Конспект сюжетного заняття за освітнім напрямком «Особистість дитини»
молодший дошкільний вік
Тема: «Подорож ведмежат та ведмедиці».
Вихователь: Вітіщенко С.М.
Мета: Розучити комплекс вправ з шишками. Вчити стрибати у довжину з місця через струмок. Удосконалювати навички ходити по лаві та підлізати під дугу навколішках. Сприяти виникненню інтересу до занять фізичною культурою; розвивати м’язи тулуба та кінцівок, почуття рівноваги, гнучкості у дітей; виховувати почуття дружби між дітьми.
Обладнання: Декорації лісової галявини, гімнастична лава, дуга для підлізання, блакитна тканина-струмок, шишки по 2 штуки на кожну дитину, маски ведмежат, Іграшкова бджола, квіткова галявина. Спортивний одяг, взуття (чешки).
Хід заняття.
Вихователь пропонує відгадати загадку про ведмедів та перетворитися у маленьких ведмежат, використовуючи чарівну паличку. Ведмедиця з Ведмежатами спочивають у берлозі. Вихователь-Ведмедиця звертається до дітей-Ведмежат: «Прокидайтеся малята, мої ведмежата, час вирушати нам у подорож, відшукати щось поїсти після довгого сну».
Діти виходять на уявну лісову галявину.
Весело крокуємо, по лісі мандруємо.
Вихователь пропонує пройтись, як ведмедики (на зовнішніх сторонах стоп), пробігтися на носках, походити, імітуючи рухи ведмедів. Після виконання коригуючи вправ діти під ялиною знаходять шишки. Ведмедиця пропонує ведмежатам виконати вправи з шишками.
Вправа для голови: повороти голови в сторони.
В.П. сидячи на килимку, руки з шишками перед грудьми.
1-поворот голови ліворуч, 2-праворуч. (пов.6р.)
Вправа для ступні ніг: колові рухи.
В.П. сидячи на килимку, руки з шишками на колінах.
1-4 колові рухи ступні ніг ліворуч, праворуч. (6р.)
Вправа для тулуба: нахили вперед.
В.П. сидячи на килимку, ноги на ширині пліч, руки з шишками перед грудьми.
1-нахил вперед, дістати шишками пальці ніг.
2-В.П. (6р.)
Вправа для плечового поясу: піднімання шишок угору.
В.П. О.С. руки з шишками за спиною.
1-Руки догори, потягнутись.
2-В.П. (6р).
Вправа для ніг: Присідання.
В.П. О.С. руки опущені.
1-присісти руки вперед, погойдати шишками.
2-В.П. (6р.)
Стрибки. (10р).
Ходьба із встановленням дихання. Шишки повертаємо під ялинку.
Мама ведмедиця пропонує продовжити подорож.
По дорозі кладка, увага малятка! Руки ми розводимо та по кладці проходимо. (Діти проходять по гімнастичній лаві один за одним). Повторити 5-6 разів.
На дорозі річечка. Потрібно її перескочити. Діти один за одним перестрибують річку. Вихователь звертає увагу на техніку виконання стрибка з місця.
Гарно спинки вигинаємо і голівку пригинаємо у берлогу всі ходімо бо найкращий у нас дім. Діти підлізають під дугу, імітуючи вхід в берлогу. Повторюємо рух декілька раз.
Незабаром на лісовій галявині з’являється бджілка, яка пропонує ведмежатам бочку меду. Але перед цим бджілка бажає пограти в гру з ведмежатами. (Триває рухлива гра «Ведмідь та бджоли). Отримавши бочку з медом ведмедиця з ведмежатами повертається до берлоги.
Виконується вправа на встановлення дихання. Вихователь підводить підсумок заняття.














