Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку на тему "Атмосфера. Погода"

Географія

Для кого: 11 Клас

12.10.2021

123

6

0

Опис документу:

Конспект уроку містить завдання, які є алгоритмом до вивчення теми в умовах дистанційного навчання. Самостійне виконання завдань забезпечує розвиток логічного, критичного мислення, а також вміння використовувати набуті знання на практиці.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект уроку для дистанційного навчання з географії (ІІ курс)

Розділ ІІ. Загальні закономірності географічної оболонки Землі

Тема 4. Атмосфера та системи Землі

Тема уроку: Атмосфера. Погода

Мета уроку: ознайомитися із складниками атмосфери, навчитися наводити приклади типів клімату, розрізняти погоду під час проходження циклону, антициклону, теплого і холодного атмосферних фронтів, характеризувати клімат окремих регіонів на материках і території України

Актуалізація опорних знань:

Пригадайте:

  • що таке «атмосфера»? Яку будову вона має?

  • як освітлюється земна поверхня в дні сонцестоянь та рівнодень?

  • що показують ізотерми на кліматичній карті світу?

  • як сила Коріоліса впливає на формування постійних вітрів, циклонів та антициклонів?

Мотивація навчальної діяльності:

Уявіть собі наступну ситуацію: ви плануєте провести відпочинок за кордоном. Країна, в яку ви поїдете, знаходиться в іншому кліматичному поясі. Яку інформацію щодо погоди вам потрібно буде з’ясувати, щоб оптимально спакувати валізу з одягом?

Вивчення нового матеріалу:

  • Опрацюйте § 13 (за підручником Коберніка С. Г., Коваленко Р. Р.)

  • Виконайте наступні завдання:

Завдання 1. Проаналізуйте схему «Сонячно-земні взаємодії» та опишіть їхній вплив на погоду та клімат

Завдання 2. Атмосфера має шарувату будову. Її умовно поділяють на п’ять оболонок, що поступово переходять одна в одну. Шаром, в якому зосереджено до 80% атмосферного повітря, є тропосфера. Перегляньте навчальне відео за посиланням: https://youtu.be/gOB6XBraxqA

О сновними характеристиками стану повітря в тропосфері є його температурний режим, атмосферний тиск, вітер, вологість, атмосферні опади. Користуючись текстом підручника, визначте, які чинники впливають на зміну температурного режиму з географічною широтою та висотою. Чому не збігаються середні температури повітря січня та липня у Північній та Південній півкулях?Завдання 3. Проаналізуйте схему «Пояси атмосферного тиску та розподіл опадів».

В раховуючи той факт, що з висотою атмосферний тиск зменшується через кожні 100 м підйому у тропосфері на 10 мм рт. ст., розв’яжіть наступні задачі:

  • Визначити атмосферний тиск на вершині гори Говерла (2061 м), якщо на висоті 183 м він у цей час становить 720 мм рт. ст.;

  • Тиск повітря на вершині гори становить 550 мм рт. ст., а біля її підніжжя – 760 мм рт. ст. Визначити висоту гори.Завдання 4. Різниця атмосферного тиску спричиняє рух повітря: з області вищого тиску в область нижчого тиску. Систему повітряний течій у тропосфері називають атмосферною циркуляцією. Розрізняють горизонтальні та вертикальні (циклон та антициклон) переміщення повітряних мас. Розгляньте схему «Типи вітрів».

К ористуючись текстом підручника та додатковими джерелами інформації, визначте, чому мусони не формуються у Південній півкулі? Чим відрізняються між собою такі місцеві вітри як «хамсин», «самум», «сірокко», «фен»?

Завдання 5. За яких умов повітря вважається насиченим та ненасиченим водяною парою?

Завдання 6. Розгляньте схему «Основні показники стану погоди».

П огода – стан повітря нижнього шару атмосфери (тропосфери) в даний час у даній місцевості. За даними метеорологічних спостережень складають графіки добової, місячної, річної зміни температури повітря, діаграми хмарності та розподілу опадів, рози вітрів.

Завдання 7. Проаналізуйте «Синоптичну карту Європи». Письмово поясніть важливість зображеної на ній інформації.

Закріплення вивченого матеріалу

Виконайте практичну роботу № 5.

4


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.