Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Дата : 16.11.17
Тема. Фізичні вправи та здоров’я.
Мета: повідомити, як фізична активність впливає на здоров’я, розширити знання дітей про види фізичної активності, з’ясувати, коли, як і для чого потрібно виконувати фізичні вправи; вчити правильно використовувати фізичні навантаження;
розвивати мислення, мовлення, увагу учнів; розвивати фізичні якості: гнучкість, витривалість;
виховувати бажання слідкувати за своїм здоров’ям, займатися фізичною культурою.
Очікувані результати:
1) учні пояснюють необхідність займатись фізичними вправами, розуміють зв'язок між фізичними навантаженнями і здоров’ям;
2) учні називають види фізичних вправ (рухової активності);
3) учні виконують комплекс вправ ранкової гімнастики та вправ для фізичного та розумового розвантаження.
Обладнання: мікрофон, мультимедійна презентація, комп’ютери для проходження тестування, інтерактивна дошка, картки, ручки.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма уроку: урок з мультимедійним супроводом.
Хід уроку
Самовизначення до діяльності. (сл..1)
Вже дзвінок нам дав сигнал,
працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
працювати починаймо!
Створення ситуації успіху.
Гра «Так чи ні»
- Я називатиму твердження, якщо воно для вас істинне, покажіть «так» (великий палець вгору), якщо ні – відповідно, «ні» (схрещені руки).
Я мию руки двічі на день (з’ясувати, чому потрібно частіше )
Я люблю рухливі ігри
Я їм багато фруктів та овочів, бо це корисно
Я вчасно лягаю спати
Я проводжу час на свіжому повітрі
Я слідкую за чистотою тіла
- Молодці!
Мотивація навчальної діяльності.
- А чому ви виконуєте всі ці правила? (Бо це корисно для здоров’я ).
- Але є ще дещо, що вкрай необхідне для здоров’я людини. Ось послухайте історію про двох хлопчиків. (Сл.2)
Петрик дуже слухняний та спокійних хлопчик, він навчається в другому класі, але часто пропускає школу через хвороби. У вільний час Петрик любить малювати, дивитися телевізор та гратися в ігри на планшеті. Він не любить гратися на подвір’ї, не відвідує ніяких гуртків, рідко робить зарядку.
А Василько охоче проводить час на свіжому повітрі, грається з друзями в футбол, постійно вигадує рухливі ігри. Він вчасно виконує домашні завдання, школу не пропускає, бо майже ніколи не хворіє.
- Чому хлопчики такі різні? Чому Петрик часто хворіє, а Василько – ні? (Бо Василько займається фізичними вправами).
Повідомлення теми та мети уроку.
Бесіда. Формулювання теми уроку.
- Тож, що ще необхідне для здоров’я та гарного розвитку дітей? (Потрібні фізичні вправи).
- Правильно! Сьогодні на уроці саме про це і буде мова. (Сл.3)
Інтерактивна вправа "Очікувані результати". "Мікрофон"
- Скажіть, чого ви хочете навчитись на цьому уроці? Про що хочете дізнатись?
Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
Сл. 4
- Фізичні вправи складаються з ранкової гімнастики, рухливих ігор та спортивних ігор.
- Коли треба робити ранкову гімнастику?
- Ранкову гімнастику, як і загальнорозвивальні вправи на уроці фізичної культури, труба починати з м’язів шиї, потім м’язи плечового поясу та рук, тулуба та ніг. Закінчити труба дихальною вправою.
- Вивчимо комплекс ранкової гімнастики: встаньте біля парт. (сл..5)
Що потрібно для зарядки? Стати струнко, разом п’ятки,
Головою покрутили, Шию добре розігріли.
Із дрібнички починаєм, з неба зірочку знімаєм.
Не біда, що не дістали, розпрямились, вищі стали.
Руки ставим перед груди і ривки робити будем,
Щоб про нас не говорили, що ми байдики лиш били.
Ноги віднайшли опору, руку вбік, а іншу – вгору.
Вліво-вправо позгинались, як пружинки розпрямлялись.
Уперед всі нахилились, на млини перетворились.
Руки в сторони – ось так, меле борошно вітряк.
Зупинились, видихаєм, вдих і видих зачекаєм.
Як відхекалися трішки, пострибали спритні ніжки.
Двічі вдих і двічі видих, тихо дихаєм, повільно.
Наостанок потягнулись, всім навколо усміхнулись.
- Молодці! Сідайте. Кожного ранку робіть зарядку і будете весь день бадьорі та повні сил.
- Але є і інші види фізичних вправ: заняття спортом та рухливі ігри.
- Які види спорту ви знаєте? (Сл.6) Плавання, легка атлетика, гімнастика, фігурне катання, лижний спорт, спортивні ігри.
- Чим ви займаєтесь чи хотіли б займатись?
- Що відноситься до спортивних ігор? (сл..7) Футбол, волейбол, баскетбол, хокей, гандбол.
- І найчастіше ми граємо в рухливі ігри. Назвіть ваші улюблені. (сл..8)
- Отже! (СЛ.9) для чого потрібно займатись фізичними вправами?
- Які види фізичних вправ вам відомі?
Узагальнення і систематизація отриманих знань.
Вправа «Збери прислів’я». фронтально.
Диференційована робота в групах (тестування, картки, інтерактивні вправи).
Фізхвилинка для очей.
Рефлексія навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроці.
Інтерактивна вправа "Сходинки успіху". "Мікрофон"
- Дітки, вам сподобався наш урок?
- Розкажіть, що нового дізнався кожен з вас, чого навчився? Чи справдились ваші очікування?
- Дякую за урок. Урок закінчено!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»