Конспект інтегрованого заняття (мовлення дитини + дитина в соціумі)
Тема: «Куди подівся транспорт?»
Мета: уточнити знання дітей про види транспорту (пасажирський, спеціальний); учити дітей відповідати на запитання, підтримувати діалог; вправляти дітей у наслідуванні звуків транспорту, слідкувати за чіткою вимовою звуків під час роботи над чистомовкою; вдосконалювати вміння відгадувати загадки; навчати впізнавати об’єкти транспорту по звуку; закріпити з дітьми назви транспортних засобів; вчити класифікувати транспорт за їх видами (повітряний, наземний, водний); вправляти дітей в розрізненні й називанні геометричних фігур (квадрат, трикутник, круг) та цифр («1», «2», «3»); розвивати слухове сприйняття дітей, зв’язне мовлення, увагу, мислення, дрібну моторику рук, пам’ять; виховувати дисциплінованість, організованість та бажання дізнаватись нове про навколишній світ .
Матеріал: фото, лист, аудіозапис звуків траспорту, предметні картинки, дидактичний матеріал до ігор, іграшковий транспорт і гаражі.
Хід заняття:
І. Вступна частина
Організаційний момент
Створення позитивного психологічного настрою
(Діти стають у коло, беруться за руки та посміхаються один одному)
У садочку новий день
Всім говорим «Добрий день!»
«Добрий день» тобі й мені
Усім людям на землі.
Сюрпризний момент
Діти, де подівся весь наш іграшковий транспорт? Як ви думаєте чому він зник? Можливо його хтось забрав? Дивіться хтось залишив нам фото і листа, давайте я вам його прочитаю.
(Читаємо лист)
Дітки, ви хочете повернути свій іграшковий транспорт? Тоді нам потрібно виконати всі завдання і зібрати картинки з частин, які підготували діти старшої групи. Хто бачить цифру «1»? Це в нас перше завдання.
ІІ . Основна частина
Щоб виконати перше завдання і отримати частину картинок вам потрібно впізнати по звуку транспорт. Уважно слухаємо, який транспорт видає цей звук?
Інтерактивна гра «Впізнай по звуку»
Уважно роздивіться, цей транспорт і назвіть весь. Кого він перевозить? (пасажирів) Отже, цей транспорт є пасажирським.
Молодці, впорались із завданням, за це отримаємо частину картинок. Діти старшої групи підготували нам друге завдання. Хто бачить цифру «2»? Подивіться уважно, я гадаю щось тут не так.
Дидактична гра «Їде, плаває, летить» (на липучках)
Вони хочуть нас заплутати і неправильно приліпили транспорт. Нам потрібно уважно розглянути і кожен транспорт помістити на своє місце. У нас є наземний, повітряний та водний транспорт.
Молодці, впорались із цим завданням. Забираємо цю частину картинок.
Фізкультхвилинка-чистомовка
Сіли ми в автомобіль:
Дир-дир, дир-дир,
А тепер в автобус сіли
І тихенько покотили:
Ш-ш-ш-ш.
У літак швиденько сіли
І одразу ж полетіли
Ж-ж-ж-ж-ж.
Ось на потязі я мчу:
Чух-чу, чух-чу.
Любимо ми мандрувати,
Але час нам працювати.
Дидактична гра «Знайди гараж»
Наступне завдання, автомобілі загубили дорогу до свого гаража. Вам потрібно знайти дорогу та гараж кожного автомобіля, потрібно уважно подивитись на позначки, на що вони схожі (на геометричні фігури) і знайти таку саму дорогу та гараж.
Дидактична гра «Склади ціле»
Молодці, впорались із завданнями і зібрали всі частинки наших картинок. А тепер пропоную вам з цих частинок скласти ціле. Щоб скоріше їх скласти, вам потрібно відгадати загадки.
(загадки про спец. транспорт)
Отже, пожежна машина, швидка допомога та поліцейська машина – це спеціальний транспорт. Його використовують лише у разі якоїсь небезпеки.
Коли ми викликаємо пожежну машину (поліцейську, швидку допомогу)?
ІІІ. Підсумок
Молодці, думаю ми з вами впорались. І тепер можем запросити діток старшої групи, нехай вони побачать, що ми виконали завдання і повернуть нам наш іграшковий транспорт.
Діти, хто підготував нам завдання? Чи впорались ми із завданнями?
Яке завдання сподобалось вам найбільше?
Який транспорт ваш улюблений?


