Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку. Юрій Ярмиш. «Зайчикова казочка». «Найкращий подарунок» за педагогічною технологією "Росток"

Читання

Для кого: 1 Клас

20.07.2020

477

6

0

Опис документу:
Конспект уроку за темою "Юрій Ярмиш. «Зайчикова казочка». «Найкращий подарунок» " за педагогічною технологією «Росток», 1 клас. За підручником Кальчук М.І, Коченгіна М.В. «Читаночка», частина 4, «У світі казки чарівної», спрямований на допомогу вчителям при поясненні нової теми. Даний матеріал стане добрим помічником у проведенні цікавих та змістовних уроків "Українська мова. Навчання грамоти: навчання читання". Автор: Бурилкіна Людмила Вікторівна.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

21.04.2020 р. Підготувала: Бурилкіна Л.В.

За освітньою технологією «Росток»

Українська мова. Навчання грамоти: навчання читання, 1 клас, 4 частина

Тема. Юрій Ярмиш. «Зайчикова казочка». «Найкращий подарунок».

Мета:

навчальна: повторити зміст казки Юрія Ярмиша; удосконалювати набуту навичку читання (усвідомленість, правильність, виразність, швидкість) під час читання казок Юрія Ярмиша;

розвивальна: розвивати творчі здібності, зв’язне мовлення через інсценізацію казки;

виховна: виховувати бажання усього навчатися.

Обладнання: Кальчук М.І., Коченгіна М.В., Читаночка 1 клас. 4 частина. У світі казки чарівної/ Кальчук М.І., Коченгіна М.В. – С.: ТОВ НВП «Росток» А.В.Т., 2018. – 92 с. малюнки до казки, кольорові олівці, ст. 33 – 36.

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності. Організація класу.

Привітання.

Ось дзвінок сигнал подав —

До роботи час настав.

Ось і ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

Пригадайте героя казки. Який допоміг тобі зрозуміти необхідність уміння читати. Що ти пам’ятаєш про зміст цієї казки?

1.Вислови власну думку «Крісло автора».

Ознайомлення з видатним українським письменником Юрієм Ярмишем.

«Знайомство з автором»

(1935 – 2013)

Юрій Феодосійович Ярмиш

Юрій Феодосійович Ярмиш (25 травня 1935, Дніпродзержинськ) — український письменник, майстер авторської казки.

Народився в сім’ї вчителів у Кам’янську (з 1936 році Дніпродзержинськ).

Навчався у середній школі № 4 міста Дрогобич; середню освіту закінчив у місті Нікополь.

Юрієві Ярмишу доводилось багато подорожувати. Він побував у Великій Британії, Канаді, США, на Балканах, кілька разів відвідав Індію.

Перша збірка казок («Вітрисько») вийшла 1960 року. У 1963 році Юрія Ярмиша прийняли у Спілку письменників України. Доробок Юрія Ярмиша налічує понад 60 книжок казок, притч, байок, серед яких: «Золотий кораблик», «Два майстри», «Чарівними стежками», «Великий мисливець», «Їжачок і Соловейко», «Солодкий Марципан» та інші. Книжки письменника перекладено п’ятнадцятьма мовами, серед них англійською, болгарською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами.

Друзі жартома називають його українським Андерсеном.

https://onlyart.org.ua/biographies-poets-and-writers/yarmysh-yurij-biografiya/

  • Чи є у вашій домашній бібліотеці казки Юрія Ярмиша?

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

1.Опрацювання початку казки Юрія Ярмиша «Зайчаткова казочка». Розкажіть її продовження.

Читання «Ланцюжком».

Бігло лісом сіреньке Зайчатко. Стриб-скік! Стриб-скік! Гульк, а на стежці лежить… книжечка.

Перегорнуло Зайчатко сторінку. Ой, як сподобались йому малюнки! І червона морквинка, і білий кролик, і веселий їжачок. І написана книжечка була великими літерами. Тільки Зайчатко все одно читати не вміло.

Взяло воно книжечку під пахву, скаче лісом і думає:… 

Робота у групах. Дайте відповіді на запитання.

2. Вправа «Дай відповіді».

- У кого із звірят просив допомоги Зайчик?

- Чому звірята не допомогли Зайчикові?

- Яку пораду хлопчика виконав Зайчик?

- Чи корисним стало для тебе вироблене уміння читати?

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

1.Опрацювання початку казки Юрія Ярмиша «Найкращий подарунок».

Читання «Ланцюжком»

 - Мамо,– сказало Лисеня,– я хочу намалювати щось красиве й подарувати тобі.

Але ж треба вміти малювати!

А я й так можу! – відказало Лисеня.– Купи мені альбом і фарби і пензлик.

Побігла Лисиця до лісової крамниці, принесла альбом, фарби і пензлика.

О, саме це мені й потрібно! – зраділо Лисеня.– Однак навіщо цей пензлик? Я маю прекрасного хвоста з китичкою на кінчику!

Лисеня в холодочку малювало до полудня.

Розвішало малюнки на сучках, гілочках, під берізкою поставило.

Гей, хто в лісі! –гукає.– Гляньте-но, що я намалювало!

Фізкультхвилинка.

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

Розвиток зв’язного мовлення.

Придумайте і розкажіть продовження казки.

Я маю власну думку «Крісло автора».

VІ. Самостійна робота.

1.Опрацювання авторського продовження казки.

Порівняйте його зі своїми думками.

2. Словникова робота «Чарівна скриня»

Крамниця – приміщення для торгівлі, магазин.

Аркуш – тонкий папір.

Самостійне читання «Читаю сам».

Зібралися звірі. І так і сяк роздивлялися малюнки, але що саме там було намальовано, не зрозуміли.

Однак дехто засумнівався:

Може, воно так і треба?..

А мале Зайченя попрохало:

Намалюй, будь ласка, мене!

Лисеня провело по білому аркушику кінчиком свого пухнастого хвостика – раз, два, три, чотири, п’ять...

Готово! – і відбігло вбік.

Так швидко? – здивувалося Зайченя.– А ти про мої вуса часом не забуло?

Ні! Ось поглянь!

Глянуло Зайченя. Спереду, збоку, згори зазирнуло...

Не пізнає себе!

Фізкультхвилинка – руханка.

https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

1.Вправа «Власна думка»

- Для чого Лисенятку знадобилися альбом, фарби, пензлик?

- Що змусило звірів засумніватися?

- Чому Зайченятко не впізнало себе?

- Чи вдалося Лисенятку намалювати щось красиве?

2.Дослідіть утворення слів. Підкресліть спільну частину.

красивий – прекрасний сумнівалися – засумнівалися

дивилися – роздивлялися дивувалося – здивувалося

зирнуло – зазирнуло бігло – підбігло

3.Вправа «Тренування». Потренуйтеся у правильному і швидкому читанні слів.

малюнок намалювати

малюнки намальовано

малювати намалювало

намалюй намальований

4.Знайдіть у тексті слово Зайченя. Підкресліть його. (3)

Дізнайся про наявність казки Юрія Ярмиша «Найкращий подарунок» у домашній бібліотеці. Прочитай її закінчення.

VІІІ. Рефлексія.

  • Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

  • Які казки ми читали? Хто їх автор?

  • Чого вас навчили прочитані казки?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.