Конспект "Двопланова композиція «Бо прийдуть до тебе три празники в гості» (задній план)".

Опис документу:
Вміння створювати красиві речі своїми руками - хороша справа. А коли твій виріб буде окрасою оселі на свято, то це є ще додатковим аргументом зайнятися творчістю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Двопланова композиція «Бо прийдуть до тебе три празники в гості».

(Задній план).

Мета. Створити задній план декоративної композиції. Розвивати уміння працювати в техніці паперопластики, удосконалювати навички по створенню просторових композицій. Виховання естетичного смаку та ціннісного ставлення до народних традицій.

Матеріали та приладдя:

для вчителя – зразки робіт, технологічні карти;

для учнів – кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик, формат А3, А4, серветки, технологічні карти, шаблони.

Тип уроку. Комбінований. Робота в парах..

Хід уроку

1. Організаційна частина.

Юні друзі! В дорослих зима починається згідно з календарем, у дітей - коли випадає перший сніг. У передчутті казки хочеться прикрашати дім, слухати святкову музику, читати вірші про зиму, Різдво та Новий рік.

Три свята йдуть до нас у гості,

Три свята світла і надії,

Стають нікчемними проблеми,

Душа утверджується в вірі.

Три свята йдуть по Україні,

Міста і села їх вітають,

Три свята, що приносять мрії,

Родину за столом збирають.

Віншуєм Бога родженого,

На щастя Новий рік засієм,

Вода здоров’я дасть міцного,

Серця для радості відкриєм.

2. Уведення в тему уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні і ми розпочнемо підготовку до зимових свят розробкою двопланової композиція «Бо прийдуть до тебе три празники в гості». Перед нами стоять завдання: зробити задній план цього твору; розвивати уміння працювати в техніці паперопластики; удосконалювати навички по створенню просторових композицій.

3. Актуалізація, узагальнення і систематизація знань.

  • Оскільки нас очікує робота з кольоровим папером, пригадайте правила користування ножицями?( Різати папір ножицями тільки від себе. Передавати ножиці ручками вперед, а зімкнуті леза тримати в долоні.)

  • Якщо кольоровий аркуш не має забарвлення з обох сторін, то як ми наносимо на нього розмітку? (Розмітка наноситься на зворотній бік, щоб не псувати кольорову поверхню. )

4. Подання нового матеріалу.

Зима багата святами. Але нас сьогодні цікавлять ті, що згадуються в колядці. А саме, Різдво, Св. Василя (старий Новий рік), Водохреще. Кожне з них має свої традиції і особливості. Кожне з них має і свою символіку

Різдво. Родина збирається разом за вечерею, очікуючи сходження першої зорі. Всі усміхаються та щиро вірять у диво. Лунають колядки. Традиції не змінюються уже багато поколінь.

Янголи землю зі святом вітають,
Разом із дітьми колядки співають.
А коли землю всю ніч огортає,
Янголи в небі ще довго співають.

(Символіка – зірка, церква, дідух…)

Св. Василя – одне з найулюбленіших свят у дітей та дорослих. Ходять перебрані. Хлопчики засівають на щасливий рік. Хочеться добра, надії на здійснення бажань.

(Символіка – обійстя, перебрані, новорічні ялинки.)

Водохреще. Очікування сильних морозів. Купання в ополонці. Льодяні хрести виблискують на сонці.

(Символіка – хрест з льоду.)

5. Пояснення послідовності виконання завдання.

Ви поділені на пари та обрали одне з трьох свят. Це вже не перша двопланова композиція у вашій розробці. Перед вами на парті знаходяться технологічні карти по виготовленню заднього плану розгортки і набір необхідних шаблонів. Обов’язковими серед них є шаблони ялинок, решту ви можете, за бажанням, розробити самостійно. В незалежності від обраного свята, початок у всіх одинаків.

Етап №1. Згинаємо формат А3 навпіл, як книжку (добре натискаючи лінію згину).

Етап №2. Витинаємо 2 смужки ( однієї для формату А3 не вистачить) шириною 9 см і довжиною, фіолетового кольору, для Різдва і Св. Василя, або синього для Водохреща та приклеюємо у верхній частині розгорнутого аркуша, формуючи площину неба.

Етап №3. Вирізуємо 2 смужки шириною 6 см рожевого, бордового кольорів (для контрасту) та згинаємо їх тричі навпіл по довшій стороні. У верхній частині малюємо ламану лінію – лінія серцебиття і по ній витинаємо. Розгортаємо та приклеюємо по нижній частині неба, формуючи лісочок на задньому плані.

Етап №4. Далі, можна скористатися шаблонами, або придумати самостійно довільні лекальні площини для формування тіньових площин в нижній частині формату А3 (кольори – відтінки блакитного, синього, сірого, фіолетового кольорів).

Етап №5. За розмірами, що вказані у технологічній карті, витинаємо заготовки центрального елемента нашої композиції (церква, хата, льодовий хрест) і на відстані 6 см від нижнього краю формату А3 їх приклеюємо.

Етап №6. Витинаємо і розміщуємо обабіч центрального елементу додаткові зображення (ялинки, дерева) та будинки позаду.

Етап №7. Прикрашаємо ялинки стилізованими іграшками. Витираємо серветками зайвий клей. Коректором наносимо сніжок і після висихання аркуш згинаємо навпіл.

Доцільно виділити кілька пар для формування титульної сторінки. Виконується вона на форматі А4. Послідовність її виконання аналогічна до озвучених етапів, окрім згинання аркуша та створення об’ємних елементів.

6. Самостійна творча діяльність учнів.

Учні працюють над створенням заднього плану. Вчитель при потребі допомагає і консультує школярів.

7. Підсумок уроку.

Ми розпочали сьогодні роботу по створенню двопланової святкової композиції. Завдання виконувалось у парах. Партнера ви обирали самостійно.

  • Які враження та відчуття у вас від партнерської взаємодії?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!