• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Конспект інтегрованого заняття з елементами методики Макото Шичида для дітей з особливими освітніми потребами « Веселе чаювання з Вороною Каркароною»

Конспект інтегрованого заняття з елементами методики Макото Шичида для дітей з особливими освітніми потребами « Веселе чаювання з Вороною Каркароною»

Опис документу:
Мета: створити доброзичливу, спокійну атмосферу в групі;продовжувати вчити дітей гратися в колективі однолітків; формувати уявлення дітей про предмети столового посуду та їх призначення; розвивати мовленнєве дихання;розвивати елементарні навички сервірування столу;викликати у дітей бажання гратися піском-ліпити печиво; зміцнювати дрібну моторику, розвивати дотикову чутливість,координацію рухів;виховувати охайність,дбайливе ставлення до предметів посуду.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект інтегрованого заняття з елементами методики Макото Шічіда для дітей з особливими освітніми потребами

« Веселе чаювання з Вороною Каркароною»

(Ознайомлення з навколишнім + сенсорика, логоритміка + аплікація)

Мета: Продовжувати вчити дітей гратися в колективі однолітків; формувати посуду(тарілка,чашка,каструля,чайник…) та їх призначення (чашка для чаю,тарілка для каші, каструля для варіння; активізувати в мовленні назви предметів посуду( чашка,блюдце),якісні прикметники(блюдце маленьке; чашка гаряча,холодна; каструля велика, маленька; ложка маленька, велика); розвивати мовленнєве дихання шляхом приспівування голосних звуків[а][у];продовжувати вчити дітей групувати предмети за кольором;

розвивати елементарні навички сервірування столу;окомір, увагу, мислення, пам’ ять, зв’ язне мовлення; а також розвивати в дітей естетичне сприйняття;викликати у дітей бажання гратися піском, збагатити їх уявлення про пісок як ігровий матеріал; навчити ліпити з піску печиво, накладаючи його в формочку; бажання прикрашати предмети навколишнього середовища;вправляти в умінні розташовувати та наклеювати геометричні фігури(кружечки – горошини) на обмеженій площині; зміцнювати дрібну моторику, розвивати дотикову чутливість,координацію рухів;

виховувати бажання виконувати прості трудові доручення з сервірування столу;виховувати охайність,дбайливе ставлення до предметів посуду, інтерес до аплікації,старанність.

Матеріал: аудіо запис альфа музики, сухе листя в лотку, вирізані листочки різної величини і кольору, іграшка Ворона, флеш карти 25 шт, українська весела музика, музика Машкевича « Ми навчилися ходити»,настільна гра «Матусі та їх дитинчата», Музика Тиличевої « Вправні ніжки», гра « Що в фользі»,фольга, шишки, горіхи, горох в лотку,пляшки великі і малі,Чарівний мішечок, набір посуду, набори чайного посуду,вправа на дихання « Остуди чай», плоскі паперові чашки , народна пісня « Я печу,печу,печу»,розрізані на дві частини одноразові тарілочки, паперові чашки для аплікації та білі кружечка до них, клей – карандаш, кінетичний пісок в лотку, серветки вологі,бублики для дітей.

За 10 хвилин до заняття для більш ефективної активізації мозкової діяльності включаю фоном музику композиції в альфа-обробці Джеффрі Томпсона або Deva PremalJai Rada Madavonа

Хід заняття

  1. Привітання «Добрий день, добрий день я вітаю всіх в цей день.

Добрий день, добрий день побажаємо в цей день:

Щастя, миру і добра, хай радіє дітвора,

Хай звучить веселий сміх, привітаємо ми всіх.

Добрий день Олексійко, добрий день Софійка, добрий день Даша і Міша добрий день.

  1. Організаційний момент. Психогімнастика. «Лікарі природи»

Добрий день, сонечко !

(Підняти ручки вгору, привітатися з сонечком.)

Добрий день, земелько!

(Опустити ручки в низ, привітатися із земелькою.)

Добрий день, водичко!

(Простягнути ручки вперед, привітатися з водичкою.)

Добрий день, вітерець!

( Покрутити ручками перед собою, привітатися з вітерцем.)

  1. « Куля енергії» (Звучить альфа музика)

Сідаємо з дітьми один перед одним. Тремо долоні одна об одну з коментарями про те, що ви зараз збираєте позитивну енергію з навколишнього простору. Потім виявляємо, що між долоньок вже маленька кулька з енергією і віна продовжує плавно рости. У міру зростання кулі долоньки розходяться в сторони за розміром кулі. Після того як ваші енергетичні кулі стали такими великими, що їх складно утримати енергію пропоную вилити її на себе. Знову збираємо позитивну енергію,ліпимо маленьку кульку – стискаємо кулю з зусиллями до розміру горошини, потім їмо іі.З їли кульку(гладимо по животі)

По закінченню вправи говоримо дітям, що вони найкращі, особливі,що вони все можуть, що ми їх любимо…( обнімаємось з дозволу дітей)

  1. Мовленнєва гра з елементами імітації та звуконаслідування.

Вихователь читає вірш про осінь.(на свій вибір)

Висне небо синє, синє та не те,

Світить та не гріє сонце золоте.

Темная діброва стихла і мовчить,

Листя пожовтіле з дерева летить.

Малята, погляньте скільки листочків подарувала нам осінь! Підходьте всі до мене .Давайте відчуємо та прислухаємося,як шелестять листочки; вдихнемо аромат останніх осінніх деньочків.

  • Як шелестить листячко? Ш –ш - ш

  • Повторимо пісеньку листочків ш –ш- ш

(діти на дотик визначають,як шелестять листочки,насипані в короб та вдихають аромат сухого листя.)

  • Щедру Осінь ми вітаємо ,та з листочками пограємо!

  1. Д\Г « Підбери листочок за величиною та кольором.»

  2. Сюрпризний момент. Під звуки української народної пісні до кімнати залітає Ворона – Каркарона.

  • Кар!Кар!Кар! Любить Каркарона вранці, на світанку,

Усім діткам побажати: Кар! Кар! Доброго ранку!

(Ворона вітається та знайомиться з дітьми)

  • Малята, як ворона співає? Кар!Кар! Кар!

  • Як вона літає? Крильцями махає, ось так і весело стрибає ось так, так, так!( вихователь показує рухи, а діти повторюють)

  • Де Ворона – Каркарона ти була?

  1. Пальчикова вправа « Сорока – ворона»

  • Сорока – ворона на припічку сиділа,(водимо пальчиком дитини по долоні)

  • Діткам кашу варила,

  • Ополоником мішала( тремо кулачком по центру долоні)

  • Усіх діток пригощала ( пальці розтопирити та згинати)

  • Нас у гості зазивала!(долонями в верх пальці згинаємо та навпаки)

  • Малята,Ворона – Каркарона запрошує нас та своїх друзів на « Веселе

чаювання!»

  • Подорож знову чекає на нас, тож по доріжці ми підемо,

  • Нових друзів знайдемо!

  1. Музично ритмічна вправа « По хвилястій по доріжці»

Малята ходять по звивистій лінії, ступаючи один за одним маршованим кроком,міняючи ходу за вказівкою вихователя, у ритмі музики Машкевича « Ми навчилися ходить»)

  • По хвилястій по доріжці, тупотіли наші ніжки.

Туп – туп – туп

Тупотіли, мандрували через калюжі переступали.

Через гірку скок, через ямку стриб.

Йшли ми йшли на галявину прийшли.

  • Познайомимось із друзями ворони –Каркарони.

  1. Флеш карти (птахи, тварини 25 -30шт)

  2. Настільна гра « Склади з частин ціле»,« Мама та малюк»

Вихователь пропонує дітям допомогти мамам-тварин знайти своїх малюків.

- Допоможемо мамам та й будемо поспішати на веселе чаювання.

  1. Музично ритмічна вправа « Вправні ручки» муз. Тиличивой

сл.. Ю Островського

1.Тихо – тихо ручки плескають

В діток наших ручки плескають.

Дуже плескають ,радо плескають,

Сильно плескають ,ось так, так!

2. Тихо, тихо ніжки тупають

В діток наших ніжки тупають.

Дуже тупають, радо тупають,

Сильно тупають, ось так, так!

  • Малята, ворона скрізь літає, крильцями махає все яскрава підбирає. Ось знову, щось принесла. Давайте подивимось.

  1. Вправа на розвиток дрібної моторики « Що в фользі?»

( діти сідають на килим, беруть з таці предмет замотаний у фольгу та намагаються розвернути)

-Ой, так це шишки!!! Які у вас вправні рученята! Молодці!! (Хлопають в долоні!) Масажуємо долоньки шишкою.

- А ще ворона дуже полюбляє ховати горішки

13. Вправа на інтуїцію «Де заховали горішок?»

( під одним із стаканчиків захований горішок. Діти відгадують під яким?)

  • Давайте допоможемо вороні і знайдемо всі горішки та складемо в лунку.

14.Гра « Знайди горішки та поклади в банку» ( діти у лотку з горохом шукають горіхи та проштовхують їх в банку.)

Вихователь по ходу знаходження горіхів пропонує малюкам постукати ними один об одного. « Стук – стук – стук!»- Молодці!

- Послухаємо, як торохтять горішки в банці.

- А давайте горохом наповнимо пляшечку. Послухаємо як звучить.

15.Гра « Горох в пляшечку» ( діти насипають горох в пляшечку )

- Ось які чудові брязкальця у нас , давайте пограємось

Під веселу українську музику діти грають виготовленими брязкальцями.

  • Ой, малята, погляньте , що за чарівний мішечок у Ворони,зараз ми дізнаємося , що там.

16. Д\Г « Чарівний мішечок»

Педагог запрошує дітей по черзі витягнути предмети з мішечка

Називає його та зачитує загадки:

- біля тулуба вуха , а голови немає. (каструля)

- схожа на сонечко але з боку ручка. ( пательна)

- завжди вони кругленькі, великі і маленькі,глибокі і мілкі. (блюдця,тарілки)

- не слон, а має носик,не паровоз, а дим пускає?(чайник)

- мене всі знають, бо в мене чай наливають. (чашка)

- ложка їсти помагає по тарілочці гуляє, накладає кашку в ротик, щоб кругленький став животик.

- Малята це все ПОСУД.

- Як,що варити та їсти з такого посуду то їжа буде смачна.

- Ми так гарно попрацювали,молодці малята.

- А давайте допоможемо вороні підібрати чайний посуд для чаювання

( чашки. блюдце, ложки)

17. Д\Г « Знайди пару»»( діти з великого лотка відбирають собі посуд відповідного кольору, колір називає вихователь)

- Тарілочку до рук бери, чашку такого ж кольору знайди. Дуже добре!

18. Гра « Накрий стіл до чаюванняВихователь запрошує виставити на стіл накритий серветкою свій посуд.

- Сервіруємо стіл накриваємо, чайні блюдця на ньому розставляємо,

А на блюдця чашки маленькі, ще і ложечки чайні маленькі.

Закипів уже чайник пузатий, час до столу нам друзі сідати!

Швидко чайник закипав – У –У – У! У – У –У!

Нас почаювати звав – У-у-у! У- у-у!( імітує розливання чаю по чашках)

  • Все готово для чаювання. Ой гарячий чай! Остудимо його.

19. Вправа на дихання «Остуди чай»

(діти дують на папір прикріплений до паперової чашки)

- Подмухаємо!Остудили!

- Тільки яке це чаювання без печива?! Давайте до чаю приготуємо печиво.(малята беруть кінетичний пісок і рукою накладають його у формочки – пасочки, притискаємо і викладаємо на тарілочку. Ось яке смачне та гарне печиво до чаю!

Печиво - печиво, ліпимо ми самі. Печиво – печиво, пухке та рум яне.

20. Пісенька гра « Я печу, печу,печу»

- Ходімо до столу та підготуємо тарілочки, чашечки для чаювання.

21. Д \Г « Склади тарілочку»

( малята з двох частин(одноразово, паперова, кольорова тарілка в горошок) складають тарілку))

- Ой, ой, погляньте, а з наших чашок порозліталися усі кружечки. Малята підберемо чашечку до своєї тарілочки та прикрасимо її кружечками.

22.Аплікація « Прикрасимо чашки»

- Гарний посуд на столі маємо всіх чаєм пригощаємо.

- Малята Ворона Каркарона вам дякує і пригощає вас смачними бубликами.( під веселу музику діти отримують бублики.)

23.Прощання. Обнімання. Діти ви молодці, ви найкращі вам все вдалося.Дякую.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн