Конспект заняття "Книга - цінний скарб" для дітей старшого дошкільного віку

Опис документу:
Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про книгу та її значення у житті людини. Продовжувати формувати розуміння, що до книги треба ставитися бережливо. Формувати навички такого ставлення, уміння ремонтувати книжки. Виховувати інтерес та любов до книги.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Книга – наш друг, бережіть її

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про книгу та її значення у житті людини. Продовжувати формувати розуміння, що до книги треба ставитися бережливо. Формувати навички такого ставлення, уміння ремонтувати книжки. Виховувати інтерес та любов до книги.

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:

  • Дерево – не дерево,

А листи має,

Той буде мудрим,

Хто їх добре знає. ( Книжка)

  • Так, діти, правильно це книжка. Запитання до дітей: Для чого потрібні книжки?

  • Назвіть, які книжки ви знаєте? Які улюблені книжки? Сьогодні ми відправимось до куточка «Бібліотека» в нашій групі. Там ви побачите багато книжок. Вони яскраві та гарні. Але щоб книга прийшла до нас такою гарною, потрібно людям багатьох професій над нею попрацювати. Пише твори письменник, ілюструє, створює малюнки - художник, друкує – друкар.

Вихователь пропонує переглянути відео про історію виникнення книги.

Вихователь нагадує дітям, що для виготовлення книжки потрібен насамперед папір. Про це діти можуть дізнатися з вірша Самуїла Маршака «Що ми саджаєм, саджаючи ліс».

Що ми саджаєм, саджаючи ліс?

Крила, щоб в небо літак нас поніс;

Парту і зошит, І ручку, й пенал,

Книжку, лінійку, газету, журнал.

Що ми саджаєм, саджаючи ліс?

Пущу, де жив би і заєць, і лис;

Пущу, де в білки малята в дуплі

І дятли вистукують дріб на гіллі.

Фізхилинка «Моя книжечка»

Я навшпиньки зараз стану

Собі книжечку дотану

Буду книжечку гортати

Та малюнки розглядати.

А на них живуть чудові

Персонажі всі казкові

Вовчик, зайчик, їжачок,

Рак,солом’яний бичок,

Колобок,Сірко , Жар-птиця.

Мишка, півник, лисиця.

  • Діти, як ви вважаєте, чи подобається книгам бути в нашій групі? Бо, виявляється, не всюди книжки почувають себе добре. Ось послухайте одну сумну історію.

Не брудни книжки!

Це була чистенька книжка,

А тепер брудна вже стала.

Може киця, може мишка

Уночі її читала.

Чуєш, кицю, чуєш, мишко,

Не годиться так робити!

Як читати хочеш книжку,

Спершу лапки слід помити.

Запитання до дітей: Чи зручно читати брудну книжку? Чи зручно читати книжку, яка порвалася? Що треба робити, щоб книжки жили довго? Як ви розумієте вираз «берегти книжку»?

Два лікарі

Вели розмову два дружки:

— Я хочу лікувать книжки.

Візьму я клей, візьму папір,

І стану лікарем, повір.

— Я лікар теж — тобі скажу,

Та все роблю без клею.

Я просто книжку бережу,

Дружити вмію з нею.

Вихователь разом з дітьми робить висновок, що потрібно бережливо та охайно ставитися до книжок.

Правило користування книжками:

Не бруднити, не рвати, не малювати, не писати в книжці, не загинати сторінок. А якщо книжка порветься, потрібно вчасно її підклеїти.

Вихователь пропонує дітям відкрити свою «книжкову лікарню». Відібрати серед книжок групи ті, які потребують ремонту. Діти разом з педагогом пригадують послідовність дій з ремонту книжки. Вихователь нагадує послідовність виконання роботи: - відміряти паперову смужечку відповідної довжини з книгою; - скласти аркуш навпіл; - відрізати за лінією згину; - акуратно наносити клей на смужку; - приклеїти смужку до книжки рівно, притиснути її, залишки клею видалити серветкою. Дітям нагадати ще раз, що матеріали треба використовувати економно. Педагог разом з дітьми підраховують, скільки книжок відремонтували. Запитання до дітей: Чим корисна справа, яку ви зробили? Що ми зберігаємо ремонтуючи книжки?

Дошкільнят підводять до висновку: книга – це ціннісне джерело знань, бережно користуючись нею, ми економимо працю людей та матеріали, заощадивши які, можна виготовити нову цікаву книжку.

Дидактична вправа «Кращі прислів’єзнавці»

Діти повинні назвати прислів’я та приказки про книгу.

  • Золото добувають із землі, а знання — із книг.

  • Книгу читаєш — розуму набираєш.

  • Книга — твій друг, без неї — як без рук.

Хто з книгою щиро дружить,

Тому вона вірно служить

І в житті допомагає,

Уму-розуму навчає

- Що цікавого ви дізналися про книги?

- Що ще вам сьогодні запам’яталося?

- Як потрібно ставитися до книги?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.