Конспект "Інформаційна безпека в Інтернеті."

Опис документу:
Урок-подорож з інформатики Тема. Інформаційна безпека в Інтернеті. Два кораблі з двома капітанами і матросами 7-8 класів відправились у подорож по островам і в ході подорожі отримували піастри, які потім обміняли на оцінки, і нові знання про інформаційну безпеку в Інтернеті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок-подорож з інформатики

Тема. Інформаційна безпека в Інтернеті.

Два кораблі з двома капітанами і матросами 7-8 класів відправились у подорож по островам і в ході подорожі отримували піастри, які потім обміняли на оцінки, і нові знання про інформаційну безпеку в Інтернеті.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Ознайомити учнів із інформаційною безпекою в Інтернеті. Розглянути основні небезпеки та проблеми захисту інформації. Закріпити та розширити знання і вміння учнів по темі.

Розвиваюча. Розвивати життєві навички (толерантність, самоконтроль, навички ведення дискусії), пам’ять, увагу, вміння захищати себе та інформацію від шкідливих чинників Всесвітньої мережі, практичні навички роботи з ПК.

Виховна. Виховувати бажання дотримувати правил спілкування в Інтернеті.

Обладнання: мультимедійна дошка, мультимедійний супровід до уроку, роздатковий матеріал для анкетування та колажу «Переваги та недоліки».

Девіз:

Хто здоровий, той сміється

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання вчителя. Установка на позитивний настрій.

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді, обов'язково,

День і Вам веселим буде!

Сідайте, будь ласка!

Сядьте рівно, поверніться,

Один одному всміхніться.

Пропоную на уроці побувати,

Теплий і добрий настрій подарувати.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Загальна мотивація.

Вправа «Мозковий штурм»

Гарний настрій – це запорука здорової людини. На уроках ми неодноразово говорили про складові здоров’я, давайте пригадаємо їх.

  • Фізичні;

  • Психічні;

  • Духовні;

  • Соціальні.

  • Перед вами малюнок. Що на ньому зображено?(Комп’ютер)

  • На сьогоднішньому уроці це буде наш помічник. Але для чого комп’ютер потрібний? (Відповіді дітей)

  • IІІ.  Повідомлення теми, мети уроку.

  1. Поділ на команди

(Клас ділиться на дві команди, кожна команда обирає собі капітана та назву).

Учитель. Отже, у нас є два кораблі, дві команди, які будуть змагатися за те, щоб під час подорожі заробити собі якомога більше скарбів-значків, які команди будуть отримувати за правильні відповіді. Як ми будемо подорожувати, до яких островів причалювати, вам підкаже карта, що знаходиться на дошці.

Отже, тема нашої подорожі «Інформаційна безпека в Інтернеті»

Ну, що готові в путь? Отож, вперед!

ІV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.

  1. Острів «Кардинг»

На острові знаходяться дві дівчини, які потрапили в небезпечну ситуацію, але вони про це ще не знають…

Сценка «Небезпека в Інтернеті»

Дві подруги:Аня та Аліна.

Аліна: - Аню, ти не уявляєш собі, як мені пощастило. Я тільки що стала мільйонером!!!

Аня: - Як? Що ти таке вигадала?

Аліна: - Та ні, це не вигадки. Ось, дивись. Це повідомлення я щойно отримала на свою електронну пошту.

Аня (читає): - „Доброго дня, маємо честь привітати Вас з перемогою у щорічній Британській лотереї на честь королеви Єлизавети. Ви отримали 1 000 000 євро. Для того, щоб отримати винагороду, надішліть нам тільки свої паспортні данні, ідентифікаційний код та повну домашню адресу. Покваптеся, у Вас є три доби на відповідь. В іншому разі, Ваш приз переходить наступному учаснику.

З повагою, Джон Сміт”

(здивовано): - Оце так!... А як ти дізналася про цю лотерею, і що треба було зробити для участі?

Аліна (посміхаючись): - Та нічого, це фортуна. Мабуть моя електронна адреса якось попала до розіграшу, чи ще щось. Та це не головне. Зараз треба не гаяти часу і терміново відправити необхідні дані. Але є одна проблема: у мене ще немає паспорту. Що ж робити?

Аня: - Я знаю вихід. Давайнадішлемо паспортні дані твоєї матусі, організатори лотереї все одно не знають твоє ім’я.

Аліна (радісно): - Аню, ти геній!

  • Як ви гадаєте чи вірно вчинила дівчинка?

— Чи можна захиститися від шахраїв і зловмисників при користуванні Інтернетом і телефоном?

Розповідь учителя

Інтернет — це всесвітня мережа, що з’єднує між собою величезну кількість комп’ютерів. Завдяки Інтернету ти можеш листуватися з будь-ким, хто живе на іншому кінці світу. Але з цієї ж причини твій комп’ютер також стає доступним багатьом людям. На твою електронну адресу можуть надходити рекламні повідомлення або такі, що містять комп’ютерні віруси. Якщо ти повідомиш у соціальних мережах своє справжнє ім’я, адресу чи номер телефону, цим можуть скористатися зловмисники. Деякі діти погано розуміють відмінність між реальним і комп’ютерним світом. Вони починають підміняти живе спілкування з друзями спілкуванням у соціальних мережах. А замість рухливих ігор на свіжому повітрі грають у комп’ютерні ігри. Через надмірне захоплення комп’ютером у багатьох виникає комп’ютерна залежність.

  1. Острів «Флуд… Фішинг… Спам…»

Вправа в програмі «LearningApps.org» «Загроза даних в Інтернеті» (2 учні)

https://learningapps.org/view5379418

https://learningapps.org/view4555175

https://learningapps.org/view6252963

https://learningapps.org/view6253829

  1. Острів «Інтернетрі».

1 команда пише на стікерах безпечні сторони Інтернету, 2 команда – небезпечні. Виграє та, яка назве більше. На підготовку 2 хвилини. Стікери вішають на дошку та з’єднують лініями.

Приклади:

Безпечні сторони Інтернету: пошук цікавої інформації, музики, фільмів; листування та спілкування зі знайомими; можливість навчатись, читати книжки, використовувати корисні інформаційні джерела, веб-портали, інтернет-бібліотеки, грати в розвиваючі ігри, дізнатись про останні новини у світі.

Небезпечні сторони Інтернету: неправдива реклама, спам, агресивні, невиховані чи психічно хворі люди, віруси, шкідливі програми, сайти для дорослих, неперевірені дані, Інтернет шахраї, спілкування з незнайомими людьми, агресивні ігри, реклама.

  1. Острів «Кіноленд»

Давайте подивимось цей відеоролик і побачимо, де вас може підстерігати небезпека.

Висновок.

Давайте ще раз нагадаємо, коли Інтернет із корисного перетворюється на небезпечний.

  1. Острів «Піратів-хакерів»

На острові пірати-хакери змінили правила поведінки в Інтернеті, треба виправити ці правила.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Написання листів побажань

На стікерах вкажіть свій нікнейм та напишіть побажання для інших учнів та гостей нашого уроку.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Інформаційна безпека в Інтернеті Урок-подорож для учнів 7-8 класів
Слайд № 1

Інформаційна безпека в Інтернеті Урок-подорож для учнів 7-8 класів

Усміхніться всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям, І тоді, обов'язково, День і Вам веселим буде! Сідайте, будь ласка! Сядьте рівно, поверніться,...
Слайд № 2

Усміхніться всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям, І тоді, обов'язково, День і Вам веселим буде! Сідайте, будь ласка! Сядьте рівно, поверніться, Один одному всміхніться. Пропоную на уроці побувати, Теплий і добрий настрій подарувати.

Слайд № 3

Острів «Кардинг» Кардинґ — рід шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки або її реквізитів, яка не ініційована ...
Слайд № 4

Острів «Кардинг» Кардинґ — рід шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки або її реквізитів, яка не ініційована або не підтверджена її власником.

Острів «Флуд…Фішинг… Флейм»
Слайд № 5

Острів «Флуд…Фішинг… Флейм»

Острів «Інтернетрі»
Слайд № 6

Острів «Інтернетрі»

Острів «Кіноленд»
Слайд № 7

Острів «Кіноленд»

Слайд № 8

Острів «Піратів-хакерів»
Слайд № 9

Острів «Піратів-хакерів»

Слайд № 10

Слайд № 11

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.