Матеріал:

Конспект уроку з української мови "Будую текст-опис"

docx
11.08.2024
20 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Урок української мови

Тема. Будую текст-опис

Очікуванні результати:

  • добирає заголовок, який відповідає темі або головній думці тексту [4 МОВ 4.1];

  • складає план тексту [4 МОВ 4.1];

  • будує текст за поданим планом [4 МОВ 3.1];

  • розрізняє різновиди текстів (розповідь, опис, міркування, есе) і пояснює їх призначення [4 МОВ 4.1];

Мета: продовжувати вчити розрізняти різновиди текстів; вчити будувати текст-опис; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Формування ключових компетентностей:

Спілкування державною мовою: учень усно і письмово висловлює й тлумачить поняття, думки, почуття, факти та погляди.

Соціальної: розвивати здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми;

Громадянської: розвивати здатність виявляти громадську позицію у ставленні до людей, до самого себе.

Наскрізні вміння: формування в учнів початкової школи умінь сприймати, аналізувати, інтерпретувати й оцінювати усну інформацію та використовувати її в різних комунікативних ситуаціях; формування в учнів повноцінної навички письма, умінь висловлювати свої думки, почуття; формування в учнів умінь аналізувати, інтерпретувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах; дослідження учнями мовних одиниць і явищ з метою опанування початкових лінгвістичних знань, норм літературної вимови та правил українського правопису.

Міжгалузеві зв’язки:

  • мовно-літературна

  • громадянська та історична

  • природнича

  • інформатична

  • соціальна і здоров’язберігаюча.

Тип уроку. Засвоєння нових знань

Види використаних

ІКТ, Інтернет-ресурси (вказати джерела):

фізкультхвилинка: https://www.youtube.com/watch?v=ea4TVg0_8Dk

орфографічний словник для 1-4 класів онлайн: https://559.slovaronline.com/

Обладнання: підручник, планшет, кубики «Блума», таблиця «Бортовий журнал », презентація, смайли для рефлексії.

Хід уроку

№п\п

Етапи уроку

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Очікувальні результати

  1. Вступна частина

1.

Актуалізація знань

Емоційне налаштування.

Струмок серед гаю, як стрічечка.
На квітці метелик, мов свічечка.
Хвилюють, малюють, квітують поля –
Добридень тобі, Україно моя!
.

  • Щоб урок пройшов добре, треба мати гарний настрій. Тож, посміхніться мені, посміхніться сусідові по парті – ми починаємо!

Учні займають місця за партами.

Налаштування на продуктивний урок

2.

Перевірка домашнього завдання

Метод «Кубування». На гранях куба записані питання на повторення теми попереднього уроку.

Учні по черзі підкидають куб і відповідають на запитання.

— Які види текстів ви знаєте?

— Яка мета тексту-розповіді?

— З якою метою складають текст-опис?

— Яка мета тексту-міркування?

— Що таке тема тексту? — Що таке мета тексту?

Самостійно відшукати помилку у відповідях і оцінити свою роботу.

3.

Психологічне налаштування. Вправа «Валіза»

Вчитель пропонує дітям обрати валізу для подорожі.

Діти обирають і зачитують, що їх чекає у подорожі.

Налаштувати дітей на продуктивну роботу, створити сприятливий психологічний клімат на уроці.

4.

Каліграфічна хвилинка

1. Орфографічна розминка

— Запишіть під диктовку: попереду, щогодини, восени, щоденно, до побачення, щодня.

— Перевірте себе за словником.

Каліграфічно записують до зошита слова.

Перевіряють грамотність за словником на планшеті.

Покращити навички грамотного письма, розвивати уважність, логічне та критичне мислення.

II. Основна частина уроку

1.

0601yvbd-ddf4-266x212.pngПовідомлення теми уроку.

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися малювати словом. А ще познайомимось з новим типом тексту. Здійснимо уявну мандрівку до країни Мексика.

0601yvbf-8843-271x203.pngУчні читають на слайді, що таке текст-опис і пояснюють свої думки.

Розвивати вміння асоціювати, мислити.

2.

Робота з підручником. Вправа 1-2

Вправа 1. Розглянь світлини овочів. Як ти думаєш, що їх об’єднує?

Учні висловлюють свої припущення. Це -українські овочі.

Текст-розповідь.

Навчити учнів висловлювати свою позицію, формувати аргументи на її захист, сприймати аргументи інших сторін.

3.

Вправа 3.

Вправа 3. Прочитай текст, щоб перевірити свою думку. Визнач тип цього тексту.

Відповідь: Текст-опис.
Кукурудза
Це культурна польова рослина з міцним, прямим, високим стеблом. Листки довгі, темно-зелені, розміщені на стеблі почергово. Плід – видовжений качан із жовтими або білими зернятами.

Розвивати увагу і спостережливість, вміння бачити прикметники, якими автор описав рослину.

4.

Вправа 4.

  • Склади опис одного з овочів, завезених із Мексики, не називаючи його, і запиши. Прочитай свій опис однокласникам/однокласницям, щоб вони відгадали назву цієї рослини .

Учні

пригадують зовнішній вигляд рослини, її особливості.

Наприклад:

Це культурна овочева рослина з товстим соковитим та колючим стеблом, який стелиться по землі. Листки зелені, великі, на кінцях фігурні, розміщені на стеблі почергово. Плід – круглий або видовжений у формі груші, жовтого або помаранчевого кольору. З нього варять смачну та корисну кашу.

Міжгалузеві зв’язки. Природнича галузь

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

https://www.youtube.com/watch?v=ea4TVg0_8Dk

5.

Вправа 5.0601yvbg-8e98-385x289.png

  • Прочитай опис зовнішності мексиканців. Визнач, на якій світлині зображено маленького мексиканця.

Відповідь: На четвертому малюнку.

Аналізувати, шукати ознаки

6.

Вправа 6.

0601yvbh-50d4-334x251.png

  • Опиши когось зі своїх однокласників/однокласниць, не називаючи його/її імені. Зачитай свій опис, нехай клас відгадає, хто це.

Учні складають розповідь, користуючись планом на слайді.

Наприклад:

Дівчинка середнього зросту, худорлява. Шкіра у неї світла, волосся – русяве, густе й кучеряве. На круглому обличчі блакитні та великі очі. Ніс маленький і кирпатий та пухкі губи.

Сприяти розвитку зв’язного мовлення.

7.

Вправа 7.

  • Прочитай повідомлення Читалочки. Що нового ти з нього дізнався/дізналася?

Учні висловлюють свої думки у великому колі.

Сприяти розвитку зв’язного мовлення.

III. Підсумкова частина уроку

1.

Домашнє завдання. Вправа 8

0601yvbi-d0f3-480x360.png

Виконайте вправу за вказівкою. Розгляньте слайд і проаналізуйте інформацію на ньому.

  • 0601yvbj-b394-383x287.png

Учні порівнюють абзац з описом собачки і інформацію на слайді.

Зразок роботи:

Ці собачки (Н. в.) мають коротке тіло (Зн. в.) , круглу голову (Зн. в.) з трохи загостреною мордочкою (Ор. в.). Вуха у них стоячі, очі великі, круглі, темного кольору. Хвіст піднятий догори і злегка заокруглений до спини. Чихуахуа бувають довгошерсті та гладкошерсті, є однотонні, двох, трьох кольорів і різних відтінків.

Розвивати навички аналізувати і порівнювати.

2.

Закріплення знань.

  • - Спробуйте самостійно доповнити «бортовий журнал» новими заннями.

Учні записують нові знання у «Бортовий журнал»

Закріпити отриманні навички

3.

РЕФЛЕКСІЯ

  • Ми всі дуже гарно працювали. Мені сподобалася ваша робота на уроці. Але я хочу, щоб ви теж показали мені за допомогою смайликів свій настрій, свої почуття.

  • Якщо ви отримали задоволення від уроку – малюємо посмішку, щось трошки не сподобалось – спокійний вираз, взагалі не сподобалося – сумний вираз.

0601yvbe-11ea-622x153.png

Учні самостійно оцінюють успішність засвоєння матеріалу, власну результативність та усвідомлено діляться своїми емоціями.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Презентація-конспект уроку української мови у 8 класі НУШ "КОНСПЕКТ ПРОЧИТАНОГО НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТЕКСТУ"

pptx
Презентація-конспект уроку української мови у 8 класі НУШ "КОНСПЕКТ ПРОЧИТАНОГО НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТЕКСТУ"

499

Аватар профіля Кропивка Ольга Василівна
Українська мова
8 клас

41 грн

Конспект уроку з української мови у 8 класі.

docx
Конспект уроку з української мови у 8 класі.

58

Аватар профіля Ульянова Елена
Українська мова
8 клас

50 грн

Конспект уроку української мови. Тема: Числівник.

docx
Конспект уроку української мови. Тема: Числівник.

86

Аватар профіля Хабібуліна Олена Вікторівна
Українська мова
3 клас

166 грн

Конспект уроку української мови на тему "Іменник"

docx
Конспект уроку української мови на тему "Іменник"

96

Аватар профіля Хабібуліна Олена Вікторівна
Українська мова
3 клас

166 грн

Презентація до уроку української мови "Жанри. Конспект"

pdf
Презентація до уроку української мови "Жанри. Конспект"

112

Аватар профіля Бігун Ольга Володимирівна
Українська мова
7 клас

30 грн

Конспект уроку української мови ,, Особові займенники"

doc
Конспект уроку української мови ,, Особові займенники"

600

Аватар профіля Стукало Уляна Іванівна
Українська мова
8 клас

66 грн
