Тема: Технології опрацювання мультимедійних даних
Мета уроку:
формувати поняття про мультимедійні дані та технології, роль електронних медійних засобів у житті людини, програмне забезпечення для роботи з мультимедійними даними;
розвивати інтелектуальні і пізнавальні здібності ліцеїстів;
виховати творчий та естетичний підхід до роботи, бажання експериментувати, професійно орієнтувати і підготувати до подальшого самонавчання майбутньої трудової діяльності.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Перелік засобів навчання: IBM PC, підручник «Інформатика», мультимедійний проектор, сенсорна дошка, презентація PowerPoint.
Програмне забезпечення: Microsoft Office PowerPoint 2016, браузер.
План уроку:
II. Актуалізація опорних знань 8 хв
IІІ. Мотивація навчальної діяльності 2 хв
ІV. Засвоєння нових знань 15 хв
V. Застосування знань, формування вмінь та навичок 15 хв
VI. Підбиття підсумків уроку, завдання на самостійну підготовку 4 хв
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Метод – репродуктивний, проблемний.
Форма організації навчальної діяльності – фронтальна.
Тестові питання (Слайди №1-7)
IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні термін «мультимедіа» знайомий кожному. Мультимедійні технології – це сукупність відео-, аудіо- та інших засобів відображення інформації, що інтегровані в інтерактивному програмному середовищі. Мультимедійні засоби дозволяють задіяти майже всі органи чуття глядачів, поєднуючи друкований текст, графічне зображення, рухоме відео, статичні фотографії та аудіозапис.
ІV. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Метод – пояснювально-ілюстративний
Форма організації навчальної діяльності – фронтальна
ПЛАН ВИВЧЕННЯ ТЕМИ (слайди №8-22):
Поняття про мультимедійні дані та технології.
Роль електронних медійних засобів у житті людини.
Програмне забезпечення для роботи з мультимедійними даними
V. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Метод – репродуктивний, проблемний.
Форма організації навчальної діяльності – індивідуальна.
Види завдань – репродуктивні завдання, які мають технологічний характер і орієнтовані на здобуття практичних навичок роботи з новим програмним продуктом.
Практична вправа – «Працюємо в парах»
Слайд №23-27.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ, ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ ПІДГОТОВКУ
Метод – репродуктивний, проблемний.
Форма організації навчальної діяльності – фронтальна.
Слайд 28.












