Матеріал:

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи на тему: « В галереї»

docx
14.02.2022
27 0
5—6 років

2597

0

96

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Програмовий зміст

Пізнавальний розвиток. Дати поняття про галерею як заклад культури. Продовжувати ознайомлювати малят з предметним довкіллям, формувати елементарні уявлення про жанри живопису (пейзаж, портрет, натюрморт ) розширювати уявлення про художників.

Мовленевий розвиток. Розвивати описове мовлення, вміння давати розгорнуті відповіді на запитання, словесно передавати емоційний стан.

Художньо-естетичний розвиток. Виховувати естетичний смак, уміння помічати красу, розумітися на творах живопису.

Соціально-моральний розвиток. Виховувати емпатію, бажання спілкуватися з неординарними особистостями. Спонукати дотримуватися правил культури поведінки у громадських місцях.

Креативний розвиток. Сприяти розвитку мислення і уяви. Спонукати до творчого розповідання за картиною.

Емоційно-ціннісний розвиток. Викликати емоційний відгук на твори живопису.

Матеріал: Репродукції картин І.К. Айвазовського «Дев’ятий вал», Т.Г. Шевченка «Селянська родина», «Автопортрет», М. Глущенка «Київські каштани»; П. Кончаловського «Бузок», ілюстрація ,що зображує художника, роздавальний -пензлик, фарби, вода, картинки-пазли.

Хід заняття

Організаційний момент

Педагог звертає увагу дітей на картинку, що зображує художника.

Вихователь. Малята, подивіться хто завітав до нас сьогодні. Це- веселий художник-молодець, творчий майстер і митець. Хто з вас знає чим займаються художники. ( Відповіді дітей). Твори художників це картини, які виставляються в галереях , музеях. Сьогодні ми побуваємо в художній галереї нашого гостя-художника. Але спершу я розкажу вам про музей. Можливо, хтось із вас не був у музеї жодного разу? Таким діткам наша розмова буде особливо цікавою.

Розповідь-бесіда.

Вихователь. Музей- це зібрання різних речей, які зберігають та виставляють для огляду відвідувачами. В художніх музеях виставляють твори художників та інших митців-скульпторів тощо. Звісно, важливе місце в художньому музеї посідають картини, написані художниками портретистами, пейзажистами тощо. От сьогодні ми відвідаємо картинну галерею. Навіщо люди йдуть до картинної галереї? (Відповіді дітей) У картинній галереї проводять цікаві екскурсії, під час яких екскурсоводи знайомлять відвідувачів із виставками творів. Картинна галерея- це громадське місце, отже, поводитись в ньому слід чемно: не можна смітити, шуміти, пустувати, щоб не заважати іншим; не дозволяється торкатися руками картин, щоб не пошкодити їх; під час екскурсії треба уважно слухати екскурсовода, не слід його перебивати. Лише коли екскурсія завершена, відвідувачі ставлять екскурсоводу запитання і отримують відповіді.

Розкажіть як треба поводитись у картинній галереї..

(Діти розповідають про правила поводження в галереї).

Уявна екскурсія « В картинній галереї»

Педагог пояснює малятам що художник запрошує їх до картинної галереї, де діти познайомляться з творами живопису.

Дорослий розташовує перед дітьми зображення репродукцій творів живопису і розповідає.

Вихователь. Зараз діти ми опинилися в картинній галереї.

На яку виставку ми потрапили?

(Ми потрапили на виставку картин, до картинної галереї)

Усі ці картини твори живопису, вони написані фарбами. Ці картини написали різні художники.

(Діти розглядають картини).

Вихователь вмикає запис із звуками природи.

Вихователь. Діти, а що ви почули в цій музиці? Що уявляли?

Вихователь. Мені в цій чарівній музиці вчулося море- сильне, безкрає, розбурхане, з хвилями що піняться й розбиваються об берег. Діти покажіть картини на яких зображене море. Ви вже знаєте хто автор ?

  • Так , Іван Костянтинович Айвазовський це художник мариніст.

  • Що ви про нього можете розповісти? (Він жив біля моря, з дитинства любив і малював море).

Вихователь. Одна з найбільш відомих робіт І.К. Айвазовського «Дев’ятий вал».

Хто пам’ятає чому вона так називається? (Діти пригадують і розповідають підходять до її репродукції

Вихователь. Дев’ятий вал –це найвища хвиля на морі. І тому автор назвав так свою картину. Що надихнуло художника на створення цієї картини? (Відповіді дітей) .

Давайте разом розглянемо картину.

Бесіда за картиною.

Що ви бачите на картині?

Як ви гадаєте , де пароплав?

Що відчували , коли побачили , що пароплав тоне?

Покажіть страх мімікою, позою. (Діти відтворюють емоційний стан)

Що потрібно зробити людям щоб врятуватися? (Допомагати одне одному , підбадьорювати добрими словами)

Розглядаємо картини далі . Ось картина «Селянська родина» написав

Т.Г. Шевченко. Так-так, той самий Шевченко , що склав вірші про червону калину і соловейка. Адже Шевченко не тільки відомий поет, а й відомий наш художник. Його картини мов живі. Ця картина називається «Автопортрет» тобто портрет на якому Тарас Григорович зобразив сам себе. Покажіть які картини є у нас в галереї?

(Діти виконують завдання).

В нашій галереї є пейзажна картина. Вона називається «Київські каштани»

А написав її відомий художник Микола Глущенко. Пейзаж – це куточок природи. Яку природу зобразив М. Глущенко на своїй картині?

(Відповіді дітей).

Серед художників є митці, які полюбляють малювати не природу, не людей, а речі які ми бачимо довкола: квіти у вазі, фрукти та овочі на столі, різний посуд та інші невеликі предмети. Такий художній твір має назву натюрморт. У нашій галереї представлений натюрморт Петра Кончаловського, який називається «Бузок». Що ви бачите на цій картині? (Діти дають пояснення).

Творча гра – опис картини « Селянська родина»

Вихователь пропонує дітям самим перетворитися на екскурсоводів в картинній галереї і показати як вони розкажуть про один дуже цікавий його експонат:

картину Т. Шевченка « Селянська родина».

Діти складають колективну розповідь про відповідний твір живопису, використовуючи опорні запитання дорослого.

План розповіді

Як називається картина і хто її написав?

Кого Шевченко зобразив на цій картині?

Які на вигляд персонажі картини?

Якими зобразив Шевченко хату, небо ?

Які кольори використав художник?

Які почуття він хотів передати світлими, яскравими барвами?

Діти виконують ігрове завдання спільно, за активною допомогою вихователя.

Гра «Відгадай загадки»

Вихователь пояснює дітям, що їхній гість –художник- завітав до них з загадками про своїх помічників та про види картин. Читає загадки, а діти відгадують їх.

Живуть в коробочці чудовій Веселі друзі кольорові,

То масляні, то із гуаші,

То акварельні і медові.

З них кожен має власну барву,

А друзі ці, звичайно, -…(Фарби)

Сам довгий , тоненький,

А хвостик м’якенький, Полотном танцює-

Пише та малює . (Пензлик)

Якщо бачать на картині Наші любі малюки

Чашку й глечика із глини,

Чи в тарілочці грушки,

Чи букет у гарній вазі,

Чи кавун чи круглий торт,- То пригадують одразу:

Ця картина…..натюрморт

Якщо бачиш, що з картини

Поглядає хтось на нас:

Пан в костюмі старовиннім,

Чи плавець, чи водолаз,

Бабця чи мала дитина,

Або лікар- не секрет,

Що тоді така картина

Називається …. портрет

Якщо видно на картині

Ліс дрімучий або гай

Полонини й гори сині

Чи пшениць в полях розмай,

Якщо там- калина й хата

Двір, садок, квітник, гараж,

То повинні знать малята,

Що картина ця …пейзаж

Гра «Склади картинку-пазли»

Діти сідають за столи і кожен складає картинку, після того, коли всі картини будуть складені вони визначають жанр живопису. (пейзаж, натюрморт, портрет) Діти відповідають, пояснюють свою думку.

Вихователь. Діти, а ви хотіли познайомитись із сучасним художником? Сьогодні ми матимемо таку змогу. Адже до нас у гості завітала справжня художниця, наша землячка, бабуся нашої Аліси.

Заходить художниця.

Художниця. Доброго дня, діти. Я почула що ви говорили про художників. Саме їхня творчість надихнула мене стати художницею. Коли я була майже такою як ви я пішла навчатися до художньої школи. Закінчила її і все життя малюю, а також навчаю малювати діток. А ви любите малювати? Тоді сідаємо до столу.

Фізкультхвилинка «Художник»

Діти виконують ігрові імітаційні рухи відповідно до змісту віршованого тексту, який читає педагог.

Я художником би став,

Фарби та палітру взяв,

( Діти складають руки перед грудьми, потім розводять в сторони.)

Все хотів би змалювати:

І затишну білу хату, (Складають руди «дашком» над головою.)

І прозорі річки хвилі,

(Присідають і виконують хвилеподібні рухи руками.)

І хмаринки в небі білі.

(Стають на носочки простягаючи руки вгору.)

Змалював би ліс привітний,

(Погойдують піднятими вгору руками- віти дерев.)

Ще й метеликів між квітів,

(Змахи рук як метелики.)

Діток, що гриби збирають-

(Присідають, зображують збирання грибів.)

Всю красу рідного краю.

( Піднятися і покружляти.)

Образотворча робота « Веселий кораблик»

Так як ви знайомі з творами Айвазовського я пропоную вам перетворитися на художників і розфарбувати акварельними фарбами контурні зображення корабликів. Але розфарбувати так, щоб кораблики були веселими і щасливими- використати для цього світлі , яскраві кольори.

Підсумок заняття

Наш запрошений гість радий був познайомитись з вами, але йому вже час.

Його чекає улюблена робота.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

0.
docx
29,4 Кб
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Конспект заняття з дітьми старшої групи: Тема: Іграшки/ Toys

zip
Конспект заняття з дітьми старшої групи: Тема: Іграшки/ Toys

1684

Аватар профіля Ребро Катерина Олександрівна
Англійська мова
4—6 років та 1 клас

35 грн

Конспекти занять для старшої групи

zip
Конспекти занять для старшої групи

113

Аватар профіля Руснак Аліна Юріївна
Дошкільна освіта
5—6 років

200 грн

Конспект тематичного заняття з математики для дітей старшої групи.

zip
Конспект тематичного заняття з математики для дітей старшої групи.

1370

Аватар профіля Орлова Віта Вікторівна
Дошкілля
4—5 років

20 грн

Конспект заняття для дітей старшої групи.(Пожежна безпека)

zip
Конспект заняття для дітей старшої групи.(Пожежна безпека)

4268

Аватар профіля Орлова Віта Вікторівна
Дошкілля
5—6 років

20 грн

Конспект інтегрованого заняття в старшій групі «Знайомство з театральними професіями»

docx
Конспект інтегрованого заняття  в старшій групі  «Знайомство з театральними професіями»

2611

Аватар профіля Добровольська Марія Павлівна
театр
5—6 років

19 грн

«Хліб — усьому голова» Конспект інтегрованого заняття для середньої та старшої групи

zip
«Хліб — усьому голова» Конспект інтегрованого заняття  для середньої та старшої групи

635

Аватар профіля Булига Олена Вікторівна
Дошкільна освіта
4—6 років

50 грн
