Конспект на тему: "Разом в осінньому лісі"

Опис документу:
Мета: Навчальна – вчити складати сюжетні розповіді за опорними малюнками, логічно та послідовно будувати розповідь без повторів, пауз, жестів; розмовляти без напруження; вчити складати творчі розповіді, продовжуючи розповідь вихователя; збагачувати словниковий запас (іменники, прикметники, дієслова); вчити утворювати спільнокореневі слова за допомогою суфіксів, удосконалювати навички словотворення, формувати поняття «спільнокореневі слова».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Разом в осінньому лісі

Мета:

Навчальна – вчити складати сюжетні розповіді за опорними малюнками, логічно та послідовно будувати розповідь без повторів, пауз, жестів; розмовляти без напруження; вчити складати творчі розповіді, продовжуючи розповідь вихователя; збагачувати словниковий запас (іменники, прикметники, дієслова); вчити утворювати спільнокореневі слова за допомогою суфіксів, удосконалювати навички словотворення, формувати поняття «спільнокореневі слова»;

Розвивальна – розвивати фонематичний слух, логічне мислення, пам’ять, слухову увагу, мовлення;

Виховна – виховувати дисциплінованість, організованість, культуру поведінки на занятті.

Обладнання: аудіозапис, Лісовичок, мнемотаблиці.

Хід заняття:

І. Вступна частина

Доброго ранку!

Доброго дня!

Бажаю всім здоров’я і добра!

Усміхнемось всім навколо,

І побачимо одразу

День став ясним!

ІІ. Основна частина

1.Читання загадки вихователем

Дім з усіх боків відкритий,

Дахом із листочків вкритий,

У зеленім домі тут

Дерева, кущі і квіти, комахи, пташки і звірі.

Хто знає про що мова йде,

Той руку швидко підійме. (Ліс).

-Вірно. Ми з вами потрапили до осіннього лісу.

2.Мовна вправа «Чого багато?»

Мета: закріплення вживання іменників у формі родового відмінка множини).

-Назвіть, чого в лісі багато. (за сюжетними картинками).

(Відповіді дітей: у лісі багато дерев, кущів, квітів, грибів, комах, птахів, тварин тощо).

3.Утворення спільнокореневих слів за допомогою мнемотаблиці

У слова «ліс» є слова родичі», які дуже схожі на нього, бо мають спільну частинку -ліс-, а утворити їх нам допоможе таблиця.

-Є слово ласкаве, маленьке –лісок.

-Є слово-ознака, яке відповідає на питання який? Лісовий (птах, звір), яка?-лісова (квітка, стежина, рослина).

-Є слово квітка- пролісок.

-Є слово людина, професія яка полягає у догляді та охороною за лісом – лісник.

-Є слово казковий персонаж-Лісовичок.

Чути, як гукають: «Ау!» (аудиозапис).

-Діти, що ви чуєте? (Як гукають: «Ау!»).

-Як ви вважаєте, хто це гукає? (з’являєтеся іграшка Лісовика).

Л: Ви мене впізнали? (Так).

Л: Як я до вас поспішав! У нашому лісі багато цікавого. Пропоную разом зі мною дізнатись, що тут є. Згоні? (Так).

Л: Я хочу познайомити вас зі своїми друзями.

В: Але знайомство буде незвичайним ви маєте самі здогадатись за допомогою зображень про лісових друзів.

4.Дидактична гра «Склади загадку»

За допомогою зображень-схем

Маленький, сіренький, колючий, вміє згортатися в клубочок полює на жаб, мишей, комах. Хто це? (Їжачок).

Фізкультхвилинка

 Руки в сторони та вгору —

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору —

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз — присіли, руки прямо.

 Встали — знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

5.Дидактична гра «Порівняймо!»

Л з вами так цікаво, що він пропонує цікаву гру з м’ячем. Я буду називати слово-ознаку, а ви будете добирати ознаку друзів Лісовичка.

Сильний, як (ведмідь)

Боязливий, як (зайчик)

Колючий, як (їжак)

Хитрий, як (лисиця)

Мудрий, як (сова)

6. Дидактична гра «Кому належить подарунок?»

Діти, хочу розповісти вам цікаву історію. Одного разу я запросив своїх лісових друзів на гостини. Вони вирішили віддячити мені і подарували подарунки. Але я випадково сплутав, хто що подарував. Спробуйте відгадати за підказками-малюнками.

Наприклад, ведмідь приніс мед в коричневій бочці.

Зайчик приніс морквинку в білому мішечку.

Білочка принесла грішок в рожевому кошику.

ІІІ. Підсумок заняття

Лісовичок розповів про себе, своїх друзів, але час повертатись до групи, адже незабаром наступне заняття.

-Пригадаємо, де ми були? (В осінньому лісі).

-Кого ми зустріли в лісі? (Лісовичка)

-Що ми робили в лісі? (Гали в ігри).

-Що саме ви виконували? (Відповіді дітей).

-Що ми робили за малюнками?

-В чому були складнощі?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»