Трудове навчання
Тема. Флорист. Робота з природним матеріалом. Осінні троянди.
Мета: ознайомити учнів із виготовленням квітів (троянд) з кленового листя. Навчити складати букети з нього ; розвивати художньо-естетичні здібності, фантазію, уміння творчо використовувати матеріали. Виховувати естетичні почуття, вміння складати композиційну цілісність.
Обладнання: кленове листя, нитки, ножиці.
Хід заняття
І.Організаційна частина.
1.Вступна бесіда.
Діти! Кожного дня ви відчиняєте двері своєї домівки. По один бік - ваш домашній світ, родина, дитинство, по іншій - світ зовнішній. Цей світ величезний, і ім'я його - Природа.
А що таке природа?
Спілкування з нею дає нам радість. Мабуть, тому, що природа- це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину. А що ж таке краса? Хмаринки влітку, які віддзеркалюються в блакитному озері? Чи красуня білочка, що швидко і вправно перестрибує з гілки на гілку? Чи жовте опале листя, вмерзле в перші крижинки? Чи може золота рибка, яка, мов пава, проходжає своїми морськими просторами?
Сьогоднішнє заняття я не випадково розпочала з розповіді про природу, про її красу.Бо на планеті Лаксиків природа зовсім не така, як на Землі.Вона там не така яскрава. А яскравість нашій природі надає зміна пір року.-Яка зараз пора року?
Які ознаки осені ми спостерігаємо зараз?
Так. Зараз осінь нас милує різними барвами, і дуже хочеться продовжити розмаїття цвіту, яке навколо нас. Виявляється, таке під силу не тільки чарівникові, а і нам.
Подивіться, який у мене букет!Що ж таке букет?
( Прочитайте завдання 1 і виконайте його:прочитати текст та підкреслити речення,які містять нову для них інформацію; пояснити значення виділеного слова за тлумачним словником.)
- Як ви зрозуміли, хто такі флористи?
- Подивіться, які є види букетів.
Що це за квіти? (троянди)
З чого створений букет?
Чи вам він сподобався?
-А чи знаєте ви ,що таке бутоньєрка?
(Маленькі букети для оздоблення одягу).
1.Послухайте вірш .З якого дерева листочок упав нам до ніг?
Зашуміла листям осінь золота,
Закрутила листям, весело граючи.
Ось листок берези, ось листок горобини,
Ось листочок тополі, ось листок осики,
А кленовий листок нам під ноги відразу ліг.Кленовий лист асоціюється у нас з осінню, з її красою і неповторними барвами природи. Якого він кольору? (Кленові листки бувають різного кольору. Влітку вони зелені, а восени стають жовтими і червоними.
- На що він схожий (на корону).
По краях листа розташовані гострі зубчики, а верх нагадує царську корону.
2. Оголошення теми, мети уроку.
Сьогодні на занятті ми будемо вчити лаксиків, навчимося самі виготовляти квіти з листя і компонувати їх у букет – осінній букет. А такий букет ви зможете подарувати своїм рідним, і тоді на душі стане веселково і радісно.
ІІ. Практична робота.
1.Учитель запрошує учнів визначити за світлиною необхідні для виготовлення букету матеріали та інструменти.
Нам буде потрібне: кленове листя, нитки, ножиці.
Інструкційна картка (додаток 1)
2. Інструкція покрокового виготовлення троянд:
Кленовий лист скласти навпіл, скрутити трубочкою - серединка троянди готова.
Другий елемент обернути навколо серединки, формуючи другий пелюстка. Щоб отримати об'ємність, не варто сильно притискати його.
Аналогічним чином накрутити ще пару елементів, щоб вийшла троянда або її бутон. Від кількості пелюсток залежить об'ємність, пишність квітки.
Обмотати добре низ квітки для фіксації.
З'єднати кілька троянд в букет, прикрасити гілками або пелюстками, щоб надати композиції завершеного вигляду.
Інструкційна картка (додаток 1)
3.Інструктаж з БЖ.
4 .Самостійна робота учнів.
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Вище руки підніміть,
А тепер їх відпустіть.
Плигніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
ІІІ.Підсумок заняття.
Демонстрація робіт.
-Поглянете, які красиві букети у нас вийшли.
Зірвані квіти довго жити не будуть, вони пов'януть. А виготовлені такими умільцями ,як ви, житимуть довго і даруватимуть радість людям у будь-яку пору року.
– Сподобалася вам робота?
-Чому сьогодні ви зможете навчити лаксиків?
– Чому у вас вийшли такі гарні букети? (Старалися, працювали разом)
– Як ви думаєте, а чи сподобається ваша робота Лаксикам, мамам? Який настрій у них буде, коли вони побачать цю роботу?
Рефлексія.
Діти! У вас на партах є по три листочки: червоного, жовтого і зеленого кольору. Виберіть 1 , відповідно до настрою, з яким ви йдете з нашого уроку: червоний- веселий, зелений- сумний, жовтий- просто хороший.
А тепер давайте станемо у коло, підкинемо кожен свій листочок і створимо наш листопад настрою.


