конспект уроку №23 в 5 класі "Візитні картки землян "

Опис документу:
конспект уроку №23 для 5 класу на тему "Візитні карти землян". В конспект додано мистецький словник, в якому є визначення потрібні для уроку. є розповідь про орнамент та його види; фізкультхвилинка. є ілюстрації картин

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Візитні карти землян.

Мета: Удосконалювати уміння учнів гармонійно заповнювати аплікацією площину паперу;

вчити розташовувати елементи зображення на площині;

розвивати зорову пам'ять, увагу, уяву, фантазію; вчити учнів вирізувати складові частини архітектурних об’єктів (стіни, бійниці, вежі, тощо);

виховувати охайність у роботі і дотримання техніки безпеки під час користування гострими предметами.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: для вчителя – Таблиці, ілюстрації, малюнки (зразки дитячих аплікацій) для учнів –кольоровий папір, клей, ножиці, гуаш, альбом.

Вузлики на пам'ять.

Аплікація – це накладання на основу деталей зображення і їх ліплення. Аплікація буває предметною, декоративною, та сюжетною. Виконувати аплікацію можна з різних матеріалів: паперу, засушеного листя, пелюсток, картону, соломи, ниток

Витинанки (від слова «витинати») – це ажурне вирізування. орнаменту, зображення..

Хід уроку

І. Організаційна частина

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав.

Ви повинні добре вчитись,

Щоб країні прислужитись.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

  • Що таке орнамент?

  • Які є види орнаменту?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Підготовка до мистецького свята в розпалі. Для того щоб землянам легше було спілкуватися з мешканцями інших галактик, доцільно виготовити спеціальні візитні картки для вручення під час знайомства чи візиту. Такі картки мають бути однаково художньо оформлені в усіх членів делегації, проте із зазначенням прізвища, ім’я та посади кожного на його власній картці. Варто розмістити на картці стилізоване зображення людини – послання Землі, можливо, і вигляд самої планети з космосу.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Візитні карти відомі з найдавніших часів і побудували задовго до винайдення друкованого письма. Походять з Далекого Сходу – там їх виписували від руки тушшю на шовку або на якісному рисовому папері. З часом візитні картки стали популярними у багатьох інших країнах, проте використовувалися лише поважними особами: дипломатами, урядовцями. Ціннішими вважалися картки, що були виготовлені від руки.

Сьогодні візитні карти увійшли в ділове життя як невід’ємний атрибут людського спілкування. Візитна картка стає багатофункціональною: нею можна привітати зі святом, передати подяку, надіслати у відповідь, познайомитися. З нею надсилають сувеніри, квіти тощо.

Візитна картка друкується на тонкому картоні. Зазвичай її розмір 5*9 см, проте в особливих випадках може бути і більшим.

Порівняйте варіанти розміщення елементів оформлення на візитних картках.

Дізнатися сьогодні, якими в сиву давнину бачили наші пращури людей, ми зможемо завдяки петрогліфам – зображенням, які висічені, вибиті на камені. Їх можна побачити у важкодоступних місцях на поверхні скель, на стінах і стелях печер, на окремих кам’яних глибах.

Подивіться, якими лаконічними були прадавні малюнки. Люди на них зображені у спокої і в русі. Існують зображення схематичні, більш реалістичні, є декоративні. Інколи, для більшої виразності, малюнки розфарбовували кольоровою вохрою.

Яке із зображень людини вам подобається, чим воно вас привабило?

Орнамент, у якому використовується стилізоване зображення людини, називається антропоморфним. Роздивіться використання антропоморфних орнаментів у декоративно-прикладному мистецтві. Ст.. 148

Порівняйте прийоми стилізації людини у вишивці, гончарстві, ювелірних виробах. Ст.. 149

Зверніть увагу на стилізацію фігури у графіці, зокрема на піктограмах. Ст..149.

V. Практична робота

Створіть ескіз візитної карти для членів космічної експедиції із застосуванням антропоморфного орнаменту. Використовуйте кольоровий папір та гуаш, а також художні техніки: витинанку й аплікацію.

Спочатку виконайте кілька ескізів стилізації фігури людини (на основі геометричних або пластичних форм). Виберіть найкращий варіант, щоб потім вирізати його зі смужки паперу, складеної в декілька разів. Розробіть композицію візитної картки та подумай розташування всіх необхідних елементів: імені та прізвища, посади, антропоморфного орнаменту. Впишіть у візитки посади учасників космічної подорожі, наприклад: командир корабля, аеронавігатор, кореспондент, художник тощо.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири - Як торкнетеся підлоги.

Всі підняли руки вгору. Раз, два, три, чотири –

П’ять, шість, сім, вісім - Всім треба знову прямо встати.

Всі схилилися додолу. П’ять, шість, сім, вісім –

Не згинайте, діти, ноги, Можемо спочатку починати.

VІ. Підсумок уроку

Запитання

  1. Як називається орнамент із стилізованим зображенням людини?

  2. Наведіть відомі вам приклади використання антропоморфних орнаментів на предметах побуту, одязі.

Учитель аналізує та оцінює діяльність учнів на уроці.

VІІ. Домашнє завдання

Знайти емблеми організацій із стилізованим зображенням людини.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!