конспект уроку в 5 класі "Динаміка Всесвіту"

Опис документу:
конспект уроку для 5 класу на тему "Абстрактна композиція. Динаміка Всесвіту". В конспекті додано мистецький словник, в якому є визначення потрібні для уроку. є цікава вправа-гра. є ілюстрації картин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Абстрактна композиція «Динаміка Всесвіту» або «Контрасти космосу».

Мета: познайомити дітей із поняттям динаміка, абстракція; навчати дітей за допомогою кольору давати характеристики своїм асоціаціям; розвивати уяву, уміння аналізувати діяльність свою і своїх друзів; виховувати працьовитість, терпіння, витримку в праці.

Обладнання: для вчителя – таблиці, репродукції картин Ф.Френсіс «Літо», Р.Перселл «Заплутане місце», А. Мейер «Дрібнички», А.Брагінський «Народження світу», С.Коплеєва «Місто, що розкрилося від почуттів, Д.Мак-Еун «Вечірний вітер», П. Іванцов «Космічний пейзаж»; для дітей – альбом, акварель.

Тип уроку: комбінований.

Вузлики напам’ять.

Абстрактні твори мистецтва – безпредметні. Зазвичай у них не зображені конкретні речі, постаті людей, проте вони здійснюють емоційний вплив глядача, навіюють певні відчуття, думки.

Динаміка – зорове сприйняття руху, спрямованості форми в образотворчому мистецтві.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда. Пригадайте, що таке колірне коло?

- Де в природі можна побачити чисті кольори?

- Назвіть послідовність їх розміщення на веселці.

- Що ви знаєте про теплі і холодні кольори?

- А про контрастні і споріднені кольори?

- Які сполучення контрастних кольорів та споріднених кольорів доводилось бачити в природі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Подорожуючи космічними просторами, ми можемо стати свідками виникнення нової галактики, побачити, як народжуються і згасають зорі, змінюють свою форму різнокольорові туманності. Усе це важко зобразити, але передати враження руху можна в абстрактній композиції.

Художник може передати певний настрій у картині за допомогою контрастних кольорів: червоного і зеленого, синього і оранжевого, фіолетового і жовтого, та різноманітних поєднань їх відтінків.

Гармонійне поєднання цих кольорів у їх художніх творах створює контрастний колорит.

IV. Вивчення творів мистецтва

Абстрактні твори мистецтва – безпредметні. Зазвичай у них не зображені конкретні речі, постаті людей, проте вони здійснюють емоційний вплив глядача, навіюють певні відчуття, думки.

Відповідно до сюжету в картині може передаватися спокій або рух. Вираження спрямованого руху в композиції називається динамікою. Динамічна форма завжди активна.

Сприймання творів мистецтва

Роздивіться картини із контрастним колоритом. Які емоції вони викликають?

Роздивіться картини і спробуйте визначити, які художні засобидопомагають митцям передати рух у композиції. (ст.. 80)

Роздивіться контрасти форм і кольорів у фантастичній композиції.

Погляньте на поєднання контрастних кольорів у акварелі(підручник ст.. 82).

Вправа – гра.

Спробуй визначити, яка колірна гама відповідає поезіям.

Я стільки сонця в очі взяв,

що, навіть, як зімкну повіки,

мені для мрій і для уяв

його вже вистачить довіку.

І.Нехода

Темна ніч усе покрила

сонним покривалом

і на все створіння Боже

тишу навівала.

А.Шабленко

V. Практична робота

Створіть абстрактну композицію в контрастному колориті(акварель по-мокрому): «Динаміка Всесвіту», «Контрасти космосу».

Спочатку виконайте кілька вправ для удосконалення живописної техніки акварелі по-мокрому.

Доберіть колорит. Що допоможе передати твій задум.

Проаналізуйте напрямок ліній, які створюють враження руху.

· Нагадую дітям про дотримання на робочому місці правильної пози сидіння та положення рук.

VІ. Підсумок уроку.

1. Перегляд малюнків. Аналіз помилок.

2. Оцінювання учнівських робіт. Виставка завершених робіт.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
4
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!