конспект уроку №25 в 5 класі "Декоративне панно "

Опис документу:
конспект уроку №21 для 5 класу на тему "Святковий одяг екіпажу". В конспект додано мистецький словник, в якому є визначення потрібні для уроку. є розповідь про декоративне мистецтво; фізкультхвилинка. додано багато ілюстрації картин

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Декоративне панно «Планета Земля».

Мета: повторити з учнями поняття симетрії;ознайомити учнів з симетрією як найпростішим засобом композиційної організації площини;розвивати творчу уяву,спостережливість,фантазію; Виховувати інтерес до народного мистецтва.

Тип уроку:

Обладнання: для вчителя – для учнів –

Вузлики на пам'ять

Декоративне мистецтво – вид мистецтва, твори якого надають середовищу проживання людини художніх, естетичних якостей; мистецтво прикрашання, оздоблення.

Декоративний живопис – живопис, що є частиною архітектурного ансамблю або твору декоративно-прикладного мистецтва, призначений для прикрашання і підкреслення конструкцій й функцій будівель і предметів.

Панно – декоративний живописний або скульптурний твір, призначений для оздоблення стіни чи стелі.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні буде створено найголовніший подарунок мистецькому фестивалю від землян – живописне декоративне панно «Планета Земля». Воно прикрасить експозицію виставкового залу нашої планети на міжгалактичній виставці «Досягнення цивілізації». Як і наша чудова планета – воно має бути різнобарвним і багатим на красивих людей, яскраву природу, щасливі події тощо.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь вчителя

Декоративне мистецтво – вид мистецтва, що вносить художню організацію в усі сфери життя людини. Розрізняється на:

  • Монументально-декоративне мистецтво, яке разом з архітектурою формує художньо-естетичне просторове і предметне середовище людини( архітектурний декор, декоративні рельєфи, статуї, декоративний живопис);

  • Декоративно-прикладне мистецтво (побутові художні вироби);

  • Оформлювальне мистецтво (художнє оформлення свят, експозицій на виставках і в музеях, вітрин).

Має багато спільного з дизайном – художнім конструюванням промислових виробів.

  1. Сприймання творів мистецтва

Роздивіться твори декоративного мистецтва, які розповідають про красу світу природи нашої планети. Знайдіть серед них мозаїку, вітраж, гобелен, батик, живопис на склі. Ст.. 159.

Роздивіться твори декоративного мистецтва: мозаїку та панно про Землю. Які засоби виразності відіграють головну роль у кожному з них? Ст..160.

Що можна розповісти космічним друзям про нашу планету? Це і різноманітна природа, архітектура міст і сіл, життя і праця людей. Ст.. 161.

Зображаючи красу землі, не можна не згадати про квіти найрізноманітніших форм і кольорів. Ст.. 162.

V. Практична робота

Намалюйте гуашшю ескіз живописного декоративного панно «Планета Земля», яким можна було б прикрасити експозицію виставкової зали «Планета Земля» на міжгалактичній виставці «Досягнення цивілізації».

Подумайте, що найголовніше про нашу планету, Батьківщину, рідні місця ви хотіли б розповісти людям. Доберіть кольори , які найкраще передадуть ваш настрій. Пам’ятайте, що вирішення композиції декоративне.

Роздивіться розмаїття кольорів і форм планети Земля. Ст.. 163

VІ. Підсумок уроку

VІІ. Домашнє завдання

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!