Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Конспект першого уроку для 1 класу на тему: "Ми - діти України"

НУШ

Для кого: 1 Клас

30.08.2021

239

22

0

Опис документу:
Конспект першого уроку для 1 класу на тему: "Ми - діти України". Урок побудований у формі подорожі до Країни Знань разом із гостею уроку Тітонькою Совою. Протягом мандрівки учні дізнаються значення слів "школа", "учень", "учениця", розширюють знання про свій рідний край. Дізнаються про національний одяг , рослинні та державні символи України. А також під час мандрівки складають правила класу.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Файл не розпізнано
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Перший урок у 1 класі

« Ми – діти України»



















Підготувала:

учитель початкових класів

Чортківської ЗОШ

І-ІІІ ступенів №6

Міщишин Руслана



Чортків

Тема. «Ми – діти України»

Мета: розкрити значення слів «школа», «учень», «учениця» розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу. Створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей, формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, розширювати знання про рідний край. Розвивати почуття людяності, патріотизму. Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення. Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість. Виховувати любов до людей, до України, до рідного міста.

Обладнання: Тітонька Сова, Державні Символи України, розмальовка «Державні Символи України», картинки із рослинними символами України, ноутбук, фізкультхвилинка, роздатковий матеріал для гри «Одягни українку, українця», квіточки для віночка, зображення хлопчика та дівчинки у традиційному українському одязі, мікрофон, посвідчення, коробка із Буквариками.


Тип уроку: урок-подорож до Країни Знань.

Хід уроку

І. Вітання.

У нас немає ТИ,

У нас нема Я.

Ми є дружній клас,

Ми - одна сім’я.

ІІ. Обмін інформацією.

- Куди ви сьогодні прийшли? ( До школи)

- Як ви думаєте, для чого нам ходити до школи? (Щоб навчатись, дізнаватись щось нове)

- А як називають хлопчика який ходять до школи? (Учень)

- А як називають дівчинку яка ходить до школи? (Учениця)

Саме так! Сьогодні, ми з вами прийшли до школи, були на урочистій лінійці з нагоди Дня знань, а зараз у нас з вами перший урок на якому ми помандруємо до чарівної Країни Знань. За дверима цієї країни знаходиться багато містечок якими ми будемо мандрувати. У кожному містечку будемо вивчати та дізнаватись щось нове.

- До нас у гості сьогодні завітала мудра тітонька, яка працює у Лісовій школі, ділиться знаннями із лісовими мешканцями.

- Ви вже здогадались хто ця тітонька?

- Так, це Тітонька Сова. Вона неодноразово буде приходити до нас у гості. А сьогодні вона прийшла перевірити чи є у нашому класі справжні учні і учениці. Тому що, до Країни Знань можуть потрапити лише ті діти , які мають почесне звання «учень» та «учениця».

Наша гостя хоче перевірити чи добре ви знаєте країну у якій живете. Вона підготувала завдання, якщо ви їх виконаєте то отримаєте почесне звання «учень» та «учениця» , а тоді Тітонька Сова вручить нам ключ до Країни Знань.

- Чи готові ви довести Тітоньці Сові, що у нашому класі є учні і учениці? (Так)

- Тоді вирушаємо у подорож.

ІІІ. Зупинка «Знайомство».

Тітонька Сова нас ще не знає, тому для початку давайте з нею познайомимось.

  • Я ваш учитель. Мене звати Руслана Петрівна.

  • Коли я скажу «три-чотири!»… - кожен вигукує своє ім’я. (Діти вигукують свої імена)

  • Ой-ой-ой! Ніби голосно кричали, а жодного імені я не розчула. А ви?

  • Нумо спробуймо інакше. Якщо не вийшло голосно, скажемо своє ім’я пошепки. (Діти шепочуть)

  • Знову щось не те… Ніхто не кричав, а все одно нічого незрозуміло. А ви багато імен почули? Теж ні?

Напевно справа в тому, що всі говорять водночас. Разом добре працювати, весело гратися, співати пісень, а ось відповідати – не можна. Коли відразу всі говорять нічого не зрозуміти. Отже, пробуємо назвати свої імена по черзі. Ви будете по черзі називати своє ім’я, а я вручатиму вам табличку , на якій написано ваше ім’я. Цю табличку ми приклеїмо у книжку 1 клас і вручимо Тітоньці Сові, щоб вона пам’ятала кожного із вас.

  • А тепер кожен почув, як кого звати?

  • Як ми з вами говорили?

Якщо один говорить, а всі слухають, тоді нам зрозуміло хто говорить і що розповідає.

Отже, давайте ми створимо таке правило нашого класу « Один говорить, а інші слухають». В мене є повітряна кулька з цим правилом, повісимо її на стіну. Тут поступово з’являтимуться і інші правила нашого класу. Які ми будемо створювати, запам’ятовувати і виконувати. Перше завдання ми виконали, можемо рухатись далі.



IV. Зупинка «Щоденні новини».

У наступному завданні Тітонька Сова хоче перевірити чи вмієте ви спостерігати за природою.

  • Яка зараз пора року?

  • Який місяць?

  • Яке сьогодні число?

  • Який день тижня?

  • Який стан нема?

  • Чи були опади?

V. Зупинка «Державні Символи України».

1. Введення правила піднятої руки.

Давай разом із вами створимо ще одне правило. «Правило піднятої руки». Тобто, якщо ви хочете щось сказати не викрикуємо, а піднімаємо руку.

2. Бесіда про Державні Символи України.

- Як називається країна у якій ми живемо? (Україна)

- А як називаються люди, які живуть в Україні? (Українці)

Тітонька Сова принесла нам ось такий малюнок.

П огляньте на нього. Що ви бачите зображеним? (Небо, поле, хмари, пшениця)








  • Які кольори на малюнку переважають? (синій, жовтий)

  • Чи нагадує щось вам це малюнок? (Прапор України)

  • Так, цей малюнок показує нам, що символізують кольори нашого прапору. Синій колір символізує небо, а жовтий – пшеничне колосся.

С иньо-жовтий прапор є одним із символів України. Також, до символів України належить герб. Це є синє тло на якому зображено тризуб. У тризубі зашифроване слово ВОЛЯ.










Ще одним із державних символів України є державний гімн. Ми його сьогодні вже чули на святковій лінійці. Слова написав Павло Чубинський, а музику склав Михайло Вербицький.














Коли звучить гімн стояти потрібно струнко, а праву руку покласти на серце.

  • Т ітонька Сова приготувала нам завдання. Розмалювати держаний прапор і тризуб України.













  • Пригадаємо якого кольору наш прапор? (Синьо-жовтий)

  • Що символізує сині колір? (Небо)

  • А що символізує жовтий колір? (Пшеничне колосся)

  • Якого кольору тризуб? (жовтий)

  • А можливо хтось запам’ятав яке слово зашифроване у тризубі? (Воля)

VI. Зупинка «Фізкультхвилинка».

Тітонька Сова підготувала для нас пісню під яку ми повинні затанцювати.

Фізкультхвилинка під пісню "Україно, ми твоя надія"


VII. Зупинка «Одягни «українку» та «українця»»

(https://vsekids.com/ihry-nabory/dydaktychna-hra-odiahny-ukrainku-ta-ukraintsia-3 )

Ми живемо в Україні. Наша країна має свої державні символи. А також традиційний одяг.

  • Що належить до традиційного одяг «українця»? (Розглядаємо і аналізуємо одяг українця на дошці)

  • А що до традиційного одягу «українки»? (Розглядаємо і аналізуємо одяг українки на дошці)

Наступне завдання від Тітоньки Сови одягнути хлопчика - українця, і дівчинку - українку.




















VIII. Зупинка “Рослинні символи України»

Крім державних символів наша країна має і рослинну символіку. До рослинних символів України належить.

Калину. Калину у народі вважають символом дівочої краси.

Вербу. Верба є символом безперервного життя.

Мак. Він символізує сонце, силу, волю.

Соняшник - це символ праці і достатку.

Волошки – символ доброти серця, людяності.

Пшениця - символ красивого, щасливого життя.

Ромашка – символ дитинства і любові.

Усі ці рослинні символи є вплетеними у традиційний головний убір для дівчаток – віночок, який є оберегом та символом життя, долі. От і Тітонька Сова підготувала для нас завдання зробити віночок із рослинними символами України.

В нас на дошці вже є основа для віночка і стрічки потрібно лиш прикріпити квіти. (діти разом коло дошки складають віночок).

Молодці! Ви склали чудовий віночок. Погляньте скільки різних квітів є у ньому. Усі вони різні і за кольором і за формою пелюсток Але разом вони утворюють красивий віночок. Так само як і ми з вами всі є різними хтось вищий, а хтось нижчий; у когось світле волосся, а у когось темне; хтось любить малювати, а хтось грати у футбол. Але незважаючи на це - усі ми утворюємо один клас, одну сім’ю у якій всі дружні, поважають , люблять одне одного та допомагають.

IX. Зупинка «Присвоєння почесного звання «учень», «учениця».

Ось ми і виконали усі завдання Тітоньки Сови. Вона уважно спостерігали за вами протягом уроку і з’ясувала, що усім вам потрібно присвоїти почесне звання «учень» та «учениця». Але перед врученням посвідчення ви повинні дати обіцянку.

- Увага! Увага! Прошу всіх першокласників дати урочисту обіцянку бути працьовитими і старанними, Після кожної строфи обіцянки Ви маєте дружно відповісти: «Обіцяємо!»

1. Буду я в школі вчитись читати,

Гарно писати і рахуватиівв

Буду в альбомі своїм малювати,

Добре співати і вірші вивчати

(Обіцяємо)

2. Книги й зошити любити,

Берегти, а не губити,

Акуратним завжди бути,

Щоб нічого не забути

(Обіцяємо)

3. Вчитись будемо сумлінно

І поводитись відмінно,

Щоб батьки могли радіти,

Що такі в них гарні діти

(Обіцяємо)

  • Посвідчення першокласниці (першокласника) та почесне звання «учениця» («учень») отримує…

(Вручення посвідчень)

Х. Зупинка «Країна Знань»

Усіх вас уже з впевненість можна називати учнями! І тепер коли кожному з вас присвоєно почесне Тітонька Сова вручає нам ключ до Країни Знань. А також оцю подарункову коробку. Як ви думаєте, що там маже бути?

Давайте її відкриємо і дізнаємось який подарунок нам підготувала Тітонька Сова.

  • Так це є Букварики,які допоможуть нам вивчити усі літери та навчитись читати.

ХІ. Рефлексія

Вправа «Мікрофон»

(діти стають у коло)

Тітоньці Сові дуже цікаво, що вам найбільше сподобалось на уроці.

  • Я розпочну. Мені дуже сподобалося, що ви були активні і гарно працювали.

  • Мені сподобалось…(думки дітей).

Нехай для вас роки навчання стануть щасливими! А ми всі жили під мирним небом та хай завжди буде світити нам яскраве сонечко.




Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.