Конспект інтегрованого заняття «Вода у небезпеці – бережімо її»

Опис документу:
поглиблювати уявлення дітей про одну з найважливіших речовин у природі – воду; вивчити та закріпити знання про властивості води; розвивати навички економного використання води в домашніх умовах, прищеплювати правила поведінки в навколишньому середовищі; формувати вміння емоційно реагувати на природні об’єкти, отримувати позитивні враження від спостережень за ними; розвивати мовлення, активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття; розвивати спо

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект інтегрованого заняття «Вода у небезпеці – бережімо її»

Тема: конспект інтегрованого заняття «Вода у небезпеці – бережімо її»

Мета : поглиблювати уявлення дітей про одну з найважливіших речовин у природі – воду; вивчити та закріпити знання про властивості води; розвивати навички економного використання води в домашніх умовах, прищеплювати правила поведінки в навколишньому середовищі; формувати вміння емоційно реагувати на природні об’єкти, отримувати позитивні враження від спостережень за ними; розвивати мовлення, активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття; розвивати спостережливість, психічні та пізнавальні процеси; збагачувати життєвий досвід дошкільників; виховувати бажання берегти водні ресурси нашої країни, любити та бережно ставитися до природи.

Матеріал: демонстраційний: картинки (ставок, озеро, річка, струмок, море, океан, джерело, водоспад, болото, вода у пляшці, кран з якого тече вода, криниця); Капітошка; краплинки; глобус; конверт з листом; правила-схеми в червоних кружечках; пляшка з водою; стакан; м’ячик; роздатковий: картинки (ставок, озеро, річка, струмок, море, океан, джерело, водоспад, болото, вода у пляшці, кран з якого тече вода, криниця); пронумеровані три стаканчики; тарілочки з землею та сіллю; кольорові смужки паперу; палички; картинки для обговорення в конверті; фломастери; листочка з пустими колами.

Хід заняття

І. Вступна частина

Організація дітей на занятті.

-Діти сьогодні у нас буде незвичайне заняття (Звучить музика «Капітошка»). До нас завітав…. Хто? – Капітошка. Він до нас прийшов із чарівним мішечком та листом від своїх сестричок краплинок.

Читаю лист: «Любі діти, наша мати-Вода на планеті земля у небезпеці. Запасів чистої води на землі стає все менше і менше. Вкрай важливо, щоб кожна дитина і кожна доросла людина навчилися берегти воду та економно її витрачати. Тому ми звертаємось до вас із проханням – навчіться економно витрачати воду та її берегти і розповідайте про це всім дітям і дорослим. А ще ми просимо вас врятувати нас! Ми знаходимось у чарівному мішечку, який приніс Капітошка, нас зачаклувала зла чаклунка, а визволити нас ви зможете лише тоді, коли виконаєте усі необхідні завдання».

-Отже, діти нам потрібно навчитися берегти і економно витрачати воду та визволити краплинок з біди. Наше заняття сьогодні буде проходити в лабораторії, де ми проведемо різноманітні досліди з водою, щоб дізнавшись про її властивості, навчитися якнайкраще берегти її та економно витрачати.

-Але, перш ніж піти у лабораторію, я як головний лаборант хочу дізнатися, що ви знаєте про воду і чи можете ви прийняти участь у дослідах.

– Що це? (показую глобус) – Так, глобус – маленьке зображення нашої планети, ось такою нашу планету видно із космосу.

– Яким кольором на глобусі позначено воду?

– Яким кольором позначено сушу? (землю, де немає води)

– Якого кольору на глобусі більше?

– То чого більше води чи суші?

– А чи знаєте ви, де живе вода? (відповіді дітей)

-Діти підійдіть, будь ласка, до круглого столу, виберіть по одній картинці із зображенням місця де живе вода і сядьте на місце. – давайте по черзі, один за одним назвемо ці місця. (зібрати картинко на тарілочку)

– Чи скрізь вода однакова? Якою буває вода у природі? (прісною і солоною)

– Як ви розумієте слово «прісна»? – вода без смаку і без запаху. Я як лаборант зрозуміла, що ви дещо вже знає про воду і тому можете приймати участь у дослідах з водою. – Запрошую вас до нашої лабораторії!!!

ІІ. Основна частина

-І так, шановні лаборанти з листа ми дізналися, що вода на планеті Земля в небезпеці. Нам треба вияснити і кого і чого треба захищати воду. Для цього нам спочатку потрібно дізнатися властивості води.

Перший дослід в стакан під №1 опустити смужки різного кольору (по 2 на дитину).

-Яка вода? – Чиста, прозора

-Чому ви зробили такий висновок?

-Порівняйте воду у стакані №1 та №2. Вода у двох стаканах на вигляд яка? – Однакова, прозора ….

Другий дослід чисту воду у стакані під №2 пробуємо на смак, нюхаємо.

-Яка вода на смак? – Який запах у води?

-То який ми можемо зробити висновок? – Чиста вода немає смаку та запаху.

-Як називають воду придатну для пиття? – прісною

-Де ми можемо знайти таку чисту воду для пиття? – ПОКАЗ КАРТИНОК в джерелах, в криниці, у пляшках.

-Від кого і чого треба захищати воду в криницях? А в джерелах?

-Що для цього роблять?

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ ПЕРША ЧИСТА КРАПЛЯ

Наступний дослід №3 у стакан під №3 висипте землю з тарілочки.

-Що сталося з водою? – стала брудною.

-Чи придатна ця вода для пиття?

-Де у природі ми можемо побачити таку воду? – ПОКАЗ КАРТИНОК в калюжі, на болоті.

-Яка вода у цих місцях? – брудна.

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ ДРУГА БРУДНА КРАПЛЯ

-Не тільки брудна, а ще й стояча. Давайте подумаємо де ще у природі є стояча вода? – ПОКАЗ КАРТИНОК в ставку, в озері.

-Від чого варто оберігати воду у ставках і озерах? – від забруднювання. Але не лише самої водойми, але й біля неї.

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ ТРЕТЯ СВІТЛО-БЛАКИТНА КРАПЛЯ

-Зверніть увагу, кий вигляд має ця краплинка? – світло-блакитний. Отже, в ставках і озерах вода чиста, хоч і стояча.

Наступний дослід №4 зверніть увагу якої форми вода у пляшці? – вода набула форми пляшки.

-Чи зміниться форма води, якщо її перелити в склянку? – вислухати дітей.

-Давайте перевіримо, я переллю воду із пляшки в стакан.

-Зверніть увагу, що під час переливання потрібно тримати ємності щільно притиснутими одна до одної, щоб вода потрапляла туди куди нам потрібно її перелити.

-Діти, а що забезпечує нерухомість води? – Форма склянки. Що треба зробити щоб вода почала рухатися?

-Як вивільнити воду зі склянки? – перехилити, штовхнути. – Ось так – показую.

-Давайте простежимо, що відбувається з водою, коли вона виходить за краї стакану?

-Що сталося з водою? – вона потекла на піднос.

-Діти, то яка властивість води дала їй можливість переміщуватися з однієї посудини в іншу? – текучість.

-Де у природі можна побачити воду у стані текучості? – ПОКАЗ КАРТИНОК водоспад, струмок, річка.

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ ЧЕТВЕРТА БЛАКИТНА КРАПЛЯ

Наступний дослід №5 у стакан під №2 всипте ложечкою сіль і розколотіть.

-Що трапилось із сіллю? – розчинилася

-Яку властивість води ми щойно спостерігали? – вода це розчинник.

-Спробуйте, яка на смак вода у стакані під №2? – так, стала солоною.

-У яких місцях планети Земля є солона вода? – ПОКАЗ КАРТИНОК в морях та океанах.

-Чи придатна вода морів та океанів для пиття?

-Як запобігти забрудненню води в морях і океанах? – очищати береги від сміття, нічого не викидати, не виливати.

З`ЯВЛЯЄТЬСЯ П`ЯТА СИНЯ КРАПЛЯ

-Правило, яке слід вам запам’ятати – «Не смітити біля водойми та не забруднювати її!»

-А зараз давайте встанемо і зробимо коло – гра з м’ячем «Яка буває вода?» – холодна, гаряча. морська, прісна, солона, джерельна, річкова, чиста, прозора, мінеральна, лікувальна та ін..

-У вас на столиках з’явились картинки. Розгляньте картинку 1 та 2.

-Що ви бачите на 1 картинці?

-Чому небезпечно залишати кран відкритим, коли ніхто не користується водою?

-Як правильно вчиняти коли вода вже не потрібна?

-Чим відрізняється поведінка дітей на 2 картинці?

-Як вони заощаджують воду?

-Чи намагаєтеся ви берегти воду?

-Як саме?

-Після того як ми зробили висновок, що воду слід економити, як ви будете поступати? – відповіді дітей «Тепер я буду … .»

-Тепер запам’ятайте друге правило – «Закривай кран, коли вода непотрібна!»

-Розгляньте картинку 3 та 4.

-Що ви бачите на картинках?

-На якій картинці ми бачимо, що вода використовується економно?

-Чому? Чого вчать нас ці зображення?

-Розкажіть тепер про свої наміри. Я ви будете використовувати воду. – відповіді дітей «Тепер я буду … .»

-Запам’ятаймо третє правило – «Необхідно робити тоненьку цівку, коли використовуємо воду із крана!»

-Завдання – малювання: А зараз загляньте на полиці під столиками, – фломастери, лист з пустими кружечками.

-Як ви думаєте що це зображено? – відповіді дітей.

-Спробуйте намалювати схеми правила, які ми з вами вивчили. МАЛЮВАННЯ (включити легку музику звучання води під час виконання роботи). Справились із завданням!

-Давайте повторимо правила. Я буду показувати на дошці, а ви на своїй роботі.

ІІІ. Заключна частина

-Діти, що нового ви дізналися на занятті?

-Які правила бережного та економного витрачання води ми вивчили?

-Що вам сподобалося найбільше на занятті?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!