Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Безперервний професійний розвиток педагогічних працівників: навчання як спосіб життя
»
Взяти участь Всі події

КОНСПЕКТ ПЕДАГОГІЧНОГО ЗАХОДУ «ПОЖЕЖНА МАШИНА» З ЦИКЛУ «ТРАНСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ» У РІЗНОВІКОВІЙ ГРУПІ

jpg

Дошкільна освіта

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки), Дошкільнята (4-5 років)

30.01.2023

106

4

0

Вміст матеріалу:

jpg
52,7 Кб

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

КОНСПЕКТ ПЕДАГОГІЧНОГО ЗАХОДУ «ПОЖЕЖНА МАШИНА» З ЦИКЛУ «ТРАНСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ» У РІЗНОВІКОВІЙ ГРУПІ

Захід розробила: вихователька Кондратюк Юлія Станіславівна

Мета: розширити і закріпити уявлення дітей про види спеціального транспорту (екстрена медична допомога, пожежна служба, поліція), його призначення; продовжувати вчити відрізняти за характерними ознаками пожежний транспорт, вчити обирати правильний вид спеціального транспорту в залежності від вида небезпеки; повторювати номери екстрених служб і як їх викликати. Знайомити дітей з можливими небезпечними ситуаціями і тим, як потрібно на них реагувати. Розвивати логічне мислення, мовленнєву активність, слухову і зорову увагу. Накопичувати словниковий запас з теми, формувати уміння грамотно будувати фрази.

Обладнання: ноутбук, картонні макети машин спеціального призначення, іграшкова клавіатура телефону, аудіосигнали пожежної, медичної та поліцейської сирен

Хід заняття.

1. Привітання. Доброго ранку, доброго дня, зичу здоров’я і щастя вам я!

2. Основна частина.

Вихователька: «Діти, коли ми гуляємо по вулиці, ми бачимо, що по ній їде величезна кількість машин. І всі машини допомагають людям. Когось вони везуть на роботу, когось на вокзал, хтось поспішає на свято... Є також машини, які розвозять продукти харчування, будівельні матеріали, ліки, меблі, одяг і багато інших необхідних нам речей.

А ще є особливі машини. Вони допомагають людям, коли сталася біда. Нам з вами необхідно завжди пам’ятати, що ці машини – наші рятівники, наші вірні друзі. Тому ми повинні знати, як вони виглядають, і в яких ситуаціях вони можуть нам допомогти.

Такі машини називаються СПЕЦІАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ.

Я хочу заспівати вам пісеньку:

Пожежна машина по місту біжить.

Почує виклик – рушає вмить!

Ту-ту-ту! Поворот направо. Ту-ту-ту! Поворот наліво.

Мчить по дорозі пожежна машина!

Моментально готова допомогти.

Запам’ятай її номер назавжди!

101

3. На екрані демонструється відео «Пожежа в багатоповерховому будинку».

Вихователька схвильовано: «Подивіться! Дим виривається з вікна! Сталася пожежа! Що робити? Що робити? Треба терміново допомогти постраждалим!»

Картонний макет пожежної машини: «Спокійно, наберіть номер пожежної служби».

Вихователька: «Я не знаю номера пожежної служби! І не зможу набрати її номер! А пожежа все сильніше! Можливо, там є люди або тваринки!»

Картонний макет: «Номер пожежної служби 101. Наберіть його.»

Вихователька: «Діти, допоможіть, треба набрати номер пожежної служби 101, і машина швидко приїде на допомогу».

Діти нажимають на клавіатурі цифри 101 – роздається сирена пожежної машини.

На екрані з’являється відео «Пожежна машина їде на виклик».

Вихователька: «Діти, як швидко приїхала пожежна служба! Подивіться, пожежна машина велика, червоного кольору. Вона так швидко мчить по вулицях! Коли пожежна машина їде на пожежу, вона вмикає спеціальний сигнал – сирену. Це ось такий звук і спеціальний маячок, що обертається і світловим сигналом додатково сповіщає: «Пропустіть мене! Мені терміново треба їхати!» Тоді всі люди чують цей сигнал ще здалека і пропускають пожежну машину вперед. Ось чому тій машині, яка мчить гасити пожежу, не потрібно дивитися на сигнали світлофору – бо їй не заважає решта транспорту».

На екрані відео «Пожежні гасять пожежу».

Вихователька: «Люди, які гасять пожежі, називаються пожежні. Подивіться, як швидко пожежні роблять свою справу. Вони розкручують і розкладають великі, товсті шланги. Зверніть увагу, яка на них надягнена форма: вона протипожежна, захищає від вогню, спеціальна маска захищає від диму, щоб пожежний не отруїлся і зміг виконувати свою роботу. На руках і ногах – спеціальні протипожежні рукавиці і чоботи, які теж не горять і захищають від жару і вогню. На голові – міцна протипожежна каска з фонариком, вона захищає від ударів різними предметами, що можуть трапитися на шляху».

На екрані картинка «Пожежна машина».

Вихователька: «Пожежна машина має в собі багато води з піною. Зверху на машині закріплена розкладна драбина, вона може розкладатися до верхніх поверхів, коли до приміщень не можна зайти зсередини. Пожежний піднімається по цій драбині туди, де горить. А також по ній можна рятувати людей і тварин з палаючих приміщень».

На екрані картинка «Обладнання пожежної машини».

Вихователька: «Пожежна машина має різноманітне обладнання. Збоку в неї відкриваються дверцята, і ми бачимо охайно складені насоси, цистерни, каністри, крани, інструменти. Все розкладено у суворому порядку, щоб наші рятівники не гаяли часу на пошуки потрібних предметів».

4. Артикуляційна розминка «Чи готова пожежна машина до роботи?»

Вихователька пропонує перевірити уявні колеса машини:

- Беремо насос і накачуємо: с-с-с-с-с-с-с.

- Заливаємо бензин в бак: буль-буль-буль-буль-буль.

- Закручуємо кришку бака: вжик-вжик-вжик-вжик.

- Повертаемо ключ, перевіряємо мотр: чік-чік-чік-чік.

- Мотор починає працювати: др-р-р-р-р.

- Машина готова, можна їхати!

5. Гра «4-й зайвий»

Дітям надається ряд картинок, серед них пропонується знайти:

- одну зайву машину, яка не відноситься до спеціального транспорту;

- номер телефону, який не відноситься до екстрених номерів;

- людину професії, яка не відносится до професій, пов’язаних з ексреними службами.

6. Фізкультхвилинка. Пантомімічна вправа «Я – пожежний».

Вихователька: «А зараз ми з вами пограємо: ми з вами станемо пожежними і будемо гасити пожежу. Я називаю дію, а ви її показуєте». Вихователька вимовляє:

- шикуємося!;

- розгортаємо шланг!;

- надягаємо комбінезони!;

- ліземо по драбині!;

- відкручуємо кран!;

- поливаємо вогонь піною!;

- виносимо з вогню врятоване кошеня;

- згортаємо шланги!

Діти імітують всі рухи.

7. Дидактична гра «Для чого цей предмет?»

Вихователька показує дітям вміст «рятівної коробки», в якій лежать предмети: драбинка, вогнегасник, рукавички, костюм пожежника, каска, шланг. Діти по черзі дістають предмети і розповідають, для чого вони потрібні пожежним.

8. Гра «Збери картинку»

Дітям дається розрізна картинка пожежної машини, розрізана на вертикальні полоски. Треба спільно, допомогаючи одне одному, зібрати зображення.

9. Заключна частина.

- Діти, якого кольору пожежна машина? Як ви вважаєте, чому? (червоний колір яскравий, його далеко видно, машини і пішоходи поступляться дорогою)

- За яким номером телефону необхідно викликати пожежну машину? (101)

- Як називається людина, чия професія – гасити пожежі? (пожежний)

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.