Конспект інтегрованого заняття «Космічна подорож»

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Продовжувати формувати уявлення дітей про планети Сонячної системи, зокрема про планету Земля. Вправляти у складанні цілого зображення з окремих елементів та у лічбі у зворотному напрямку від 10 до 0 (під час старту ракети). Активізувати словник дітей термінами: «планета», «ракета», «космос», назвами планет. Розвивати логічне мислення, фантазію, мовлення. Виховувати допитливість, любов до планети Земля, викликати захоплення новим, незнайомим.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи вихователя Зміївського Дитячого дошкільного навчального закладу №2 «Ялинка»

Приймак Наталії Миколаївни

Заняття 1

Тема: Космічна подорож.

Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про планети Сонячної системи, зокрема про планету Земля. Вправляти у складанні цілого зображення з окремих елементів та у лічбі у зворотному напрямку від 10 до 0 (під час старту ракети). Активізувати словник дітей термінами: «планета», «ракета», «космос», назвами планет. Розвивати логічне мислення, фантазію, мовлення. Виховувати допитливість, любов до планети Земля, викликати захоплення новим, незнайомим.

Попередня робота: читання художньої літератури про космос, розгляд пізнавальних дитячих енциклопедій, розповідь про Сонячну систему, про планету Земля, показ тематичних люстрацій, загадування загадок.

Обладнання: аудіо записи музики «Спей-с», запис пісні групи «Земляни» «Земля в элюминаторе», зображення планет Сонячно системи, картки з зображенням силуету ракети з цифрами і крапками на кожну дитину, дидактична гра «Склади планету

Земля», картонний макет ракети, ялинкові гірлянди.

Хід заняття.

Вихователь: Добрий день, діти! На адресу нашого дитячого садочка прийшов лист, який призначений дітям нашої групи. Давайте ми з вами його прочитаємо. Цей лист надійшов нам від мешканців іншої планети. Вони запрошують нас у незвичайну подорож по космічному просторі. Ви хотіли б відправитись у подорож?

( Діти погоджуються )

Щоб дізнатися на чому ми будемо подорожувати, нам необхідно виконати цікаве завдання. У вас на столах лежать карточки з крапочками і цифрами . Потрібно з’єднати усі крапочки з цифрами послідовно від 1 до 10 і ви дізнаєтеся на чому ми вирушимо в подорож.

( Діти з єднають крапочки і на карточках вимальовується ракета ).
- Так на чому ж ми відправимося в подорож?
( Відповіді дітей )
-А зараз давайте займемо місця на космічному кораблі-ракеті.
( Діти сідають на стільчики, які стоять в картонному макеті ракети. Вихователь читає вірш. )

Ця швидка нова ракета
Для польотів на планети.
Ми у космос вирушаємо,
Що у нім – всього не знаємо.
Ми місця скоріш займаймо,
Пуск! І швидше відлітаймо!


- Ми починаємо космічну подорож. Увага! До старту – 10 секунд. Давайте всі разом почнемо відлік.
( Діти рахують у зворотному напрямку від 10 до 0 )

  • Десять, дев’ять,вісім………….два, один, нуль. Старт!

(Звучить аудіо запис музики «Спей-с». Вмикаються ялинкові гірлянди у формі зірочок)

- Діти, ось ми з вами і потрапили до космічного простору. Зверніть увагу, як тут красиво. Як зачаровуючи мерехтять зірочки. Скільки красивих, незвичайних планет.
А погляньте, як далеко ми віддалились від Землі. Бачите, наша планета кругла. Здалеку вона здається ще й блакитною, тому що на ній багато морів, океанів, річок, та озер. Жовтий колір вказує на ті місця, у яких багато піску, а білий - на льодовики, сніги. Зеленим кольором позначені ліси, а ще є гори – вони коричневі. Ось вона яка – наша Земля. Десь там є маленька цяточка – це наша Україна, наша Батьківщина.
- Діти, нам від мешканців нашої планети Земля надійшли запитання. Давайте на них відповімо.

( Звучить аудіо запис з запитаннями. )

1. Як називається планета, на якій ми живемо?
2. Як називається найближча до нас зірка?
3. Які сузір’я ви знаєте?
4. Хто був першим космонавтом?

5.Яка сама маленька планета Сонячної системи?

7. А яка - найбільша ?

Ви відповіли на всі запитання, які надійшли нам з планети Земля. Ви вже знаєте, що наша планета у космосі не одна. Разом з нею навколо Сонця у чарівному, великому хороводі кружляють інші планети.

Я не знав, що Сонце – це велика зірка

І здаля нам сяє вона так привітно.

І навколо неї крутяться постійно

Марс, Земля, Венера і Меркурій швидкий.

Не забудь Юпітер і Сатурн з Ураном,

А Нептун з Плутоном теж їм друзі славні.

Сонце,зірку нашу, і планет цих дев’ять

Разом називають – Сонячна система.

Ось ми з вами наближаємося до однієї з таких планет. Я зараз загадаю вам загадку, а ви відгадаєте до якої з 9 планет Сонячної системи ми наближаємося.

Спритний одинак біля Сонця обертається

З одного боку – як лід, а з другого – перегрівається.

Діти: Меркурій!

  • Вірно, діти, це Меркурій,

(Вихователь показує дітям зображення планети Меркурій. Розповідає про неї. )

Вихователь: Меркурій найближче з всіх планет Сонячної системи розташований до Сонця і рухається навколо нього з найбільшою серед всіх планет швидкістю. Меркурій найменша з 9 планет. Жити на поверхні цієї планети було б дуже не затишно. На тому боці планети, яка повернута до Сонця, дуже спекотно, а на іншому боці, куди не потрапляють сонячні промені, панує лютий холод.

Ми вирушаємо далі до іншої планети. І наступна загадка.

Серед зір помітно сяє,

Розмірів земних сягає.

Діти: Венера!

Вихователь: Вірно діти – це Венера. ( Вихователь показує зображення планети )

Венера знаходиться до Сонця ближче, ніж Земля. Це друга від Сонця планета. Венера найяскравіше небесне світило на земному небосхилі після Сонця і Місяця. Вона за розмірами дуже схожа на Землю.

А ми в своїх ілюмінаторах можемо спостерігати ще одну планету. А ну здогадайтесь, що це за планета?

Серед планет - вона одна Така тендітна, така…… зимна Вона єдина – така яскрава, Така зелена така цікава!

Діти: Земля!

Вихователь: Так, вірно – це Земля – третя планета від Сонця. Тільки на нашій планеті Земля виявлені живі і розумні істоти. Навколо Землі обертається один природний супутник – Місяць, і багато штучних супутників. Земля обертається навколо своєї осі, таке обертання призводить до зміни на Землі дня і ночі. А також Земля обертається навколо Сонця, одне коло вона робить один рік.

А ми вже наближаємося до іншої планети.

(Вихователь показує зображення планети та загадує загадку)

Червоним оком крізь туман

Дивиться грізний отаман.

Діти: Марс!

Вихователь: Марс має поверхню червоного кольору. За розмірами він в два рази поступається Землі. На Марсі є багато льоду, а також на цій планеті є зміна дня і ночі, і зміна пір року, як і на Землі.

Вирушаймо далі в космічну подорож до іншої планети. І наступна загадка.

Серед планет він головує

І розміром й ім’ям дивує.

Діти: Юпітер!

Вихователь: Юпітер – це найбільша з планет Сонячної системи. Він обертається навколо Сонця на п’ятій за рахунком орбіті.

Зверніть увагу, що ми вже наближаємось до наступної планети.

Його ви за кільцем впізнаєте

Та назву без проблем вгадаєте.

Діти: Сатурн!

Вихователь: Вірно, діти – це Сатурн, шоста від Сонця планета. Відома своїми кільцями, які складаються з камінців та шматочків льоду.

Ось на горизонті у нас з’являється ще одна планета.

Далеко від Сонця він боком летить

Як ім’я того дивака?

Діти: Уран!

Вихователь: Вірно діти – це Уран, сьома за рахунком планета від Сонця. Він третій за розміром в Сонячній системі. Всі планети Сонячної системи обертаються навколо Сонця і при цьому трохи нагадують дитячу іграшку дзиґу, що крутиться на одній ніжці. Тільки Уран котиться по своїй орбіті, немов м’ячик – лежачі на боці.

А ми відправляємося далі у подорож до іншої планети.

Найдальше від Сонця за інших літає

Й багато супутників дивних він має

Діти: Нептун!

Вихователь: Так, діти, це Нептун – найдальша з планет Сонячної системи. Вона більша за нашу планету Земля в 4 рази.

Ось і остання планета Сонячної системи.

Ця планета маленька

Занадто від Сонця далеко

Холодний космічний сон

Сповив всю планету………

Діти:Плутон!

Вихователь: Так, діти, це Плутон – дев’ята планета Сонячної системи. Плутон розташований найдальше від Сонця.

Ми з вами побачили всі планети і здійснили цікаву подорож по космічному просторі , у який нас запросили інопланетяни. Але, нажаль, самих інопланетян ми так і не зустріли. Мабуть вони були зайняті якимось важливими справами.

А нам уже потрібно повертатись на нашу планету. Допоможіть мені пригадати , як вона називається?

( Відповіді дітей )

Вірно, планета Земля!

Як же нам повернутися на нашу планету , якщо її зображення чомусь стало розрізаним на багато маленьких шматочків. Давайте ми з вами складемо їх усі разом.

Д \ гра «Склади планету»

( Діти складають зображення планети Земля )

Ось ми з вами і зібрали зображення нашої планети Земля. Зверніть увагу, яка вона у нас гарна, які вона має приємні кольори. Тепер ми можемо вирушати до дому. Займіть свої місця, пристебніть паски безпеки. Починаємо відлік (діти рахують від 10 до 0).

Діти:Десять, дев’ять……..один , нуль. Пуск!

(Звучить аудіо запис музики «Спей-с». Діти приземлюються у дитсадку)

Вихователь: Ось ми й на Землі , у нашому дитячому садку.

- Чи сподобалась вам наша подорож?

- Що нового ви дізналися сьогодні ?

( Відповіді дітей)

А давайте ми з вами на спогад про космічну подорож, яку ми сьогодні здійснили розфарбуємо зображення нашої планети Земля. ( Діти працюють на заздалегідь заготовлених силуетах планети. Звучить запис «Земля в ілюмінаторі» групи Земляні.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!