КОНСПЕКТ
заняття з малювання
з використанням нетрадиційній техніці
«ПРИКРАСИМО ОДЯГ»
в молодшо-середній групі
Підготувала і провела
вихователь Ляш Н.В.
Мета: поглиблювати знання про одяг; ознайомлювати з поняттями
«вертикаль» і «горизонталь», з особливостями малювання гуашшю; учити правильно й акуратно використовувати фарби,орієнтуватися на аркуші; формувати вміння проводити горизонтальні і вертикальні лінії ватними паличками; розвивати спостережливість,естетичний смак,творчу уяву; виховувати охайність.
Обладнання:картки із зображенням одягу,ляльки у різнокольоровому одязі,альбомні аркуші із силуетами светрів; розведена в баночках гуаш (зелена,червона,синя); ватні палички.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Попередня робота: слухання казок й загадок про одяг.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Психогімнастика.
2.Бесіда з дітьми.
-Яка зараз пора року?
-Так осінь-гарна пора рокуюПоети склаають про неї вірші,художники зображають її в своїх картинах,композитори створюють про неї музику.
-А яка погода буває восени?
-Що люди одягають,коли їм холодно на вулиці?
3.Сюрпризний момент(стук у дврі,за ширмою зявляються три ляльки сестрички Маринка,Даринка та Галинка).
-Доброго ранку,дітки!
-Ой, ми дуже сильно замерзли!А, як ви гадаєте чому?(міркування дітей)
-Ми думали ,що на дворі літо!Допоможіть нам розібратися ,який же одяг ми повинні одягати восени?
4.Дидактична гра «Гардероб»
Вихователь роздає дітям індивідуальні картки із зображенням одягу. Потім вихователь просить знайти той одяг, у якому можна ходити тільки восени, лише взимку, тільки навесні, лише влітку.
5.Фізхвилинка.
У гардеробі
На прогулянку рушаймо, (Ходьба на місці.)
Теплі брюки одягаймо, (Імітація з махами ногами.)
А до них і куртку лижну, (Імітація з махами руками.)
Й шарфик на погоду сніжну. (Імітація з обертанням головою.)
Шапка в нас на голові, (Імітація з нахилами голови.)
Рукавички добрі дві, (Стуляння і розтуляння пальців.)
Дві шкарпетки на ногах, (Імітація з махами ніг.)
Черевики на шнурках… (Імітація з присіданням.)
6. -Дітки ,а я вам пропоную допомогти нашім дівчаткам зігрітись.Виготовити їм теплі светри. Розфарбуймо три светри по-різному! Маринці— у зелений колір, Даринці — у червоний, а Галинці — у синій.
7.Практична робота.
- Умочіть ватну паличку у зелену фарбу та обведіть пер-
ший светр.
- Розкидайте по всьому светрі горошинки, притискаючи
Ватну паличку до аркуша. Чий це светр? Правильно, Маринчин.
-Умочіть ватну паличкув жовту фарбу.
- Обведіть контур другого светра, пофарбувавши його в жовтий
колір. Усередині контуру проведіть горизонтальні (які лежать) смужки. Для кого ми зробили цей светр? Правильно, для Даринки.
-Умочіть його в синюфарбу.
- Обведіть контур третього светра синім кольором. Усередині
контуру проведіть вертикальні (які стоять)смужки. Для кого ми розфарбовуємо цей светр? Правильно,для Галинки.
-Молодці!
-Пригадаймо, кому із сестер який светр ми приготували:
Галинці — СИНІЙ, Даринці — ЖОВТИЙ, Маринці — ЗЕ-
ЛЕНИЙ.
- А зараз ми повісемо ваші роботи на виставку.
8.Підсумок заняття.
-Що ви сьогодні нового дізнались?
-Що більше всьго вам сподобалось?

