Конспект інтегрованого уроку в 4 класі .Природознавство:Гори Карпати.Українська мова :Спостереження за роллю прислівників у тексті.

Опис документу:
Розкрити залежність природи гір від їхньої висоти; ознайомити учнів з , географічним положенням, кліматом, рослинним і тваринним світом, Розвивати спостережливість, уяву, пам'ять, мислення, творчість. формувати поняття «гори»; ознайомити учнів із географічним положенням Карпатських гір, формувати уявлення про зміну рослинного і тваринного світу ; .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПОДОРОЖ У КАРПАТИ ІНТЕГРОВАНИЙ ВІДКРИТИЙ УРОК З української мови та ПРИРОДОЗНАВСТВА У 4 КЛАСІ

Інтегрований урок

Українська мова та природознавство

Тема.  Природознавство :Гори Карпати

Українська мова : Узагальнення й систематизація знань про прислівник

Мета.  формувати компетентності у галузі природничих наук, розвивати допитливість, прагнення спостерігати та досліджувати, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження; уміння вчитися.

Повторити та поглибити знання учнів про прислівник як частину мови, його граматичні ознаки; виробляти вміння розрізняти прислівники серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; збагачувати словниковий запас; виховувати пізнавальну активність.

Продовжувати формувати поняття «гори»; ознайомити учнів із географічним положенням Карпатських гір, формувати уявлення про зміну рослинного і тваринного світу від підніжжя до вершини; розвивати пізнавальні здібності; виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Обладнання: атлас України, відео про Карпатських гір, картки тваринного та рослинного світу Карпат, таблиця з текстом, опорна картка,………

Малюнки, картки для інд. роботи, для роботи в групах, малюнок гори.

Тип уроку. Урок комбінований

Форми роботи. Фронтальна, групова, індивідуальна.

Інтерактивні технології. Робота в групах, метод ейдетики, « Мозковий штурм»

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1.Слухання звуку тримбіти https://www.youtube.com/watch?v=CFeY85DQXgA

-Який муз інстр. Ви щойно чули?

-Що ви знаєте про нього?

III. Повідомлення теми і мети уроку Очікування  

.

-   Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

IV. Формування опорних знань

1.    Бесіда. Складання « Мозковий штурм» «Карпати»

-   Дітки, а що ви уявляєте, коли чуєте слово КАРПАТИ?

-  Сьогодні ми здійснимо віртуальну подорож у Карпати;

познайомимось з рослинним і тваринним світом Карпат і складемо запрошення друзям з Європейських країн ,щоб вони завітали до нас на Україну і відвідали Карпати.

(Вивішую стежинки)

СТЕЖИНА

1.Пункт призначення

2.Неймовірні Карпати

3.Словник Карпат

4.Зупинка «Каліграфічна»

5.Рослини .Тварини.

6.Ріки,озера .Відпочинок,охорона

7.Цікавинки

8. Поетична хвилинка

9.Творча

2. 1 СТЕЖИНА . Географічне положення

- Відправляємось в подорож. В яку частину України ми відправимось?

Робота з атласом:

  • Пригадайте, яку форму землі називають горами? (ділянки земної поверхні високо підняті над рівнинами) Закріпимо:

  • - Які частини має гора?

  • - Що таке вершина? (найвища точка гори)

  • - Що таке підніжжя? (найнижча точка гори)Розглядання малюнка

  • (Картка № 1)

- Як нам визначити на фізичній карті гори?(за кольором)

- Розглянемо карту України.

- Де розташовані Гори Карпати. ?(на заході)

-Чи гори Карпати Розташовані лише на Україні?. Чи ,можливо, на території інших країн?

Вчитель: -Дійсно, на тер України розташована лише частина гір.Вони є ще на території таких країн як Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччини, Румунії, Сербії та Австрії. Тому,частину, яка розташована на Україні , називають українськими Карпатами.

Вчитель: -Знайти найвищу гору Карпат.

Завдання з мови: Картка № 2

Виписати слова ,які означають форми земної поверхні .З одним із них скласти речення .в якому буде прислівник.(слова для довідок: завтра , сьогодні , знизу, позаду, близько,далеко,зліва,гарно,швидко точно чесно сміло).

(Ці прислівники можна надрукувати на таблиці, щоб діти могли користуватися протягом уроку)

 2 СТЕЖИНА :

Перегляд відеофільму «Неймовірні Карпати» https://www.youtube.com/watch?v=Nb3N256Vurc

-Що запам’ятали?

3 СТЕЖИНА :

1 гр.: значення слів Полонина  - гірські луки в Карпатах

2 гр .: Галявина – невеликий, зарослий травою, відкритий простір.

3 гр.: пастух (вівчар), той, хто пасе стадо, череду, отару. (Вівчарі, чабани)

4 гр.: отара--  гурт овець, кіз.

5 гр.: гірський хребет— пасмо гір, що межує з низовинами 

6 гр.: лавина--  величезна маса снігу, що зривається із гірського схилу і котиться вниз з великою швидкістю. 

4 СТЕЖИНА . Каліграфічна .

Кк Ка кр ск ук ар вк

Карпати гори

5 СТЕЖИНА :

1.Розглядання картки про рослинні зони гори №3

- Яку особливість помітили?( чим вище в гори тим рослин менше)

-Як ви думаєте,чому?( холодніше)

2.Робота учнів з підручником (с. 130 – 134).

Робота в групах:

А) Повідомлення учнів ( по групам)

1 група : 1 шар листяні ліси:(читають перший абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин 1 шару)(дивлячись за часом)

2 група 2 шар мішані ліси:(читають другий абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин 2 шару)(дивлячись за часом)

3 група 3 шар хвойні лвси:(читають третій абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин 3 шару)(дивлячись за часом)

4 група 4 шар чагарники :(читають четвертий абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин шару)(дивлячись за часом)

5 група трав янисті рослини луки:(читають п ятий абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин 5 шару)(дивлячись за часом)

6 група рідкісні :(читають шостий абзац розділу(виписують або усно визначають назви рослин)(дивлячись за часом)

(Позначити абзаци в конверті)

Завдання на картках.(назви з малюнками , діти називають показуючи фото)

     - Які рослини ростуть у Карпатах?

1 група : дуб,ялиця,граб осика клен ліщина крушина чорна бузина калина осока шавлія трава маренка

2 група:бук ,вовче лико ,бруслика бородавчаста ,бузина червона, маренка проліски, ведмежа цибуля, вороняче око,

3 група; Смереки жимолость червона бузина горобина ялівець трава нечуй-вітер квасениця мохи

4 група: смереки гірські сосни вільха ялівець чорниця брусниця мохи квіти дзвіночки нарциси арніка

5 група: трава костриця осика ситник чагарники

6 група : тис ягідний ялиця біла рододендрон східнокарпатський тирлич жовтий лілія лісова білотка альпійська

Фізкультхвилинка «Вершина,схил,підніжжя»

Б)1 гр :звірі:косулі,олені,дикі свині,куниці,бурі ведмеді,лисиці,зайці,тхори,борсуки .білка карпатська,тритон карпат.,полівка снігова.

2гр:.птахи;змієїд,беркут,тетерук,глухар,сова довгохвоста,

3гр :риби:риба щипавка,минь,бабець-головач,короп,окунь,морена,форель струмкова.

4 гр :пасовища:вівці,корови,пасіка

5 гр :плазуни ящірки черепахи вужі гадюки

6гр : рідкісні : Червона книга: лелека чорний бурий ведмідь рись тетерук тритон карпатський беркут кіт лісовий

6 СТЕЖИНА:

В)1 гр: клімат :Льодовиків у Карпатах немає, але сніг у горах лежить довго. Він часто сходить лавинами, що загороджують ріки, ламають дерева. У Карпатах м ’яка зима і неспекотне літо. Опадів тут випадає найбільше в Україні.

2 гр.:річки У Карпатах бере початок чимало річок. Найбільші річки: Дністер, Прут, Серет, Тиса.

3 гр: озера: Найбільшим гірським озером є Синевир Середня глибина 8-10 м. Озеро утворилося близько 10 тис. років тому. Тут водиться форель озерна, річкова та струмкова.

4 гр: відпочинок : Екзотичність, чисте повітря, цілющі властивості мінеральних вод сприяли розвитку в Карпатах санаторно-курортних комплексів. Міста – курорти: Трускавець, Моршин, Поляна, Свалява. Тут щорічно оздоровлюються десятки тисяч людей. Карпати приваблюють туристів з усіх країн світу. https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-gori-karpati/

5 гр : Водоспади: 21 найкращий водоспад Українських Карпат Найбільшим однокаскадним водоспадом у Карпатах — Ялинецьким, висотою 26 м. Декотрі з них можна відвідати з нами під час мандрівок. Ялинський водоспад вважається найвищим однокаскадним водоспадом Українських Карпат.

6 гр :охорона : Винищення лісів може змінити клімат у світі, спричиняє засухи, змінює напрямок вітрів, при випаданні великої кількості опадів виникають повені. Бездумна вирубка лісів привела в 1998 році до великої повені та руйнувань на Закарпатті, завдала великої матеріальної шкоди, яку важко оцінити.

На відновлення лісів потрібно багато років важкої праці і матеріальних затрат.

Отже, на місці вирубаних лісів потрібно насаджувати нові. Ліси треба охороняти.

Щоб зберегти природу Карпат, створено заповідники: Карпатський заповідник і Горгани

Завдання з мови

1.Утворити прислівники

Екзотичний , чисте ,щорічний,привабливий,висока, холодний ( по групам по одному слову від групи ) На картках надрукувати слово. Записують у зошит звич.

2. Знайди прислівники у прислів ях :

•                    Багато лісу – не рубай, мало лісу – бережи, нема лісу посади.

•                    Ліс навесні веселить, літом холодить, восени годує, взимку зігріває.

7 СТЕЖИНА : « Скринька цікавинок»

«Рекорди Карпат»« Скринька цікавинок» ( по одному учневі витягають і читають цікавинку)

* Карпати - найбільша гірська система України. Середня висота – 1000 м і більше.

* Карпати - найвологіше місце в Україні. На полонині Руська Мокра сніг лежить 116 днів на рік і випадає 1593 мм опадів.

* Карпати - місце в Україні, де найбільше річок. Тут протікає річка з найкоротшою назвою - Уж.

* Карпати - місце в Україні, де випадає найбільше снігу. Зима буває до 116 днів, замети сягають 100 см.

* Карпати - місце в Україні, де найбільше лісів.

* В Карпатах є єдина в світі долина нарцисів (м. Хуст).

* У Карпатах ростуть найвищі в Україні дерева. Висота деяких смерек і модрин сягає 54 м.

* У Карпатах росте і найменше дерево в Україні - верба туполиста , ЇЇ розмір 12-19 см.

* Найвища вершина Карпат – гора Герлаховскі Штіт (Словаччина), її висота становить 2655 м

*. Загальна протяжність становить близько 1 500 км.

3. Поетична хвилинка Піктограма по групам (по рядочку)

Розвиток пам’яті методом «Ейдетика»

У Карпатах навіть взимку  

Ручаї дзюркочуть дзвінко.

У Карпатах навіть влітку

Білий сніг на горах видко.

У Карпатах навіть хмари

Навесні,  немов отари.

У Карпатах навіть діти

Вміють грати у трембіти!

Або

Знов зелені стали гори навесні,

з полонини чути співи голосні,

і трембіти десь над горами гудуть,

то вівчарики з отарами ідуть.

Або

Стрімкі потоки, водоспади,
Могутні скелі, спів трембіти.
Я йду до вас, мої Карпати, –
Одні такі на цілім світі.

  1. Творча робота (зошити творчості)

Твір –запрошення ( на дошці варіанти назв творів . діти обирають і пишуть) Примірні теми: «Що я розповім своєму другові з Європи про Карпати.?», « Я дуже хочу поїхати в Карпати тому,що…», «Краса та природа карпатских гір

5. Перевірка написаного

VI. Підсумок уроку

  1. Рефлексія

Зірочки жовті і зелені

Жовті- що я знав зелені –що я дізнався

(По групам)

VII. Домашнє завдання

— Розкажіть про Карпати своїм батькам.

— Запитайте, хто із ваших рідних відпочивав у горах.

— Що їм там найбільше сподобалося?

Можна використати Куб Блума

.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-gori-karpati/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Як використовувати

Коли учитель кидає кубик, грань, що випала, вказує якого типу запитання слід поставити. Учні орієнтуються на основі питального слова на грані кубика й ставлять запитання, яке з нього і повинно починатися. Наприклад, перелік запитань буде таким:
● Що таке..?
● Що означає..?
● Для чого потрібно..?
● З чого складається..?
● Чому? Що якщо..?
● Що це для тебе..? Як ти ставишся..?

Неважко помітити, що запитання відтворюють таксономію Б. Блума і забезпечують перехід учнів від рівня до рівня у дослідженні теми (її аспекта).

В основній частині уроку кубик використовується після першого знайомства з темою за підручником.

Окрім того, замість стандартних запитань можна використовувати пізнавальні завдання, що починаються з дієслів:
1 – Назви (форму, розмір, колір, героїв і т.д.)
2 – Поясни (розкажи своїми словами, дай власне визначення, уточни, про що йдеться і як це пов’язано з тим, що ти вже знаєш)
3 – Застосуй (наведи приклади використання або покажи застосування)
4 – Проаналізуй (тобто, розкажи, з чого це складається, як зроблено та ін., порівняй предмет або явище з подібними, вкажи спільне та відмінне)
5 – Запропонуй (як можна поєднати це з іншим,як можна поміняти щось і отримати нове: назву, якість, предмет та ін., що буде якщо)
6 – Оціни (тобто, вкажи всі «плюси» й «мінуси», розкажи, як ти до цього ставишся).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!