Конспект першого уроку "Україна без кордонів"

Опис документу:
Мета: сприяти формуванню національної свідомості учнів; поглибити знання учнів про куточки України; розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати свої думки; розвивати творчість, креативність; поповнювати учнів новим багажем знань про Україну; виховувати почуття прекрасного, любов до природи, патріотичне ставлення до багатств нашої держави; виховувати духовне багатство особистості, патріотичні почуття приналежності до українського народу, України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку: Україна без кордонів

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ УРОКУ

Добрий день, мої милі діти,

підросли і змужніли у нас.

Будемо вчитись, дружити,

радіти й називатись 2- А клас!

  • Я сьогодні всіх вас щиро вітаю в нашім дружнім колі, бажаю щастя, радості та міцного здоров’я, любі мої. От і знову вересень настав, покликав всіх дітей України за шкільні парти, щоб ви могли здобувати знання, вчитися мудрості життя.

  • Аеропорт «Бабусина скринька»

Мета: сприяти формуванню національної свідомості учнів; поглибити знання учнів про куточки України; розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати свої думки; розвивати творчість, креативність; поповнювати учнів новим багажем знань про Україну; виховувати почуття прекрасного, любов до природи, патріотичне ставлення до багатств нашої держави; виховувати духовне багатство особистості, патріотичні почуття приналежності до українського народу, України.
Обладнання:2 скриньки, глечик, Велика скриня, папір для вироблення літаків, роздруковані завдання із предметів Бабусиної скриньки. (Все це робиться в трьох екземплярах)

Вчитель: Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Це урок – подорож. А інакше сказати – квест. Ми сьогодні здійснимо подорож по Європі Україні та Запорізькій області.. Для того, щоб відправитись до наступної станції подорожі, необхідно буде виконати деякі завдання та отримати підказку. А на якому транспорті ви подорожуватимете – ви зараз дізнаєтесь. ТО ж я пропоную вам зробити фігурку орігамі. Обирайте собі місце за столами і починаймо.

(Діти виробляють літак. Колір листка відповідає кольору майбутньої групи. На столах стоять прапорці трьох кольорів для розбиття за групами.)

Вчитель: В

бабусиній скрині ви знайдете завдання. Вам необхідно якомога швидко його виконати, щоб отримати підказку для подорожі. Час на виконання – 3 хвилини.

Почали!

ЗАВДАННЯ

У глечику: З поданих назв страв, оберіть тільки ті, які належать до української кухні.

Борщ, пюре, шашлик, каша, куліш, вареники, круасани, гречаники, млинці, коровай, мандрики, сало, ковбаса, узвар, чай, кофе, збірна солянка, голубці, деруни, зрази, бекон, тарталетки, люля-кебаб, хачапурі, стейк, шаурма.

У скриньці №1: З поданих слів складіть прислів’я:

Хліб – батько, вода – мати.

Від теплого слова і лід розмерзає.

Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

У скриньці №2: З’єднай частини, щоб отримати речення.

Найбільше озеро України Ялпуг

Найбільше море, що омиває Україну Чорне

Столиця України Київ

Найвища гора в Україні Говерла

Найглибше озеро в Україні Світязь

Найбільша річка в Україні Дніпро

Вчитель: Молодці, ви дуже вправно виконали завдання та отримуєте частинку від слова, яке вам буде необхідно зібрати в трьох аеропортах. Наступна зупинка на вас чекає у порту з назвою «Подорожуєш – знаєш більше». В подорож ви вирушаєте на чому? Правильно на своєму лайнері. Але необхідно очистити посадкову смугу для наступного лайнера.

Аеропорт «Подорожуєш – знаєш більше»

Мета: створити сприятливий психологічний настрій на роботу та до навчання у школі, активізувати увагу дітей; познайомити учнів з європейськими символами та країнами, які входять до складу в ЄС; розвивати мовлення, мислення, кмітливість, уважність, уміння презентувати свій матеріал; виховувати акуратність, вміння слухати один одного, почуття взаємодопомоги.

Обладнання: географічна карта ЄС та України, прапори ЄС та України, пазли із країн ЄС, контурна карта ЄС, паперові заготовки для виготовлення європейського прапору, розрізані слова для складання речення, відеоролик «Європейські цінності», картинка літака.

Хід заняття

(Учні зустрічають вчителя посередині класу в колі. Парти заздалегідь розташовані на три центри, де діти будуть працювати по групах.)

  • Сьогодні 1 вересня – День знань. Всі діти йдуть до школи. Для вас – це вже третій рік навчання. Сподіваюсь він стане пізнавальним, цікавим, різноманітним, яскравим та корисним. Будемо разом подорожувати Країною Знань, долаючи різні труднощі. Бо ми з вами українці: дружні, щирі, працьовиті.

  1. Перегляд відеоролику «Символи ЄС».

  • Ми пролітаємо над країнами Європейського Союзу. Сідаємо в одному із аеропортів. Подивіться на екран. Слухаємо уважно! (Демонстрація відеоролика.)

  1. Робота з картою Європи.

  • Тепер подивіться на карту Європейського союзу. У його складі 28 країн: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Данія, Ірландія, Греція, Іспанія, Португалія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Угорщина, Кіпр, Латвія, Литва, Польща, Мальта, Словаччина, Словенія, Чехія, Естонія, Болгарія, Румунія, Хорватія, Великобританія. (Вчитель, показує на карті.)

  • Європейський союз – це родина, в якій кожна країна є особливою, індивідуальною, і, водночас, виступає частиною єдиного цілого.

  1. Робота по групах. Інструктаж по виконанню завдання.

  • У кожної групи на столі лежать предмети, які потрібні для завдання.

І групи: ви повинні скласти карту ЄС, із пазлів.

ІІ група: вам треба склеїти прапор ЄС.

ІІІ група : зєднати прапори з назвами країн

  • На роботу відводиться 3 хв. Далі, ви презентуєте свій результат.

  1. Виконання завдання.

  2. Презентація роботи.

  3. Колективна робата

Асоціативний кущ «Я – європеєць. Який я?»

  1. Заключна частина

  • Молодці! Впорались із завданнями. Ви отримуєте частину закодованого слова та відправляєтесь курсом на другий аеродром «Люби і знай свій рідний край!» Успіхів вам!

Аеропорт «Люби і знай свій рідний край!»

У кожного з вас є своє родинне вогнище, є дім, в якому ми живемо. А ось коли скласти наші маленькі батьківщини, вийде велика держава – Україна. Це – наша земля, наш рідний край, наша країна з талановитими людьми, із чарівною піснею, що дивує весь світ, із мальовничою природою, багатющими народними традиціями.

Народитись українцем – це велика честь і слава,

Рідний край свій полюбити – найважніша з усіх справа!

Сьогодні ми ще раз переконаємося, яка чудова, багата та унікальна рідна земля.

Гімн

Слова палкі, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста –

Це клич один з мільйонів голосів.

Це наша клятва, заповідь священна,

Хай чують всі – і друзі, й вороги,

Що Україна вічна, незнищенна,

Від неї ясне світло навкруги.

(Н. Поклад)

Український прапор

Український прапор. Синь українського неба і золото неозорих пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Блакитний колір – це колір води, чистого неба, символ миру. Жовтий – це колір вогню, сонця, без лагідних променів якого немає життя на землі, це колір пшеничної ниви, зерна, хліба. Ці кольори мають значення миру і багатства, бо наш народ мирний і працелюбний. Це підтверджують ст. 1, 18 Конституції України, в яких говориться, що Україні – суверенна і незалежна демократична держава, і загальнополітична діяльність її спрямована на забезпечення власних національних інтересів і безпеки, мирне і взаємовигідне співробітництво з іншими державами.

28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Прапор України – синьо-жовтий.

Прапор

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм,

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня, знають діти.

Прапор сві здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом:

Українським в Україні.

(Н. Поклад)

1-ша група. «Вінок для моєї України»

Український віночок здавна вважається дівочою красою, оберегом кожної дівчини. Починали носити віночки з 3-х років і до самого весілля. Перший віночок плела мати, кожен рік додавалося по квітці, і у 7-ми річної дівчини – красуні у віночку мало бути 7 квітів, а усього у віночку 12 квіточок.

Вінок – це не просто краса, а й шанований оберіг, знахар душі. Сьогодні ми познайомимося з його квітами.

Завдання. Знайти у таблиці назви рослин, що входять до українського віночка. Уквітчати ними Україну( розвісити квіти навколо карти України у формі серця.)

н

и

р

у

ж

а

е

т

р

г

о

л

е

в

с

р

ф

м

а

л

ь

в

а

і

с

т

о

ш

ч

п

і

в

о

н

і

я

у

к

е

н

д

я

я

в

к

б

а

р

в

і

н

о

к

с

а

у

ц

ю

л

д

з

о

ь

к

а

л

и

н

а

ш

в

а

р

т

в

о

л

о

ш

к

а

щ

т

з

а

н

л

ю

б

и

с

т

о

к

д

о

м

и

й

м

и

т

о

м

а

к

в

у

р

т

и

м

- Які ви молодці! Подивіться, яка гарна, уквітчана стала наша Батьківщина.

2-га група. «Перлини України»

- Погляньте-но на малюнок. Що ви на ньому бачите?

- Правильно, це – перлина – велика коштовність, яку важко знайти на дні глибокого океану, а якщо вдається комусь знайти у мушлі таку коштовність, то, вважається, що цій людині неймовірно пощастило. Наша Україна теж має перлини, а знаєте які?

Завдання. В кожному рядку записані символи. Серед них необхідно знайти національні символи України.

  • Лелека, слон, мавпа.

  • Пальма, калина, ялина.

  • Вишитий рушник , віяло, матрьошки.

  • Береза, клен, верба.

  • Місяць, зірка, тризуб.

  • Чорнобривці, кактус, гвоздика.

  • Віночок, хустинка, шапка.

(На дошці «перлини», в середині яких знаходяться малюнки-символи.)

3-тя група. «На білих крилах рушників несе надію Україна»

- Український рушник – це не тільки окраса нашого дому, але й оберіг. Без нього ніде не обходились. Рушник завжди був при руці. Від слова рука придбав собі ймення.

Завдання. Зєднати назву рушника з його призначенням. Створити свій рушник-оберіг із заготовок. Складіть карту України з пазлів.

Утирач ним обвішують стіни

Стирок для рук та обличчя

Покутник обрядовий весільний

Плечовий для посуду, стола

Подарунковий повязують сватів

Українська народна гра “Чий вінок кращий?”

Кожна група стає в коло. На слова:

“Візьмемося за руки

Підемо на луки,

Там сплетемо віночок,

Станемо в таночок”.

діти беруться за руки і йдуть по колу. На останні слова зупиняються й піднімають руки вгору.

“Чий найкращий вінок,

Той і піде в танок”.

Діти швидко опускають руки на плечі своїх сусідів. Вчитель відзначає, в якому колі учні швидше поклали руки на плечі і додержують форму кола. Діти з відзначеного кола танцюють під музичний супровід. Усі інші їм аплодують.

«Якби я був президентом України я б… » щоб я зробив, щоб наша країна процвітала, щоб побажали ви один одному….

- Учні розмальовують сердечка і пишуть на них свої побажання. Потім прикріплюють на дошці коло малюнка України.

Після прийому на посадковій смузі останнього лайнера, вчитель разом з учнями вирушає в головний аеропорт – Актова зала, де збираються три класи. Там діти показують слово на табличці, яке в них утворилось, та збирають вислів: Україна без кордонів. На закінчення флешмоб під пісню Гайтани «Сонце нам сяє…»

Сенкан «Україна»

Україна

Вільна незалежна

Розквітає милує дивує

Я люблю Укріїну.

Аеропорт Найкращий край – той, де я народився і живу.

1 група Скласти герб Енергодара

2 група: скласти пазл

3група Склеїти прапор Запоріжжя.

Рекламний слоган про Енергодар.

З поданих назв страв, оберіть тільки ті, які належать до української кухні.

Борщ, пюре, шашлик, каша, куліш, вареники, круасани, гречаники, млинці, коровай, мандрики, сало, ковбаса, узвар, чай, кофе, збірна солянка, голубці, деруни, зрази, бекон, тарталетки, люля-кебаб, хачапурі, стейк, шаурма.

З поданих слів складіть прислів’я:

Хліб – батько,

вода – мати.

Від теплого

слова і лід розмерзає.

Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

З’єднай частини, щоб отримати речення.

Найбільше озеро України Світязь

Найбільше море, що омиває Україну Говерла

Столиця України Дніпро

Найвища гора в Україні Чорне

Найглибше озеро в Україні Ялпуг

Найбільша річка в Україні Київ

н

и

р

у

ж

а

е

т

р

г

о

л

е

в

с

р

ф

м

а

л

ь

в

а

і

с

т

о

ш

ч

п

і

в

о

н

і

я

у

к

е

н

д

я

я

в

к

б

а

р

в

і

н

о

к

с

а

у

ц

ю

л

д

з

о

ь

к

а

л

и

н

а

ш

в

а

р

т

в

о

л

о

ш

к

а

щ

т

з

а

н

л

ю

б

и

с

т

о

к

д

о

м

и

й

м

и

т

о

м

а

к

в

у

р

т

и

м

Знайдіть назви квітів та покажіть їх на малюнках.

В кожному рядку записані символи. Серед них необхідно знайти національні символи України.Покажіть їх на малюнках.

  • Лелека, слон, мавпа.

  • Пальма, калина, ялина.

  • Вишитий рушник , віяло, матрьошки.

  • Береза, клен, верба.

  • Місяць, зірка, тризуб.

  • Чорнобривці, кактус, гвоздика.

  • Віночок, хустинка, шапка.

Зєднати назву рушника з його призначенням. Створити свій рушник-оберіг із заготовок.

Утирач ним обвішують стіни

Стирок для рук та обличчя

Покутник обрядовий весільний

Плечовий для посуду, стола

Подарунковий повязують сватів

Спікер Спікер

Доповідач Спікер

Секундант

Доповідач

Секундант

Доповідач

Секундант

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»