Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Конспект заняття для старшої групи «Анатомія»

Медицина

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

25.04.2020

349

3

0

Опис документу:
Познайомити дітей із зовнішнім будовою тіла людини, з можливостями його організму: я вмію бігати, стрибати, дивитися, слухати, відчувати тепло і холод, переносити біль, дихати, думати. - виховувати почуття гордості, що «Я - людина». - викликати інтерес до пізнання себе.
Перегляд
матеріалу
Отримати код


Конспект заняття для старшої групи

«Анатомія»

 Мета:  - познайомити дітей із зовнішнім будовою тіла людини, з можливостями його організму: я вмію бігати, стрибати, дивитися, слухати, відчувати тепло і холод, переносити біль, дихати, думати. - виховувати почуття гордості, що «Я - людина». - викликати інтерес до пізнання себе.

Матеріали та обладнання: Блюдце, 3 склянки з кислою, солодким і солоним розчином, невеликий шматочок хліба, стакан з чистою водою, 4 ватяні палички, серветка. 2 ватяні палички, одна з яких просякнута духами, а другий соком часнику, загорнуті в поліетиленовий пакет, щоб запах не вивітрився. Кубики льоду, склянка з теплою водою. Ширма і за нею предмети, за допомогою яких вихователь демонструє побутові звуки (стакан з водою, склянка порожній, папір, ключі, брязкальця, ложки і т.д.)

Хід заняття:

- Дітки, ми сьогодні з вами починаємо захоплюючу подорож в країну, яка називається «Я-Людина». Ви дізнайтеся багато цікавого і дивного, несподіваного і незвичайного про себе і своїх друзів, рідних, т. Е. Інших людей.

- Кожна людина неповторна за своїм характером, своїм поглядом на життя, душевними якостями, але всі люди однакові по фізичному пристрою: мають однакову будову тіла, зовнішніх і внутрішніх органів. Але хтось часто хворіє, а хтось завжди бадьорий і здоровий. Деякі весь час чимось незадоволені, люблять тільки себе, а інші веселі і, ніж можуть, допомагають іншим людям ...

- Як ви думаєте, чому так буває?

(Відповіді дітей)

- Про це ми дізнаємося на заняттях, де будемо вчитися любити і розуміти себе, піклуватися і допомагати собі та іншим людям. А сьогодні ми дізнаємося про те, що кожен з вас, і взагалі будь-яка людина, - майже чарівник, який може і вміє, а якщо не вміє, то може навчитися робити багато-багато різних справ, всіляких чудес. Цього не може жодна інша істота на Землі.

- Цікаво? Тоді починаємо знайомитися зі своїм тілом, яке допомагає нам в кожну секунду.

Понять «частини тіла» і «органи».

- У тварин всього три частини тіла: голова, тулуб і хвіст. Давайте подивимося, які частини тіла є у людини. Боря, підійди до мене. Голова є? Є! Яка частина тіла називається головою?

Відповіді дітей. Довідка: головою називається частина тіла, на якій зосереджені всі органи чуття і в якій розташований головний мозок.)

- Навіщо вона потрібна?

Відповіді: щоб думати, їсти, дихати і т. Д.

- Тулуб є? (Показ тулуба.) Є! Які органи є на тулуб і всередині?

Відповіді дітей: руки, ноги, серце, легені і т.д.

Наше волосся.

Відгадайте загадку: Чи не сіють, не саджають, Самі виростають. (Волосся)

 - Що розташовується вище за все? (Педагог кладе руку на голову, перебирає волосся.) Познайомимося з їх властивостями. Поторкайте своє волосся ... Придушіть їх ... Посмикайте ... Закрийте очі, обережно доторкніться до волосся сусіда. Відчули? А тепер посмикайте - тихенько. Що відчули?

Відповіді дітей: біль.

- Хто здогадався, навіщо нам потрібні волосся?

Відповіді дітей: захищати голову, сприймати деякі впливу, зігрівати і захищати від жарких променів сонця.

Наша шкіра.

- Що розташовується нижче?

 Відповідь: лоб.

- Що всередині?

Відповідь: мозок.

 - Навіщо нам мозок?

Відповідь: щоб думати.

- Чим зверху покритий лоб?

Відповідь: шкірою.

 - Шкіра є не тільки на лобі, але і на всіх інших частинах тіла. Ми вивчимо і її. Закрийте очі, я ложу на долоньку предмет (кубик льоду). Що відчули? Закриваємо очі, на іншу долоньку інший предмет (склянку з теплою водою). Що відчули? закрий очі і визнач, що я зроблю.

- А тепер, кожен легенько ущипніть шкіру нігтями. Що відчули?

 - Що може відчувати шкіра?

Відповіді дітей: тепло, холод, дотик, біль.

Наші очі.

Відгадайте загадку: Таня дивиться на кота, На картинки-казки. А для цього потрібні Нашій Тані ... .. (вічка)

- Що перебувати нижче чола?

Відповідь: очі.

Зараз дізнаємося, навіщо вони потрібні. Все закрийте очі і не відкривайте, поки я не скажу. Скажіть, що я роблю? Очі не відкривайте. (Педагог показує книгу. Мовчання.) А тепер? (Педагог бере книгу. Мовчання.) - Відкрийте очі. Ось що я робила. (Педагог повторює свої дії). Навіщо потрібні очі?

Відповідь: Щоб бачити.

- У очей є помічники і захисники. Подивіться один на одного. Моргніть. Який орган в цьому бере участь?

Відповідь: повіки.

Навіщо потрібно моргати? - Помахайте рукою перед очима свого товариша. Що зробив товариш? Навіщо потрібні повіки вії? - Розглянемо, навіщо потрібні брови. Коли вмиваємо особа, крапельки біжать вниз з чола. Що роблять повіки? Відповідь: захищають очі від води, пилу.

Наш ніс.

Відгадайте загадку: Ось гора, а у гори Дві глибокі нори. У цих нірках повітря бродить, То заходить, то виходить. (Ніс)

- Що нижче?

Відповідь: ніс.

 - Перевіримо, навіщо потрібен ніс. Затисніть ніс однією рукою, а губи іншою рукою. Навіщо потрібен ніс?

Відповідь: щоб дихати.

- Закрийте очі (Педагог підносить ватяну паличку до носа дитини). Що відчули? Так навіщо нам ніс?

Відповідь: дихати і розрізняти запахи.

Наші вуха.

Відгадайте загадку: Оля слухає в лісі, Як кричать зозулі. А для цього потрібні Нашої Оле .... (Вушка)

- Що знаходитися трохи нижче? (Педагог вказує на вуха.) - Перевіримо, навіщо нам потрібні вуха. Щільно закрийте вуха долонями, притисніть долоньки до вух. (Педагог вимовляє 2-4 слова). Відкрийте вуха. Що я тільки що робила?

Відповідь: говорили, ми бачили по губах.

- А що я говорила? (Не чули?) Так навіщо нам вуха?

Відповідь: щоб слухати.

Наш рот.

 - Що розташовується нижче? (

Відповідь: рот.

- Перевіримо, навіщо нам потрібен рот. Перед вами шматочок хліба. З'їжте його. - Тепер стисніть губи пальцями з скажіть: мама, тато, я йду гуляти. - І ще один досвід (Педагог роздає склянки з розчинами солоної, кислої та солодкої води). Що відчули?

- Так навіщо нам рот?

Відповідь: щоб їсти, розмовляти і відчувати смак.

 

Наша шия.

Що нижче? (Педагог показує на шию.) Перевіримо, чи потрібна вона нам. Сядьте прямо і запам'ятайте, що ви бачите. (Діти запам'ятовують.) А тепер повертайте голову в будь-які сторони. (Діти виконують). Ви бачите стільки ж або більше? Навіщо потрібна шия?

Наші руки і ноги.

 Відгадайте загадку: Оля весело біжить До річці по доріжці. А для цього потрібні Нашої Оле .... (Ніжки) Оля ягідки бере За дві, по три штучки. А для цього потрібні Нашої Оле ...... (ручки)

- Дізнаємося, навіщо людині руки. Діма, підійди до мене. Прибери руки назад за спину і візьми зі столу книгу. Чи не повертайся. Навіщо тобі руки?

Відповідь: щоб брати предмети.

  • А тепер підходьте рано вранці за групі, тільки без ніг. Навіщо нам ноги? Рухлива гра: «Що ми робимо - не скажемо, що ми робимо - покажемо» Мета: ведучий показує дії, а гравці повинні здогадатися, що це за дії (забивати цвяхи, піднімати тяжкості, в'язати, вирізати, бігти, тупати - йти.)

Наші внутрішні органи.

  • Усередині тулуба є дуже багато органів. Давайте послухаємо, як працює серце. Покладіть руку на груди і послухайте своє серце. Є в тулуб і інші органи: шлунок, кишечник, але про них ми будемо говорити на інших заняттях.

Фізкультхвилинка

У мене є голова

Направо - наліво, раз - два.

(Повороти голови направо - наліво, нахили голови.)

Вона сидить на міцній шиї,

Покрутили - покрутили.

(Кругові повороти шиєю)

Потім тулуб йде,

Нахил назад, нахил вперед,

Поворот - поворот.

(Руки на поясі, нахили, повороти)

Умілі руки є у всіх,

Вгору-вниз, вниз - вгору.

(Ривки руками вгору - вниз)

Ноги нам потрібні, щоб бігати,

Стрибати, присідати, стояти ...

(Біг на місці, підскоки, присідання)

Ось яке моє тіло!

З ним все зробиш на «п'ять»!

Практичні вправи:

 Покажи де в тебе голова

 Доторкнися до голови свого сусіда, погладь її.

 Витягніть шию, як гусак.

  Втягніть голову в плечі.

 Погладь свій носик.

 Погладь носик свого сусіда.

 Покажи свої вушка.

 Відкрий і закрий рот.

 Посміхнися. Подаруй посмішку свого сусіда.


Висновок. - Скажіть дітки, знайшли ми з вами хоч один орган, який був би не потрібен людині?  Ось і молодці, добре попрацювали.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.