Урок української мови
Тема. Пригадую будову тексту
Очікуванні результати:
- знаходить у тексті його структурні частини [4 МОВ 4.1];
- обговорює (в парі чи групі) враження від створеного медіа продукту [4 МОВ 1.8]
- дотримується мовленнєвого етикету, норм літературної вимови [4 МОВ 1.8];
Мета: узагальнити знання про будову тексту; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та інших країн.
Формування ключових компетентностей:
Спілкування державною мовою: учень усно і письмово висловлює й тлумачить поняття, думки, почуття, факти та погляди.
Соціальної: розвивати здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми;
Громадянської: розвивати здатність виявляти громадську позицію у ставленні до людей, до самого себе;
Загальнокультурної: розвивати вміння сприймати духовно – моральні основи життя людини;
Уміння вчитися: формувати навички визначати мету своєї діяльності, проявляти зацікавленість навчанням;
Інформаційно – комунікативної: формувати вміння добувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію в групі.
Наскрізні вміння: формування в учнів початкової школи умінь сприймати, аналізувати, інтерпретувати й оцінювати усну інформацію та використовувати її в різних комунікативних ситуаціях; формування в учнів повноцінної навички письма, умінь висловлювати свої думки, почуття; формування в учнів умінь аналізувати, інтерпретувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах; дослідження учнями мовних одиниць і явищ з метою опанування початкових лінгвістичних знань, норм літературної вимови та правил українського правопису.
Міжгалузеві зв’язки:
мовно-літературна
громадянська та історична
природнича
інформатична
соціальна і здоров’язберігаюча.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Види використаних
ІКТ, Інтернет-ресурси (вказати джерела):
програма «Розумники»https://edugames.rozumniki.ua/task-online/
фізкультхвилинка: https://www.youtube.com/watch?v=ea4TVg0_8Dk
презентація: https://vsimpptx.com/lesson/101-prigaduyu-budovu-tekstu
ребуси: http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator
Обладнання: підручник, планшет, картки для групової та диференційованої роботи, картки зі словниковими словами, рулі, презентація, таблиця «Бортовий журнал»
Хід уроку
№п\п | Етапи уроку | Діяльність учителя | Діяльність учнів | Очікувальні результати | ||||
| ||||||||
1. | Актуалізація знань |
Тема сьогоднішнього уроку «Пригадую будову тексту» | Учні розгортають підручники і зошити. | Налаштування на продуктивний урок | ||||
2. | Перевірка домашнього завдання | - Звертаю увагу на правопис слів, де потрібно вставити орфограми. | Діти обмінюються зошитами , перевіряють записаний текст Приклеюють в зошит зірочку (похвала) і хмаринку (зауваження) | Взаємоперевірка: Допомагає самостійно відшукати помилку у зошиті. | ||||
3. | Мотивація навчальної діяльності |
| ||||||
4. | Психологічне налаштування. Вправа «Літак» | Вчитель пропонує дітям обрати літак для подорожі. | Діти обирають і зачитують, що їх чекає у подорожі | Налаштувати дітей на продуктивну роботу, створити сприятливий психологічний клімат на уроці. | ||||
5. | Каліграфічна хвилинка | Вчитель демонструє зразки букв і з’єднань | Каліграфічно записують до зошита | Покращити навички письма | ||||
6. | Словникова робота з картками тренажерами. | Перевірка вчителем індивідуальної роботи з картками після уроку. | Учні беруть картку зі словниковими словами і обирають правильний варіант правопису слова. | Покращити грамотність письма | ||||
II. Основна частина уроку | ||||||||
1. | Вправа «Бортовий журнал» |
| Записують по черзі маркерами на плакаті | Технологія розвитку критичного мислення вчить учнів організувати та систематизувати інформацію уроку через фіксацію актуалізованих знань й знань, отриманих в процесі уроку. | ||||
ТЕКСТ
| ||||||||
2. | Вправа «КОРЕКТОР» |
|
| Метод передбачень вчить учнів будувати припущення щодо розвитку сюжетної лінії в тексті | ||||
3. | Словникова робота. | Вчитель прикріплює на стіну слів нове слово США – скорочена назва країни Сполучені Штати Америки. Цю країну ще називають – Америка. | Учні висловлюють свої думки, що знають про цю країну. | Сприяти актуалізації знань, отриманих на уроках ЯДС | ||||
4. | Вправа «РОЖЕВИЙ ОЛІВЕЦЬ» |
| Робота в групі. Учні передають олівець по колу і називають частини тексту і порядок розміщення, порівнюють з передбаченням | Взаємоперевірка Сприяє засвоєнню знань Розвиває здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми. | ||||
5. | Тренувальні вправи на закріплення знань |
У цьому році воно припадає на 14 травня.
| Робота в парах. Учні виконують диференційовані завдання з конвертів. | Учні знаходить у тексті його структурні частини( сині конверти) Доповнюють текст своїм міркуванням ( жовті конверти) Усне вербальне фронтальне оцінювання. | ||||
6. | Гра «Упізнай країну» |
| Учні розгадують ребус | Сприяє розвитку логічного мислення | ||||
7. | Віртуальна подорож Америкою |
Столицею Америки є місто Вашингтон, назване на ім’я першого президента. Найбільше місто США – це Нью-Йорк з найбільшою статуєю Свободи. | Учні виконують руханку з рулем. Розглядають презентація доповнюють розповідь. Дають відповідь на запитання:
| Формування в учнів умінь аналізувати, інтерпретувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах. | ||||
8. | Робота з підручником. Вправа 6. |
Прочитайте текст. - Чому так назвали місто? - Де знаходиться резиденція?
А де буде кінцівка? Висновок тексту? |
| Колективна перевірка і один зошит беру я. | ||||
9. | ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА | |||||||
10. | Робота з підручником. Вправа 8. |
- Пригадайте, як звучать англійською мовою подані слова ввічливості. | Учні зачитують слова з підручника | Сприяти розвитку міжпредметних зв’язків. | ||||
11. | Робота з підручником. Вправа 9 | - Прочитай текст. Склади із поданих частин текст про ще одне свято в США. Давайте перевіримо. Вважають, що слово «дякую» має магічні властивості, може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. А люди, які щиро дякують, дарують радість один одному, висловлюють увагу та передають позитивні емоції. Не соромтеся дякувати — чим частіше ви будете це робити, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую». Не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте. | Групова робота. Учні складають з частин текст. Колективна перевірка. | Самостійно знаходити у тексті його структурні частини. | ||||
III. Підсумкова частина уроку | ||||||||
1. | Домашнє завдання. Вправа 9 |
| Учні записують до щоденників | |||||
2. | Закріплення знань. Гра «Розумники» |
| Учні заходять за кодом | Закріпити отриманні навички | ||||
3. | РЕФЛЕКСІЯ |
| Учні записують нові знання у «Бортовий журнал» Назви частин записують на стікерах і прикріплюють на плакату «Рефлексія» | Учні самостійно оцінюють успішність засвоєння матеріалу, власну результативність та усвідомлено діляться своїми емоціями. | ||||





















