Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку « Засоби виразності живопису. Колірний спектр.»

Образотворче мистецтво

Для кого: 5 Клас

26.11.2020

667

44

0

Опис документу:
Конспект містить : хід уроку; додатки; інструкційну картку. Метою уроку є сформувувати в учнів знання про живопис як вид образотворчого мистецтва; навчити розрізняти теплі і холодні кольори, володіти кольоровим контрастом,створювати власну композицію, розвивати уяву, фантазію, художній смак.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕМА: « Засоби виразності живопису. Колірний спектр.»

Цільова група: учні 5 класу

Тривалість: 45 хвилин

Мета: продовжувати сформувувати в учнів знання про живопис як вид образотворчого мистецтва; навчити розрізняти теплі і холодні кольори, володіти кольоровим контрастом,створювати власну композицію, розвивати уяву, фантазію, художній смак.

Міжпредметна інтеграція: мистецтво, природознавство, математика.

Операційні цілі (завдання):

Знання:

Знає види живопису ; розпізнає теплу і холодну кольорову гамму;

співвідносить реальні об’єкти природи із зображеннями;

знає правила безпечної роботи;

досліджує і виявляє цікаве, незвичайне ;

виражає думки та почуття ;

Ставлення:

шанобливе ставлення до довкілля;

повага до традицій інших народів;

позитивне ставлення до художніх та музичних творів.

Методи і техніки:

Гра « Чи знаю я»; робота в групах; практична робота у нетрадиційній техніці ватними паличками; музичний супровід; Вправа «Мікрофон»

Допоміжні матеріали: Додаток 1Види живопису Додаток 2 Калейдоскоп Додаток 3 Сім кольорів радуги; Додаток 4 Теплі ,холодні кольори ; Додаток 5 Спектральне коло; Додаток 6 Інструкційна картка; Додаток 7 Відео https://www.youtube.com/watch?v=bN6bck_O7O8; Додаток 8 Відео https://www.youtube.com/watch?v=xoeTL50KzI8.

ХІД УРОКУ

І Організаційний момент

Привітання , відмічення відсутніх. Перевірка готовності до уроку.

ІІ Актуалізація опорних знань

Давайте пригадаємо , що таке живопис і які види живопису ви знаєте.

Гра « Чи знаю я»

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=bN6bck_O7O8

Що вам нагадують ці візерунки?

Можливо у вас була така іграшка ,як калейдоскоп ? Додаток 2

Мандала - символічні індійські малюнки в колі.

Хто знає де зустрічаються колові малюнки?

Мандали в навколишньому середовищі зустрічаються:

в природі: сніжинка, річні кільця на спили дерева, пташині гнізда, розквітла квітка;

в кулінарії: масляної млинець, кругла піца, святковий торт;

в декоративно-прикладному творчості: круглі серветки, килими з акцентом на центрі, розписні тарілки, розписні камені;

астрономічні об'єкти: місяць, сонце, Земля.

ІV Вивчення нового матеріалу

Ви бачите наскільки кольорові мандали. Сьогодні ми з вами познайомимось з колірним спектром.

Кольорознавство - наука про кольори. Помічено світлі кольори викликають радість, бадьорість, а темні - засмучують, пригнічують. Зелені - заспокоюють. Теплі - збуджують...

Колір - найважливіший зображувальний та емоційний засіб:

жовтий - веселий,

оранжевий - бадьорий;

червоний — енергійний, життєрадісний;

фіолетовий - суворий;

синій - пасивний, допоможе зосередитись;

коричневий - викликає почуття надійності;

зелений — заспокоює.

Хроматичні кольори - сім кольорів райдуги (Ч О Ж З Г С Ф) та їх відтінки

Додаток3

Крім того, невід’ємною частиною в гармонійному сполученні кольорів і їх відтінки. Існують теплі і холодні відтінки

Кольори:

Теплі - жовтий, оранжевий, червоний, рожевий.

Холодні - синій, зелений, фіолетовий.

Додаток 4

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Для того, щоб закріпити набуті знання про теплі і холодні кольори у живописі, ми намалюємо мандали. Додаток 6. https://www.youtube.com/watch?v=xoeTL50KzI8 (музичний супровід)

І малювати ми будемо не пензликами а ватними паличками.

Ознайомити дітей з правилами користування паличками.

Розподіл дітей по групам за допомогою кольорових карток.

1,3,5 гр. малює мандалу теплими кольорами.

2,4,6 гр. малює мандалу холодними кольорами.

Учні в кожній групі почерзі обирають кольори.

Нагадати учням про правила безпеки під час практичної роботи.

VІ. Підсумкова частина.

Вправа «Мікрофон» . Команди міняються роботами і обговорюють.

VІІ. Рефлексія.

-Я дізнався….. -Я вмію….. -Я буду…… - Мені було не зрозуміло………. - Мене зацікавило ……….

VІІІ. Домашнє завдання.

Поміркуйте , де ще в природі зустрічається боротьба теплих і холодних кольорів . В яку пору року , яка кольорова гама переважає, в яку пору року більший контраст теплого і холодного кольору.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

ВИГОТОВЛЕННЯ МАНДАЛИ

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА

Графічне зображення

Малюнок

1

Інструменти та матеріали: Картон

А 4 ,ножиці,

лінійка,олівець,

фарба,ватні палички,

циркуль,

транспортир.

2

Розкреслити квадрат з картону А 4.

3

Знайти середину.

4

Накреслити коло

190 мм.

5

За допомогою транспортира

поділити кут 90 на 2.

Кожну частину поділити ще на 2.

Таким чином поділити всі частини кола.

6

В середини квадрата

накреслити коло

40 мм.

7

Накреслити

коло 80,

120 мм.

8

Малювати починаємо з середини. Ватну паличку тримати перпендикулярно картону.

9

Поставити крапки на колі

40 мм.

10

Поставити крапки на

120 мм. і

над крапкою

40мм.

потім ставимо крапки між ними вимальовуючи пелюстки.

11

Поставити крапки на

190 мм. і

Продовжити пелюстки.

12

Продовжувати домальовувати пелюстки поєднуючи з крапками на колі

190 мм.

13

Поставити крапки в середині

пелюстки та на колі

120 мм.

14

Намалювати крапки біля

190 мм. і

120 мм.

15

Ставимо крапки

у вигляді пелюстки .

16

Доставляємо крапки на

190 мм.

17

Робота

закінчена.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.