Конспект уроку з літературного читання у 3 класі на тему "Часу не втрачай, добро робити поспішай. Літературна казка. Євген Шварц "Казка про втрачений час"

Опис документу:
Урок для вчителів 3 класів, які працюють за проектом "Інтелект України". Використано технічні засоби навчання, групові, парні та фронтальні форми роботи. Урок побудований на засадах нової української школи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Часу не втрачай, добро робити поспішай.

Літературна казка. Порівняння. Євген Шварц

«Казка про втрачений час».

Мета.

  • Формувати правильне й усвідомлене читання вголос зі зростанням темпу.

  • Засвоїти літературознавчі поняття: фразеологізми-порівняння.

  • Повторити літературні поняття: фразеологізми, порівняння.

  • Розрізняти жанрову специфіку: літературна казка.

  • Читати продовження казки Євгена Шварца «Казка про втрачений час».

  • Розвивати увагу, пам'ять, уміння виявляти причинно –наслідкові зв’язки між епізодами.

  • Виховувати дружні стосунки між учнями, позитивні емоції.

Обладнання. Інформаційно - комп’ютерні технології, демонстраційні таблиці, плакати. Зошит на друкованій основі для 3 класу. Частина 3 І.В.Гавриш, Н.Ф.Андрєєва, В.І. Пімонова.- Х.: ТОВ «Інтелект України», 2019

Хід уроку

І Організація класу

Привітання гостей

- До нас завітали гості. Побажаємо нашим гостям здоров я, привітаємо їх від душі, від серця.

- Сідаємо, діти.

Звучить пісня Н.Май «Добрим будь»

ІІ Повідомлення теми

(На дошці записана тема уроку. Діти зачитують)

Тема уроку. Часу не втрачай, добро робити поспішай. Літературна казка. Порівняння. Євген Шварц «Казка про втрачений час»

ІІІ Цілепокладання

Формувати правильне й усвідомлене читання вголос зі зростанням темпу.

Формувати компетентності: спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську.

Засвоїти літературознавчі поняття: фразеологізми-порівняння.

Повторити літературні поняття: фразеологізми, порівняння.

Розрізняти жанрову специфіку: літературна казка.

Читати продовження казки Євгена Шварца «Казка про втрачений час».

Розвивати увагу, пам'ять, уміння виявляти причинно–наслідкові зв’язки між епізодами.

Виховувати дружні стосунки, позитивні емоції.

ІVАктуалізація знань

- Ми вчимося бути успішними учнями, тому розвиваємо пам’ять, увагу, вміння читати, переказувати.

- Читаємо разом з диктором текст, відтворюємо з пам’яті крилаті вислови.

- Щоб краще сприймати текст казки повторимо літературні терміни

- Вправа «Фотоапарат»

(Діти записують, повторюють усно -2-3учні).

Наш улюблений конкурс «Найрозумніший»

(Діти швидко виконують, перевірка – фронтально).

- Продовжуємо повторювати літературні терміни.

Фразеологізми – це…

- Читаємо: 1 раз - повільно, 2 раз - швидко, 3 раз - сами собі, 4 раз–з пам’яті розказуємо.

Для правильної вимови звуків читаємо чистомовку: вправа «Черепаха-сорока» (повільно – швидко).

Разом зі Знайкою поглиблюємо знання літературних термінів: фразеологізми-порівняння.

Завдання. З‘єднай стрілками фразеологізми-порівняння й відповідне тлумачення. Перевірка фронтальна.

Дамо тлумачення слів, щоб краще зрозуміти текст казки.

(Діти дивляться презентацію й читають підписи під малюнками)

Тепер вправляємося у швидкому читанні. Виконаємо вправи: «Повітряні кульки», «Черепаха-сорока».

Для того, щоб підготувати наші очі для швидкого читання, виконаємо вправу для покращення зору.

ХВИЛИНКА ЗДОРОВЯ .

V Новий матеріал

У нашому класі дружні діти. Друзі завжди допомагають один одному. А тепер разом допоможемо Петрусеві з казки Євгена Шварца «Казка про втрачений час»

Читаємо разом з диктором текст

(Євген Шварц «Казка про втрачений час». Діти стежать за диктором)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

(Діти виконують танцювальні рухи під караоке «Пісня про чарівника» Н. Май).

- Відновимо послідовність подій уривку. Поставимо цифри в порожні клітинки.

(1 пара - біля дошки, інші учні – в парі; перевірка – фронтальна).

  • Перевіримо себе. Чи запам’ятали зміст казки.

(Діти переказують уривок за складеним планом)

- Увага на екран! Переглядаємо фрагмент фільму, підкреслюємо речення, читаємо, записуємо до одного з речень – запитання.

«Озвучуємо» мультфільм (1 учень)

(Відповіді дітей. Оцінки учням.)

VІ Підсумок уроку

Предметний:

- Яку казку читали?

- Назвіть головних персонажів

- Що таке фразеологізми-порівняння?

Ціннісний:

- Як можна допомогти Петрусеві?

- Чи погоджуєшся ти з думкою чарівників про те, що «так улаштовано у світі: від будь-якого нещастя людина може врятуватися»?

Відповіді на ці питання ви будете готувати вдома. Домашнє завдання на дошці записано, а в щоденники ми його вже записали раніше.

- Ви сказали, добро завжди перемагає зло. Давайте заспіваємо пісню Наталії Май «Добрим будь»

(Вчитель вмикає пісню, а діти танцюють і співають).

Відкритий урок

з літературного читання

у 3-А класі

на тему « Часу не втрачай, добро робити поспішай.

Літературна казка. Порівняння. Євген Шварц

«Казка про втрачений час».

Виконала :

вчитель початкових класів

Хуторна Людмила Миколаївна

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
5
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!