей)
Таночок із дзвіночками
Муз.керівник: Гей малята поспішайте , музичні інструменти обирайте, для вас я приготувала ось такий чудовий зимовий оркестр , хочу щоб ви в ньому заграли.
Гра на музичних інструментах «Саночки»
(Дитячий оркестр під супровід на телеекрані)
Муз.керівник: Діти, вам сподобалось сьогодні на занятті? Давайте пригадаємо що ми робили?( відповіді дітей) Наше заняття закінчується, ви разом підете до своєї групи. До побачення!
Підсумок заняття.
Що ми з вами робили на занятті?
Які музичні інструменти вам сподобалися?
Чи хотіли б ви ще заграти на них?














