Розробка уроку з української мови для учнів 4 класу до підручника К.І. Пономарьової.
Урок української мови
Тема. Розрізняю різновиди текстів
Очікуванні результати:
розрізняє різновиди текстів і пояснює їх призначення [4 МОВ 4.1];
знаходить у тексті-міркуванні твердження, доказ і висновок [4 МОВ 4.1].
Мета: продовжувати вчити розрізняти різновиди текстів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.
Формування ключових компетентностей:
Спілкування державною мовою: учень усно і письмово висловлює й тлумачить поняття, думки, почуття, факти та погляди.
Соціальної: розвивати здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми;
Громадянської: розвивати здатність виявляти громадську позицію у ставленні до людей, до самого себе.
Наскрізні вміння: формування в учнів початкової школи умінь сприймати, аналізувати, інтерпретувати й оцінювати усну інформацію та використовувати її в різних комунікативних ситуаціях; формування в учнів повноцінної навички письма, умінь висловлювати свої думки, почуття; формування в учнів умінь аналізувати, інтерпретувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах; дослідження учнями мовних одиниць і явищ з метою опанування початкових лінгвістичних знань, норм літературної вимови та правил українського правопису.
Міжгалузеві зв’язки:
мовно-літературна
громадянська та історична
природнича
соціальна і здоров’язберігаюча.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Види використаних
ІКТ, Інтернет-ресурси (вказати джерела):
фізкультхвилинка: https://www.youtube.com/watch?v=ea4TVg0_8Dk
презентація https://vsimpptx.com/lesson/104-rozriznyayu-riznovidi-tekstiv
Обладнання: підручник, карта півкуль, таблиця «Бортовий журнал », плакати для побудови асоціативного куща, смайлики для самооцінки, картки з номерами, фішки для звукових моделей.
Хід уроку
№п\п | Етапи уроку | Діяльність учителя | Діяльність учнів | Очікувальні результати | |
| |||||
1. | Актуалізація знань Емоційне налаштування. | Весела пісенька дзвіночка. Покликала нас на урок. Я бачу ваші милі личка. Та очі з безліччю думок. Ми помандруєм в світ науки. Що гордо мовою зовуть.Та лиш кмітливість і увагу. З собою взяти не забудь.
| Учні займають місця за партами. | Налаштування на продуктивний урок | |
2. | Перевірка домашнього завдання | Вправа 8, с. 143 Вчитель демонструє план на екрані. План | Самостійно перевіряють правильність виконаного завдання. | Самостійно відшукати помилку у зошиті і оцінити свою роботу. | |
3. | Мотивація навчальної діяльності. Поділ на групи |
| Правила роботи в групах пригадують колективно.
| Розвиває соціальну компетентність: здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми. | |
4. | Психологічне налаштування. Вправа «Валіза» | Вчитель пропонує дітям обрати валізу для подорожі. | Діти обирають і зачитують, що їх чекає у подорожі. | Налаштувати дітей на продуктивну роботу, створити сприятливий психологічний клімат на уроці. | |
5. | Каліграфічна хвилинка |
Хвилинку каліграфії пора розпочинати. Метод «Передбачення»
| Каліграфічно записують до зошита з’єднання, утворюють з ними слова. ди ви те тів кс кси Ме ка | Покращити навички грамотного письма, розвивати уважність, логічне та критичне мислення. | |
II. Основна частина уроку | |||||
1. | Повідомлення теми уроку. |
| Вправа «Асоціативний кущ» Вчитель демонструє малюнок, а учні поряд з малюнком на дошці записують ті слова, що асоціюються із зображенням. | Розвивати вміння асоціювати, мислити. | |
2. | Робота з підручником. Вправа 1 | -Прочитай тексти. Визнач, який із них є розповіддю, який — описом, а який — міркуванням. | Вправа «Займи позицію» Плакати із попереднього завдання розміщенні в протилежних кінцях класу. Тексти пронумеровані. Кожен прикріпляє номер тексту на відповідному плакаті. | Навчити учнів висловлювати свою позицію, формувати аргументи на її захист, сприймати аргументи інших сторін. | |
3. | Вправа 2. |
| Самостійна робота в зошиті. | Розвивати навички каліграфічного письма. | |
4. | Вправа 3. |
| Робота з картою. | Міжгалузеві зв’язки. Застосовувати знання карти. | |
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА | |||||
5. | Вправа 4. |
| Самостійна робота.
| Колективна перевірка і один зошит беру я. Учні вчаться самостійно знаходити у тексті його структурні частини. | |
6. | Вправа 5. |
| Представники пар демонструють моделі. | Аналізувати, виправляти неточності, правильно будувати звукові моделі. | |
7. | Вправа 6. |
| Учні висловлюють свої думки у великому колі. | Сприяти розвитку зв’язного мовлення. | |
8. | Вправа 7. |
| Учні висловлюються по черзі. | Сприяти розвитку зв’язного мовлення. | |
III. Підсумкова частина уроку | |||||
1. | Домашнє завдання. Вправа 8 |
| Учні записують до щоденників | ||
2. | Закріплення знань. |
| Учні записують нові знання у «Бортовий журнал» | Закріпити отриманні навички | |
3. | РЕФЛЕКСІЯ |
| Учні самостійно оцінюють успішність засвоєння матеріалу, власну результативність та усвідомлено діляться своїми емоціями. | ||






