Конспект з уроку Алгебра для 7 класу на тему "Розв'язування вправ на застосування формули різниці квадратів"

Опис документу:
Пропонується до уваги користувачів урок-практикум. Під час уроку на перевірку домашнього завдання використовується вправа "Віднови запис", протягом уроку учні заповнюють таблицю за зразком, розв'язують завдання за планом, самостійно виконують диференційовані завдання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 4

Тема уроку: Розв’язування вправ на застосування формули різниці квадратів

Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати формулу

a2 - b2 = (a + b) (a – b) при розв’язуванні вправ;

розвивати творче, логічне мислення;

виховувати працьовитість, доброзичливість, спостережливість.

Тип уроку: формування вмінь і навичок. Урок-практикум.

Обладнання: підручник Г.П.Бевза, В.Г. Бевз «Алгебра 7».

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

647 – 1 учень біля дошки;

648 – 1 учень біля дошки виконує завдання по пелюстках «ромашки».

651 – усно.

Допоміжні запитання

  • Яку формулу потрібно було використати на 1 кроці?

  • При розкритті дужок які знання використав (ла)?

  • (m2)2 – це скільки?

  • При піднесенні 2q до квадрата, який результат отримали?

  • Яким чином у останньому прикладі отримали 8а2с2 ?

656 – усне коментування учнем, як розв’язане завдання?

657 – аналіз виконання завдання, з’ясування труднощів, які виникли при його розв’язуванні.

Висновок: щоб правильно виконати завдання, треба скористатись формулою різниці квадратів.

ІІІ. Формування вмінь учнів застосовувати формулу a2 - b2 = (a + b)( a – b)

  • Учням початкового і середнього рівня знань пропонуються завдання заповнити таблицю за зразком

    Вираз І

    Вираз ІІ

    Добуток різниці двох виразів на їх суму

    Різниця квадратів виразів І і ІІ

    3

    (2х-3)(2х+3)

    2 - 9

    у

    7

    р

    9

    10b

    1,5a

    1,2p

    1/3 p3

    5mn

    - c2

    d2

  • Учням достатнього і високого рівня навчальних досягнень пропонується виконати самостійно № 660, № 662.

Учні разом з учителем аналізують розв’язання задач.

Відповіді:

660

а) 4a2b2с2 – 9а4;

б)25х6 - 9a2b2с2;

в) 16a2b4 – 25а2с2;

г) 9z4 – 64x2z6.

662

а) 9х2у4;

б) 0,25а2с2 – 1,21с4;

в) 4a2х2 – 9а4х2;

г) .

633 – інтерактивна вправа – метод «ПРЕС»

  1. 2 учні виконують біля дошки самостійно:

а) (0,5a-0,4b) (0,5a-0,4b)·2ab = (0,5a -0,4b)2 ·2ab = (0,25a2 - 0,4ab + 0,16b2) ·2ab = 0,5 a3b – 0,8 a2b2 + 0,32 ab3;

б) 10х2у·(0,2х+2у)(-0,2х+2у) = 10х2у·((2у)2 – (0,2х)2) = 10х2у·(4у2 – 0,04х2) = 40ху3 – 0,4х4у.

2) учні класу виконують самостійно в) і г)

Відповіді:

в) –х3у + 4ху3;

г) - 4b+9a4b3.

665

Вказівка. Двічі скористайтесь формулою різниці квадратів двох виразів.

а) і г) – колективно.

а) (2х2-1) (2х2+1) (4х4+1)+1 = (4х4-1) (4х4+1)+1= 16х8;

г)

б) і в) – самостійно . Відповіді: б) 0,0001; в) с8.

ІV. Фізкультхвилинка.

Підкидання грального кубика.

1 – вдих і видих, на носок;

2 – хлопки над головою;

3 – кругові оберти головою;

4 – нахил тулуба вліво – вправо;

5 – присідань;

6 – «попарно» хлопки в долоні.

Розв’язання.

670 – за планом.

План розв’язання.

  1. У лівій частині тотожності виберіть степінь з найменшою основою.

  2. Перенесіть у праву частину інші степені

  1. Погрупуйте зручні для обчислення степені.

  2. Застосуйте формулу різниці квадратів.

  3. Зверніть увагу на ліву і праву частину тотожності.

  4. Зробіть висновок.

Відповіді.

а) 102+112+122 = 132+142

102 = 132+142 -112-122

102 = 132-122 +142-112

102=(13-12)(13+12)+(14-11)• (14+11)

102 = 25 +3·25

102 = 100

100 = 100

Тотожність доведена.

б) 212+222+232+242 = 252+262 +272

212 = 252+262 +272 - 222-232-242

212 = 252-242 +262 - 232+272-222

212 = (25-24)(25+24) + (26-23)(26+23) + (27-22)(27+22)

212 = 49 + 3·49 +5·49

441 = 49 + 147 + 245

441 = 441

Тотожність доведена.

675 – розв’язання рівнянь із вибіркою правильної відповіді серед запропонованих.

0; ; 27; 18; 243; 9; 4,5.

Відповідь: 27; 4,5; ; 0.

682 – самостійно

Відповіді: 5см, 13м, 25дм.

V. Повторення раніше вивченого матеріалу

690 – усно

691 – коментування із записом у зошити.

Нехай х0 – гострий кут, тоді суміжний з ним тупий кут дорівнює (х+40)0.

За теоремою про суму суміжних кутів маємо рівняння:

х + х + 40 = 180

2х + 40 = 180

2х = 180 – 40

2х = 140

х = 70

Отже, гострий кут дорівнює 700, а тупий – 1800 - 700 = 1100

Відповідь: 700 і 1100

692 – коментує учень.

Нехай більший кут дорівнює х0, тоді менший кут дорівнює (х – 0,2х)0, бо 20% = 0,2. За теоремою про суму суміжних кутів маємо рівняння:

х + х – 0,2х = 180

1,8х = 180

х = 100

Отже, більший кут дорівнює 1000, а менший 1800 – 1000 = 800

Відповідь: 1000 і 800

ІV. Домашнє завдання

Повторити §16-17. Виконати вправи: № 674, № 664, № 676, додатково № 684.

V. Підсумок уроку

1. Запитання до класу:

- Чому дорівнює добуток суми двох виразів на їх різницю?

- Чому дорівнює різниця квадратів двох виразів?

2. Виставлення оцінок учням, які правильно розв’язали більшість завдань.

3. Думки учнів про урок, про завдання, які вони виконували і їх готовність до написання самостійної роботи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.