Екологічна гра
«Брейн – ринг»
Програмовий зміст: формувати у дітей стійкий інтерес до природи. Активізувати, розширити словниковий запас . Розвивати швидкість реакції, логічне мислення, пам'ять. Закріплювати знання дітей про правила поведінки в природі. Формувати почуття товариства, вчити дітей виконувати правила гри, вміння слухати відповіді товаришів та доповнювати їх. Виховувати повагу до суперників. Продовжувати вчити дітей радіти при спілкуванні з природою, негативно ставитися до руйнівників довкілля. Розвивати зв’язне мовлення, уяву, пам'ять, потребу дотримуватись правил природокористування. Виховувати бажання працювати в команді, бережливе ставлення до природи.
Матеріал: емблеми, блютуз-колонка, аудіозаписи до гри, мольберти – 2 шт., магніти, д/і «Вчимося сортувати сміття» , «З якого дерева листочок», чудова скринька, глобус. Атрибути до сценки «Дикун у лісі»: магнітофон, навушники, маски, обгортки з цукерок, декорація лісу, екологічні знаки, конверти з завданнями. Конверти, картинок: шуба, підсніжник, санки ,бузок , снігур редиска ,ялинка ,дзвоники. Екологічні знаки. Нитки картини з контуром.«Земля радіє». Мелодія для гри.
Хід заняття
Діти заходять до групи.
Вихователь: Добрий ранок, добрий час,
Рада бачити всіх вас.
Щиросердно вас вітаю,
І здоров’я вам бажаю!
Діти, до нас завітали гості, тож привітайтесь з ними.
Багато таємниць і загадок сховала від нас природа. А ми з вами, пам’ятаєте, ходили на екскурсії, багато спостерігали, досліджували. Сьогодні я пропоную вам зіграти в гру «Брей ринг», яка і покажить, як ви любите природу, і що знаєте про неї.
Як і кожна гра, «Брей ринг» має свої правила:
Обмірковувати свої відповіді на запитання.
Підказки не дозволяються.
Не починати відповідати на запитання, не дослухавши його.
Пам’ятайте, ви єдина команда, і за правильну відповідь отримаєте фішки.
Дозвольте представити журі: . . . . . . Правильність відповідей буде оцінювати журі. У нас дві команди. Давайте привітаємо команду «Розумники» та команду «Кмітливі». (Діти гуртуються у свої команди за логотипами прикріпленими на грудях).
Команди сформовані тож починаємо гру. (Гравці команд займають свої місця під музичний супровід).
Вихователь: Ось у мене є чарівна скринька із завданнями від Сови Мудрулі і перше завдання для обох команд. Слухайте уважно:
І конкурс «Розминка».
Запитання для 1 команди.
-Що таке природа?
-Які два види природи ви знаєте?
-Що таке жива природа?
- Чому дерева не замерзають взимку?
Завдання для 2 команди
-Що таке глобус?
-Що таке не живаа природа?
-Як ви думаєте людина належить до живої природи чи ні?
- Чим корисні рослини?
(Людина жива,вона народжується,росте,їсть,дихає та померає)
ІІ конкурс «Ланцюг живлення»
Вихователь: У кожної команди на столі лежить конверт, у ньому багато картинок. Складають ланцюг живлення. Та коментують свої схеми.
(діти працюють під музичний супровід,після виконання коментують)
Вихователь: Молодці, ви гарно справилися із завданням.
Журі рахує правильні відповіді. Я оголошую другий конкурс: «Збережемо природу разом»
ІІІ конкурс Екологічні знаки
«Придумай заміну»
Вихователь: Кожна з команд, по черзі слухає описані вихователем життєві ситуації,а діти аналізують їх
1.Бабуся купує в аптеці ліки для онуки. Чи можна їх замінити чимось? Ліки -це потреба чи забаганка?.
2.Хлопчик просить купити нову машинку. Чи можна її чимось замінити в грі?Нова іграшка - потреба чи забаганка?.
3.Дівчинка просить купити солодкий холодний газований напій,адже вона хоче пити. Чи можна замінити чимось цей напій? Він – потреба чи забаганка дівчинки?
4.Хлопчику на прохання купили велосипедний шолом. Чи можна його замінити чимось?Шолом – потреба чи забаганка хлопчика?
Вихователь: Молодці, гравці.
ІІІ конкурс «Мандри планетою Земля»
А зараз Сова Мудруля пропонує вам розглянути таку складу ситуацію і з’ясувати ваші знання у грі «Панорама добрих вчинків».
Вихователь демонструє модель «Сухого дерева»
-Чи можна цьому дереву допомогти?
-у мене є чарівні листочки. Кожен з вас візьме листочок до рук і придумає добру справу, яка може допомогти цьому дереву. Команди по черзі називають добру справу та прикріплюють листочки на дерево.
(Полити, обкопати,про рихлити землю,замазати рани,обрізати сухі гілки,побілити стовбур,не ламати гілки,обривати вчасно плоди,оберігати від шкідників….)
Погляньте, наше дерево зазеленіло,на ньому виросло багато пропозиції від добрих побажань дітей Дерево стало щасливим від доброти і турботи дітей
ІV конкурс «Жива і не жива природа»
Командам потрібно згрупувати предмети,що відноситься до живої та не живої природи.
(діти виконують завдання та каментують свої дії)
Фізхвилинка
Пропоную відпочити (фізкультхвилинка):
Ми пішли гуртом на луки,
Підняли до сонця руки.
Потягнулися, присіли,
Підвелись, потупотіли.
Так травичка проростає,
Так пташина пролітає,
Так струмочок пробігає,
А так квітка розквітає.
Як зайчики, стрибаємо.
V конкурс «Створення картини природи»
Вихователь: Ваше завдання: обрати необхідні пазли для створення картини за контуром. Це завдання на швидкість та уважність. На ваших столах у вас частинки пазлів . Працюєм колективно. Прошу станьте на свої місця , час пішов. (звучить музика). (Журі можуть підгодити дивитися, як діти працюють).
Вихователь: Час вийшов.
Покажіть ваші роботи.
Молодці. Прокоментуйте,що у вас вийшло.
VI конкурс Дидактична гра
«Вчимося сортувати сміття»
Вихователь: Перед вами на кожному столі картки для сортування сміття. Вам необхідно розсортувати сміття у відповідний смітник. Папір (сірий), органіка (зелений), метал (червоний), пластик (жовтий), скло(синій). Хто швидше та правильно виконає завдання. На це завдання у вас 2 хвилини. Час пішов.
(музика лунає)
Вихователь: Час вийшов! А зараз перевіримо хто з команд правильно виконав завдання.
Вихователь: Журі продовжує рахувати бали, а я оголошую останній конкурс «Домашнє завдання»
VI конкурс дидактична гра Скажи навпаки
Завдання для 1 команди
Виховатиль зачитує дії,а діти підбирають протележні дії.
1.Забруднити річку- почистити річку.
2.Зрубати дерево- посадити дерево.
3.Зірвати квітку-виростити квітку.
Завдання для 2 команди
4.Розкидати сміття-прибрати сміття.
5.Вполювати лисицю- врятувати лисицю.
6.Стріляти птахів- підгодовувати птахів.
Діти виконають сценку «Дикун у лісі».
Для обох команд було домашнє завдання.Зараз ви його продемонструєте.
Ведуча: Що трапилось мурашечки?
І мурашка: Нас образив злий хлопчисько!
ІІ мурашка: Він нам лапки віддавив,
І мурашник розвалив.
(З’являється заплаканий метелик)
Ведуча: Чарівний метелик
Ти нам розкажи,
Що у лісі трапилось,
Ти нам підкажи?
Метелик: Хлопчик злий мене спіймав,
Крильця він мені зламав,
Не зможу я тепер літати,
Як мені не сумувати?
Ведуча: Як звуть того хлопчину, котрий вас образив?
Мурашки: Єгор!
Ведуча: А де його знайти?
І мурашка: Ось там під деревом, музику слухає.
(Під кущем лежить хлопчик, поряд з ним магнітофон, навкруги зірвані квіти, сміття.)
Ведуча: Ми покличемо Єгора, є у нас із ним розмова.
Що ж ти, хлопче, наробив?
Навіщо наш мурашник розвалив?
Гілки з дерева ламав?
Квіти в полі, в лісі ти зривав?
І метелик постраждав,
Ти йому крило зім’яв.
Мурашки: Геть іди додому, хлопче!
Бачити тебе не хочем!
Єгор: Не женіть мене, благаю,
Як вести себе не знаю.
Ведуча: Діти, давайте навчимо Єгора правилам поведінки в лісі.
Діти обох команд, з пропозиції вихователя, вишиковуються півколом та вчать головного героя – хлопчика Єгора, правилам поведінки в лісі, використовуючи екологічні знаки, залишені Чарівника природи. Хлопчик дякує за науку і сповіщає, що все запам’ятав та навчить цих знань своїх друзів.
Єгор: Дорогенький Метелик, я тебе жалію,
І своїм теплом крильце я зігрію.
А вам комахи-роботяги я будинок відбудую.
А сміття і різний бруд, додому заберу я.
(Єгор збирає смітті та зірвані квіти.)
Єгор: Ви мені пробачте,
Більше так не буду.
І з добром по лісу
Я ходити буду.
Вихователь: Знаєте, діти, є такі мудрі приказки: «Де є добрі люди – там біди не буде», «Розум – то скарб людини», «Люби землі плідну, як матінку рідну», «Хто про землю дбає, вона тому повертає». Це означає, що треба бути і добрими, і розумними, і люблячими, і дбайливими до природи-матінки.
Вихователь: Тож будьте природі другом.
Хоч де ти будеш йти – полем, садом, лугом,
Будь природі другом.
Пам’ятай – це твій край, люби його і оберігай.
Вихователь: Ось і скінчилась наша гра. Діти, ви молодці. Мені було приємно з вами працювати. Шановні журі, вам слово.
Нагородження гравців солодкими призами.


















