Конспект уроку на тему"Цивільна оборона. Якщо трапилось лихо…"

Опис документу:
Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій. Розвивати логічне мислення, образну уяву. Виховувати дисциплінованість, відповідальність за свої дії, організованість

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Цивільна оборона. Якщо трапилось лихо…

Мета: Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій.

Розвивати логічне мислення, образну уяву. Виховувати дисциплінованість, відповідальність за свої дії, організованість.

Обладнання: таблиці «Надзвичайні ситуації»; ілюстрації з теми ЦО; засоби захисту людини (протигаз, ватно-марлева пов’язка, респіратор); аптечка, малюнки дітей з теми «Цивільна оборона».

Хід уроку

1. Організація класу.

_ Любі,діти. Сьогодні у нас присутні гості-привітаймося з ними (добрий день)

2.Створення психологічного настрою.

- Погляньте на мене своїми оченятами, посміхнімося один одному. Подаруймо частиночку своєї теплоти всім,хто навколо (учні дмухають на руку)

-А тепер з гарним настроєм беремося до роботи.

Доповніть віршик.

Бо пролунав дзвінок

Починається( урок)

Знань країна неосяжна

Слухай вчителя( уважно)

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку; актуалізація опорних знань.

Вчитель: Сьогодні у нас, діти, надзвичайний урок. А надзвичайний тому, що замість оцінок,ви будете отримувати квіти. В кінці уроку ви їх подаруєте,але кому дізнаєтеся пізніше.

Ми часто чуємо слова «Земля наш-дім»На ній є блакитні озера та річки,моря та безмежні океани,зелені ліси,безкраї пустелі,величезні льодові простори,мальовничі села та прекрасні міста.

Живучи на цій чудовій землі,люди не замислюючись роблять їй боляче,руйнуючи її надра,втручаються у космічний простір,забруднюють повітря,знищують тварин і рослин

Читання вірша

Я-Земля. Я тримаю тебе в долонях, людино. Без мене ти не можеш існувати.По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п’єш воду, дихаєш моїм повітрям.Я обігріваю твої покоління. А що ти зробила зі мною, людино? Поглянь на мене! Я в біді! Мене зривають, палять, риють,Мене зовсім не бережуть: Піду я скоро в забуття…Почуйте голос рідний мій! Я плачу дощиком рясним, Я задихаюсь не мовчу, Я гніваюсь ударом грому, Хочу бути чистою і здоровою, І мирною перш за все!!!

- Як реагує наша планета на таке ставлення?

- Відповідає «взаємністю» - стихійними лихами або стихійними бідами:руйнуються міста,села, дороги, мости, гине багато людей.

- То саме,діти, такі події і називають надзвичайними ситуаціями.

Створення асоціативного куща

- Які асоціації викликають у вас,коли ми чуємо це слово?

Війни озброєний напад стихійні лиха

Надзвичайні ситуації катострофи

Аварії епідемії

Пожежі

Отже тема сьогоднішнього уроку «Якщо трапилась біда»Тут ми будем говорити про стихійне лихо. А відгадавши кросворд,ви дізнаєтесь про яке?

Кросворд

1.Засіб індивідуального засобу.(протигаз)

2.Вибухонебезпечний предмет(бомба)

3.Стихійне лихо,що супроводжується високою температурою і великою кількістю диму з попелом(виверження)

4.Захисна маска(респіратор)

5.Засіб для зупинення кровотечі( джгут )

6.Цивільна(оборона)

-Молодці, то вийшло слово пожежа. А,які ще стихійні лиха ви знаєте?(землетруси,урагани, повінь, зсуви)

Вчитель: -І тому, один раз на рік в кожному навчальному закладі проводиться день ЦО. Щоб бути завжди готовими та вміти правильно діяти в різних ситуаціях.

І ось сьогодні ми з вами узагальнимо наші знання про існуюче стихійне лихо; згадаємо правила користування індивідуальними засобами захисту.

РОБОТА В ГРУПАХ

Готуючись до уроку, клас отримав завдання:дібрати з додаткової літератури повідомлення про стихійне лихо,тобто про пожежну небезпеку.

1.Отже в нас є дві агітбригади:1.«Юні пожежники», які підготували презентацію на тему: «Причини виникнення пожежі»

2. «МНС- служба порятунку»,які підготували також презентацію на тему «Правила безпечної поведінки під час пожежі»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «Юні пожежники»

Девіз нашої презентації « Пам’ятать всім дітям варто - із вогнем погані жарти»

1.Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал,готує собі їжу. Вогонь рухає техніку,допомагає людині проникнути в таємниці космосу.

2.Але вогонь може стати жорстоким ворогом,якщо з ним необережно поводитись,він виходить з-під контролю людини,може знищити міста і села,будинки,ліси,урожай-все,що зустрінеться йому на шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди. Пожежа може статися будь-де:вдома,в лісі,на вулиці.

3.Пожежа-це лихо,яке завдає шкоди людині. Причин пожеж може бути багато. Однак пожежники виділили декілька,через які найчастіше виникають пожежі.

А)пустощі з вогнем;

Б)іскри від бенгальського вогню;

В)саморобні обігрівальні прилади;

Г)одяг,що сушиться біля ввімкнених електричних чи газових приладах.

Д)несправна розетка,а також вилка на електричному шнурі.

4.У страшні хвилини на допомогу приходять пожежні. Люди в блискучих касках по-справжньому безстрашні. Їхні рухи швидкі,стрімкі і точні. Ще б пак,адже мова іде про рятування життя людей та народного достатку.

5.А ще наша група підготувала прислів’я. Потрібно дібрати правильне твердження.

Не бавтеся діти, а без вогню і води ще більша біда

Сірничок малий бо можна згоріти

Вогонь-біда,вода-біда а біда від нього велика

Пісня про сірники (на мотив пісні «Голубой вагон»)

Сірники не можна брать у руки вам,

Бо пожежі можна наробить.

«Сірники,- ти думаєш,- чудова гра! -

А навкруг усе уже горить!

Приспів: Сірники, сірники -

Пам’ятай, пам’ятай,-

Сірники, то не гра,

Ти не забувай!

А якщо бачиш дим,

Сильний дим і вогонь,

»101»,»101»-

Номер набирай!

2.Ми вогню подякуєм за те, що він

Варить їжу,зігріває нас.

Він для нас як добрий джин,І у темряві дороговказ.

3.То ждавайте ми не будем забувать,

Щ о вогонь-і ворог нам,і друг.

Правила безпеки всім виконувать, Щоб пожежі зникли всі навкруг!

Приспів т. с.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «МНС- СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ»

Ми отримали підготувати завдання «Правила безпечної поведінки під час пожежі»

1.Свій виступ ми почнемо із статистики:Щороку в світі трапляється близько 5-ти мільйонів пожеж. А в Україні щодня близько 120-ти. Приблизно 6\8 пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей,від їхнього невмілого,необережного поводження з вогнем. Кожен п’ятий,що загинув під час пожежі був неповнолітній.

Штаб ЦО розробив рекомендації щодо правил безпечної поведінки під час пожежі.

2. Треба діяти таким чином:якщо будинок охоплений полум’ям,то для виходу із нього треба накритися з головою мокрою ковдрою,щільною тканиною або верхнім одягом.

3.У приміщенні де багато диму,треба рухатись пригнувшись або повзком. Для захисту від чадного газу дихати необхідно через зволожену тканину.

4.Якщо спалахнув одяг,слід лягти на землю і перекочуватись,збивати з себе полум’я. Ні в якому разі не можна бігти.

5.Побачивши людину на якій горить одяг,накинути і щільно притиснути до неї покривало чи іншу щільну тканину.

6.Якщо пожежа застала вас в степу або в лісі,кордон вогню слід переходити проти вітру,прикривши обличчя та голову одягом.

7.Забороняється розводити багаття в лісах,заростях очерету поблизу хлібних полів. Не можна палити сірники та кидати їх не загасивши.5

8.Вдома потрібно обережно користуватися вогнем, нагрівальним, електричним, газовим приладдям, не забувати вимикати після користування.

9.Бачимо вогонь і дим набираймо 101.

10.А ще ми підготували правила безпечної поведінки в віршах-загадках:

1.Жар з-під заслінки упав 2.Як побачиш-малюки

Вогонь у хаті запалав Узялись за сірники

Не дивись,не чекай Як ти маєш їх спинити

А водою (заливай) Сірники у них (забрати)

3.Розігрівсь утюг твій друже 4.Як побачиш десь горить

Що робити будеш друже Мусиш ти в ту саму мить

За гаряче не хапай До пожежників дзвонити

Із розетки (вимикай) Про пожежу (сповістити)

5.Вивчіть правила пожежні

Будьте завжди обережні

Знає хай дитина кожна

Разом: Жартувати з вогнем (не можна)

- Всі ви молодці,гарно підготували повідомлення і за це ви отримуєте квіти.

-А зараз трохи відпочинемо.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

На галявині-вогнище (показують)

Полум’я стелиться низько-низько(присідають)

Далі вогнище розгоряється (піднімаються)

І полум’я коливається(показують руками)

Ми взяли водичку,прямо із кринички (нахиляються)

Полили,загребли (імітація руками)

І з галявини пішли (крокують)

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ

А зараз проведемо конкурси:

Конкурс 1.»Склади пазли на пожежну тематику!»

Пожежна машина(1 команда)

Людина пожежник(2команда)

Конкурс 2.

Збери «Пожежний шит»

-Всі ви, дітки, гарно попрацювали. Молодці! Але ви забули нам нагадати,які ж є засоби гасіння пожежі. Пограємось у гру

«Відгадай слово»

-Ой, погляньте діти. Напевно,до нас завітав вітерець-пустунець,тому що букви в словах переплутані. А відгадавши правильно слова,будемо знати які ж є індивідуальні,захисні,засоби гасіння пожежі

1). Огнеаскивгни (вогнегасники).

2). Відра з доовю (водою).

3). Сокіп, ямлзе (пісок, земля).

Вчитель: Які засоби захисту ви знаєте?

1). Овсхщаи (сховища).

2). Індивідуальні засоби:

- гапрозити (протигази).

- еспіраторра (респіратори).

- ватно-марлева в’язпоак (пов’язка).

- захисні юмкосит (костюми.)

ІV. Практична робота.

Наслідком пожежі для людини є отруєння,вибух,брак кисню, опіки,позбавлення майна.

- Перед вами, дітки, аптечка. Ви повинні вибрати ліки(на вашу думку),які необхідні для надання першої допомоги при опіках. А експертом буде мама нашої Вікторії,вона нам розкаже докладніше про першу допомогу при опіках (на середину виходять двоє дітей. Проводиться змагання. Переможець отримує приз-квіточку) В аптеці знаходиться(йод, дитячий крем, пантенол, косметичний крем)

V.ПІДСУМОК УРОКУ

Давайте,дітки, узагальнимо наші знання про існуюче стихійне лихо за допомогою тестів.

1.Тест.

1.Як ти дізнаєшся про те, що сталася надзвичайна ситуація?

а) по книзі;

б) по телевізору;

в) почувши сирену;

г) з газети.

2.У випадку надзвичайної ситуації ти будеш діяти згідно:

а) поради друзів;

б) вказівкам штабу ЦО;

в) нікого не буду слухати.

3. У випадку пожежі ти:

а) залишиш приміщення;

б) сховаєшся у шафі.

4. Які засоби захисту тобі відомі?

а) гарний одяг;

б) протигаз;

в) солодощі;

г) ватно-марлева пов’язка.

5.Які є засоби гасіння пожежі?

а) вогнегасник;

б) сіно;

в) глина;

г) вода;

6.За допомогою чого ви можете захистити свої органи дихання (рот, ніс) при пожежі:

рушник, шарф, зошит, хустка, іграшка, книжка.

7.Що необхідно взяти з собою у випадку надзвичайної ситуації?

а) іграшки;

б) документи;

в) одяг;

г) цукерки і печиво.

-Молодці, я думаю

2.Скажіть,мені дітки,що найцінніше для людини життя. Як треба про нього піклуватися ви знаєте. А от запобігти, врятувати та допомогти у випадку лиха нам допоможе пожежна служба порятунку101.

-А зараз візьміть свої квіточки,які ви отримали за працю на уроці і подаруйте нашій матінці Землі.

-Подивіться, яка красива стала наша планета. Кожен з вас сьогодні приклав до цього руку,бо саме від нас залежить,якою вона буде.(Діти чіпляють квіти на макет Землі,лине музика)

ВІРШ «ТВОЯ ЗЕМЛЯ»

Розтанула зоря досвітня, росою вкрилися поля.

Ласкава, щедра і привітна,лежить навкіл твоя земля.

Вона тобі не пошкодує,свого добра,свого тепла.

І щедро хлібом нагодує,води хлюпне із джерела;

Для тебе цвітом зарясніє,птахами виповнить ліси,

Вбере долини й полонини, у квіти дивної краси.

Твоя це Мати-Батьківщина,твій дім з дитячих літ.

Звідсіль дороги і стежини,тобі лежать в широкий світ.

Л.Компанієць

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!