Конспект заняття малювання "Зима- господарка"

Опис документу:
Конспект заняття гуртка малювання «Різнокольорові краплинки» на тему: Малюнок «Зима-господарка».Для вихованців 6-8 років.Вчити передавати глибину простору, зображувати сніг ; Розвивати поняття про теплу і холодну гами кольорів, образне мислення, композиційні навички, зорову пам'ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію, почуття гармонії і краси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття

гуртка малювання

«Різнокольорові краплинки»

на тему:

Малюнок «Зима-господарка»

Підготувала

керівник гуртка малювання

«Різнокольорові краплинки»

Будинку дитячої творчості

Нестеренко Олена Вікторівна

2019 рік

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Дата: 6 лютого 2019 рік

Місце проведення: Будинок дитячої творчості

Час проведення: 15-00

Заняття № 41

Тема: Малюнок «Зима-господарка»

Мета: 

Вчити передавати глибину простору, зображувати сніг ;

Розвивати поняття про теплу і холодну гами кольорів, образне мислення, композиційні навички, зорову пам'ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію, почуття гармонії і краси.

Звернути увагу вихованців на те, як художники в своїх роботах зображують зимовий пейзаж, його елементи.

Пояснити вихованцям важливість підбору кольору як засобу вираження настрою в природі.

Виховувати охайність, самостійність, любов до природи.

Обладнання: ілюстративний матеріал, мультимедійна презентація, записи музичних творів, зразок роботи, репродукції картин, фарби, пензлі, вода, папір, серветки, роздатковий матеріал, простий олівець, гумка, паперова сніжинка.

Хід заняття.

ВСТУПНА ЧАСТИНА.

І Організаційний момент.

Привітання:

Починається заняття.

Із зимової казки,

З щирого вітання,

З найкращого побажання.

Бажаю Вам, дітки, натхнення, старанності, успіхів під час праці!

Любі діти! На наше заняття завітали гості .

Холодно зараз в лісах і лугах
Холодно зайчикам, лисам, птахам
Тепло і затишно в кабінеті у нас
Доброго дня, вітаємо Вас.

Подивіться, будь ласка, на мене. Погляньте один на одного, посміхніться. Сядьте всі гарненько, рівненько.

Розпочинаємо наше заняття з девізу:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто знати, а малювати,

Щоб чудово малювати, треба старанно усім працювати”.

Керівник:

Сьогодні Зима подарувала нам чудовий і радісний день. Як майстерно вона працювала у природі! Ви йшли на заняття, що помітили цікавого довкола?

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

Ось ця прекрасна Сніжинка принесла цікаві Загадки:

1.Стоїть дерево райське.

На одному боці квіти розцвітають,

На другому плоди дозрівають

На третьому листя обпадає,

На четвертому все снігом замітає

(Пори року)

2. Чудо-сани прилетіли

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця -

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає -

Сріблом все вкриває.(Зима).

Отже, вирушаємо в подорож. Спробуємо побувати у гостях Зими-господарки, відчути та побачити неповторну красу природи своєї Батьківщини взимку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Вступна бесіда.

- Зимонька, Снігуронька, Чарівниця – так гарно називають зиму .

Все навколо блищить, переливається, іскриться. Мороз скував береги і засклив ставок суцільним дзеркальним склом. Зачарований ліс дрімає в білосніжному інії, таємничі кучугури вкрили поле, місто.

Скільки поетів оспівали зимову красу у своїх віршах! Композитори - у піснях! Художники-в картинах!

- Діти, а ви любите зиму?

А чим вам подобається ця пора року?

А якою ви уявляєте зиму – художницю ?

Закрийте очі і уявіть її. ( Діти описують зиму).

Згадайте, скільки гарного довкола взимку – блискучі бурульки, ажурні сніжинки, великі і таємничі кучугури білого пухнастого снігу. Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить нашу уяву.

Зимонька, снігуронька, чарівниця – так гарно називають зиму .

Як ви вважаєте, якого кольору зима?

Які сніжинки?

Зима поєднує в собі безліч кольорів. Вам лише залишається їх побачити. Які вони - теплі чи холодні ?

Неймовірну красу зими можна не лише побачити, а й почути у звуках музики, адже композитори створюють музичні пейзажі. 

-Зима! Кожна людина сприймає цю пору року по-своєму. Для когось вона холодна, сувора снігова королева, що хоче всіх заморозити. А для когось - добра фея — чарівниця, яка принесла із собою веселощі, зимові забави, новорічний маскарад, різдвяні свята, подарунки.

О, яка ж вона ця загадкова Зима? Якого кольору?

-То який же колір вважають основним кольором зими?

-Які ще кольори, крім білого, можна зустріти у зимовій природі?

Відео «Зима», Відео «Картини».

Вихованці аналізують картини

Краса зимової природи надихала поетів, композиторів, художників. За допомогою пензля, художнього слова, музики вони яскраво і точно передають образи зимового дня, і засніженого лісу, саду, і поля. Отже будьте пильними і спостережливими, вирушаймо у світ зимової краси і зимових див. Сьогодні, діти, нас чекає зустріч з прекрасним, цікавим, дивовижним світом Зими-господарки .

IV. Актуалізація опорних знань.

1.Кросворд

1

з

и

м

а

2

а

х

р

о

м

а

т

и

ч

н

і

3

х

о

л

о

д

н

і

ю

в

к

о

н

т

р

а

с

т

5

н

ю

а

н

с

6

п

е

н

з

л

и

к

я

Питання:

  1. Холодна, біла,
    Ліс оголила.
    Скувала річку,
    Струмок спинила. (Зима)

  2. Як називається група кольорів до якої входять білий, чорний та всі відтінки сірого (Ахроматичні)

  3. Група кольорів, які притаманні зимі. (Холодні)

  4. Зміна кольору, яка відбувається внаслідок його сусідства з іншими кольорами (Контраст)

  5. Це відхилення, ледве помітний перехід, відтінок у кольорі (Нюанс)

6. Він для фарби — незамінний,

Бо художник він відмінний.

Розфарбує все, як треба,

І малюнок є вже в тебе.   (Пензлик)

7.Мистецтво відображення дійсності на папері, полотні та на інших площинах. (Малювання)

2.Бесіда за питаннями.

(Відео).

Про що можуть розповісти пейзажі?

Назвіть основні й похідні кольори.

Згадайте нюансні, зближені кольори. Назвіть їх.

Нюансні (або споріднені кольори - ті кольори, які розташовуються поруч (наприклад: червоний - помаранчевий - жовтий або жовтий - зелений, чи блакитний - синій - фіолетовий)

Які контрастні, протилежні кольори ви знаєте?

Контрастні кольори - протилежні, вони підкреслюють (підсилюють) яскравість один одного.
червоний - зелений
синій - оранжевий
жовтий - фіолетовий

Які теплі та холодні кольори ви знаєте?

3.Дидактична гра: «Художник по імені природа»

Мета гри: продовжувати вчити дітей проводити аналогії пори року з колірною гамою барв. Визначати характер кольору «холодний», «теплий».

Хід гри: учасникам гри ведучий пропонує картки із зображенням пір року, а також палітри з колірними плямами, характерними одному з пори року. Завдання дітей - співвіднести пори року з найбільш підходящим колірною плямою. Визначати кольори і відтінки на палітрі, їх характер (холодний, теплий)

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

V. Вивчення нового матеріалу

Відео «Чарівна зима»

-Слово керівника з елементами бесіди.

Пейзаж — зображення природи якої-небудь місцевості.

Є пейзажі, що відтворюють ті або інші куточки природи або міста; існують пейзажі, створені фантазією художника.

А зараз пропоную відвідати картинну галерею, де розміщені репродукції картин відомих художників. Зверніть увагу на кольори використані художниками. Вони завжди уважно стежать за природою і все, що помічають, передають у своїх творах.

Фізкультхвилинка. (Відео)

VI. Практична робота

Керівник пропонує дітям вибрати для себе певний настрій зимового пейзажу.

Керівник звертає увагу на необхідність дотримання законів плановості у процесі передачі простору.

1.Бесіда про техніку безпеки

2. Повторення техніки безпеки:

-обережно поводься з олівцем;
-фарбу набирай обережно;
-не забрудни одяг;
-користуйся серветкою;

-якщо хочеш замінити колір фарби, помий пензлик;
-малюнок виконуй старанно, охайно.

3.Підготовка до практичної діяльності вихованців
4.Розповідь про зиму, зимову красу 

Зима – неперевершена фантазерка. Наче справжня художниця, вона розмальовує сніг в усі кольори веселки, гілочки дерев укриває пухнастими сніжинками і плете з них казкове мереживо, а морозні візерунки на вікні перетворює на загадкових істот. Нам потрібно лише вміти цю красу побачити. 

(Відео) Сьогодні ми намалюємо зиму-господарку.

Уявіть собі, що ви художники повинні передати красу зимової природи.
Давайте щоб ваші очі не боліли зробимо зарядку.
5.Фізкультхвилинка для очей (відео)

6.Практична діяльність (колективна робота).

7.Поетапне виконання малюнка керівником
Керівник. 

Для того, щоб намалювати композицію, потрібно спочатку скомпонувати те, що хочемо зобразити:
відмічаємо на аркуші уявну лінію — горизонт; щоб малюнок був привабливим, цю лінію малюємо хвилястоподібною, як кучугури снігу; Горизонт трішки занижений. Починаємо з дальнього плану. Блакитним кольором замальовуємо верхню частину малюнку, переходимо від темного до світлого.
Потім домальовуємо рожеві розводи. Після горизонту малюємо сніг. Робимо тіні на снігу. Отримали фон. На дальньому плані-контури лісу. На передньому плані ялинки мають зелений колір. Коричневою фарбою виділяємо стовбури. Ялиночка — зимова красуня. Її можна намалювати різними способами. Також праворуч малюємо будинки. Використовуючи техніку «пуантилізм», малюємо снігопад.

Практична робота( Лунає музика ) .
(керівник вмикає повільну музику, відеокліпи зими.)
-Для того щоб ви відчули особливий, холодний, морозний та водночас казковий образ зимової природи, який будете створювати у своїй роботі, буде звучати музика.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

Підсумок заняття.

VII. Завершення заняття.

Визначення настрою, який передають намальовані вихованцями пейзажі.

Завдання на наступне заняття: дібрати вірші, уривки з творів про зиму
Перегляд дитячих робіт керівником.
Виставка малюнків на дошці.

На занятті сьогодні ми створювали зимову красу, вчилися передавати настрій зимової природи. Тож відкриємо пакунок від зими- господарки.

Побажання Зими-господарки:
Я бажаю усім вам:
Розвивайте свій талант:
Вирізайте і малюйте,
Вишивайте і ліпіть.

Знаменитістю своєю

Світ широкий звеселіть!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»