Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей різновікової групи. «Пори роки»

Опис документу:
Закладати в дітей основи моральності через ознайомлення їх зі змістом казки. Сприяти об’єднанню дітей в колектив та створенню позитивної атмосфери в групі через ігри «Серденько-сонечко» та «Деревце». Формувати в дітей вміння висловлювати власну думку. Розвивати уяву, слухову увагу та пам’ять, зв’язне мовлення, елементи логічного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Розвивати творчу уяву під час малювання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей різновікової групи.

«Пори роки»

Автор: Ус Вікторія Сергіївна.

Мета: Закладати в дітей основи моральності через ознайомлення їх зі змістом казки. Сприяти об’єднанню дітей в колектив та створенню позитивної атмосфери в групі через ігри «Серденько-сонечко» та «Деревце».

Формувати в дітей вміння висловлювати власну думку. Розвивати уяву, слухову увагу та пам’ять, зв’язне мовлення, елементи логічного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Розвивати творчу уяву під час малювання.

Обладнання: Чотири ляльки в костюмах, які відображають різні пори року, музичний супровід, папір, фарби.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, давайте візьмемось за руки і станемо в коло… А зараз давайте привітаємось своїми долоньками. Ви відчуваєте долоньками тепло своїх товаришів, тож передайте їм все своє тепло, яке є у вашому серці. Від ваших сердець зараз йдуть промінчики, а це значить, що у вашій душі є сонце. Проміння вашої любові, посмішки йдуть від вашого серця. Ось зараз притуліть «Серденько-сонечко» до свого серця міцно-міцно, щоб воно ввібрало усі найкращі ваші почуття, усю любов, тепло і передайте їх один одному.

(Звучить ніжна мелодія, діти по черзі передають один одному «серце-сонечко», притуляючи кожен до своїх грудей).

Вихователь: Ось і подарували ми один одному сонячне тепло наших сердець. А ще нас кожен день зігріває сонце, яке світить на небі.

- Діти, а в яку пору року сонечко найбільше зігріває нас, землю? А в яку найменше? Які пори року ви ще знаєте? Так, рік має чотири пори року:

Першою іде зима

Новий рік веде вона.

Другою іде весна

Квітами заквітчана.

Третім літечко йде в наш край,

Дозріває урожай.

А четверта – осінь

Коровай приносить.

Сьогодні я вам прочитаю казку про ці чотири пори року, яку написала Аліна Воскресова. Називається вона «Казка про чотирьох дочок року».

То ж сідайте всі зручненько,

Руки – ноги тримайте вільненько.

Та й слухайте, будь-ласка,

Ось таку чудову казку.

(Читання казки)

Аліна Воскресова

Казка про чотирьох дочок року

Це було дуже давно. В одному королівстві дуже часто змінювалася погода: вчора світило сонечко, розквітали квіточки, сьогодні – сніг іде кругом, дує холодний вітер, а завтра – іде сильний дощ, опадає листя з дерев … Дуже тяжко було жити людям від такої погоди.

Високо на небі, в захмарному палаці жив цар, якого звали Рік. Йому було дуже шкода людей, тому він вирішив послати на землю одну із своїх донечок, щоб вона допомогла людям навести лад на землі. У царя було чотири доньки. Всі вони були розумними, добрими і гарними, але зовсім не були схожі між собою.

Перша дочка любила одягати білі, сині і срібні плаття. Вона вміла розсипати скрізь пухнастий сніг, заковувала ріки гладеньким, як дзеркало, льодом і охороняла сон в природі. Називали її Зима.

Друга дочка була весела, чарівна. Вона одягалась в ніжні зелені і рожеві платтячка. Вона уміла розтоплювати сніг і лід, скликати перелітних птахів і дарувати перші квіточки. Її звали Весна.

Третя дочка теж була весела, чарівна. Вона одягалась в яскраві плаття, дарувала багато тепла і світла, багато квітів і ягід. Її звали Літо.

Останню дочку Року звали Осінь. Вона була дуже сумною, але одягалась в жовті, оранжеві плаття. Вона вміла поливати дощем, присипляла природу, дарувала багато фруктів і овочів.

Цар ніяк не міг вирішити, яку з дочок послати йому на Землю. Довго він думав і вирішив так: на Землі повинні побути кожна з дочок. Сказав – зробив. І ось всі дівчата по черзі відправились на землю: Зима, Весна, Літо, Осінь.

Нарешті прийшов час для вибору. Став цар запитувати людей: „Чи сподобалась вам Зима? Що було поганого і хорошого?” І відповіли люди: „О, великий царю, твоя дочка Зима принесла нам холодні дні, у нас не було ні квітів, ні плодів, відлетіли птахи у теплі країни. Але вона подарувала нам змогу кататися на ковзанах, санках і на лижах, грати в сніжки, подарувала прекрасні свята – Новий рік та Різдво. Ми полюбили Зиму.

- А що скажете ви про Весну – мою другу донечку? – запитав Цар.

- Коли прийшла Весна – розтанули сніги, розлились річки і нас підтопило. Але знову стало тепло, повернулись додому птахи, розквітнули квіти, розпустились зелені листочки на деревах. Твоя дочка Весна прекрасна, - відповіли люди.

- Чи сподобалась вам моя дочка, яку звати Літо? – спитав цар.

- Так. великий царю. Ми її полюбили. Нас кусали комарі і ми боялися грози; але немає нічого приємнішого, ніж купатися в річці, їсти смачні, соковиті плоди, ягідки, милуватися літніми квітами в лузі.

- І ось моя четверта дочка Осінь. Що ви про неї скажете?

- Восени знову стало холодніше, пішли дощі, відлетіли співучі птахи. Зате ліс одягнувся в червоний, жовтий, оранжевий одяг. Це так гарно. У нас був багатий врожай овочів, фруктів, грибів та горіхів. Хоч і сумна Осінь, але ми її теж полюбили.

Замислився цар. І справді, як же бути? Всі дочки людям сподобалися, а разом бути і владарювати вони не можуть. Але цар був дуже мудрий і справедливий. Він знайшов вихід з даної ситуації і оголосив людям своє рішення: „Віднині хай кожна з моїх дочок приходить до Вас по черзі, і на один і той же час.”

Так і повелось з тих пір: гостюють у нас по черзі зима, весна, літо і осінь.

Вихователь: Діти, хто із сестер вам більше всього сподобалась? Чому?

- Чи є хтось такий в казці, хто вам не подобається? Чому?

- Які найкращі подарунки дарують нам Зима, Весна, Літо, Осінь?

- Як ви думаєте, чому людям було погано без дочок Року?

(Відкривається ширма і з’являються чотири ляльки, вдягнені у вбрання, яке відповідає порам року – зимі, весні, літу, осені).

Вихователь: Діти, ви впізнали, хто завітав до нас? Так, це дочки Року – Зима, Весна, Літо та Осінь. А зараз уважно послухайте загадки і відгадайте, про яку пору року в них розповідається:

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались? Я … (Зима)

Привітанням журавля

Я пробуджую поля,

Небеса і ручаї,

Я заквітчую гаї.

Відгадали хто вона,

Ця красуня чарівна? (Весна)

Зрілі вишні у садку,

І синички у ліску,

Теплі дні, барвисті квіти

Нам дарує щедре … (Літо)

Що за дівчинка блукає

Із дерев листки зриває,

Птахів у вирій відправляє,

У садах врожай збирає? (Осінь)

(Діти відгадують загадки, вибирають ляльку, вбрання якої підходить до даної пори року, розглядають її і закріплюють ознаки цієї пори року)

Вихователь: А тепер, діти, сідайте за столи і спробуйте намалювати зиму, весну, літо та осінь. Намалюйте ту пору року, яка вам найбільше подобається, зобразіть те, що вам найбільше запам’яталося і ми з ваших малюнків оформимо календарик, у вигляді книжечки.

(Діти малюють. Розповідають про свої малюнки)

Вихователь: Діти, ми вже з вами знаємо, як змінюється природа в різні пори року. То ж давайте пограємо в гру «Деревце». Станьте в коло, підніміть руки і уявіть, що ми – дерева.

(вихователь включає музику і говорить)

- Ось стоїть ліс. У лісі всі дерева молоді, красиві. Тут є різні дерева: берізки, дубки, тополі. У лісі зима. Іде сніг, дме вітер. Деревам холодно. (Діти показують, як хитаються дерева від вітру, як їм холодно, сумно) Але ось вітер стихає. Перестав іти сніг. Виглянуло сонечко. Це прийшла весна. (Діти розправляють «ручки-гілочки», показують, як набухають бруньки (кистями рук) і радіють сонечку). Сонечко гріє все тепліше. Ось уже розпустились бруньки і весь ліс зазеленів. Усі дерева радіють, що прийшло літо. (Діти показують). Та ось на небі з’явилась хмарка, подув сильний вітер, впали перші крапельки дощу. Дощик пішов все більше і більше. Дерева радіють дощику. Але поступово дощ став холоднішим і холоднішим … Повіяв холодний вітер. Це прийшла осінь. Дерева стають сумними, облітає з них листячко. Дерева засинають.

(Все це діти показують так, як вони уявляють або повторюючи за вихователем. Присідають, закривають обличчя руками. Вихователь хвалить дітей за те, що вони були як справжні дерева).

Вихователь: Ось і закінчилась наша зустріч з казочкою. А тепер ще уважно розглянемо малюнки та оформимо з них книжечку - календарик.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.