ЕМОЦІЇ МУЗИКИ ТА ПРИРОДИ
Мета: ознайомлення дітей з емоціями, поглиблення знань щодо емоційної сфери, розвиток вміння розуміти настрій іншого, та формування вміння розуміти та виражати свої емоції.
Обладнання: зображення природи в усіх її проявах. Музика нарізки, рамка з картону (уявний телевізор).
1. Привітання “Повітряний позитивчик”
Див. Заняття 1.
2. Мій настрій
Див заняття 1.
3. Вправа “Що там за вікном”
Сьогодні ми також поговоримо про емоції. Але не про емоції та настрій людини, а природи. Адже природа також має настрій. Скажіть, як ви гадаєте, а музичні твори мають настрій? Так, молодці!
Тому, тема нашого заняття: Настрій природи та музичних мелодій.
Діти розглядають зображення пейзажів природи, стихійних лих та інших зображень природних явищ. Діти, назвіть, будь ласка настрій який відповідає картинці що ви зараз бачите на екрані і т.д.
4. Вправа “Музична мозаїка”
Діти слухають уривки муз творів та називають настрій муз твору.
Запис мелодій на флешці.
5. Розминка — енерджі
П’ять веселих домових,
Уночі, мій друже,
Веселитись почали
Розшумівшись дуже.
Перший весело кружляв
В танці наче дзига.
Другий — камінці жбурляв,
Третій — хутко плигав.
А четвертий тупотів
Наче ведмежатко.
П’ятий, заспівать хотів,
Бив в підлогу п’яткою,
Танцювали гопака
Гупали щосили,
П’ять веселих домових
Спати не хотіли.
6. Вправа “Зіпсований телевізор”
Діти сідають в один ряд, відвертаються один від одного. Перша дитина мовчки показує другій мімікою якийсь настрій, друга повертає до себе третю і зображує настрій, як вона його зрозуміла від другої дитини. І так по черзі. В кінці остання дитина і перша показують емоцію і виявляють, чи зіпсований був телевізор, чи ні.
Отже, діти, емоції є не тільки у людей. Їх мають і музика і природа, все що нас оточує.
7. Рефлексія
8. Мій настрій
9. Ритуал прощання












