Конспек уроку "Зображення ритуальних, святкових предметів, прикрас, карнавальних масок. “Новорічні прикраси."

Опис документу:
Вчити учнів виготовляти й оздоблювати карнавальні маски та до¬тримуватись основних вимог щодо їх декорування, зокрема: пере¬давати образність, яскравість, характер маски (позитивні герої — радісні, веселі; негативні — злі, похмурі, сумні); ознайомити з ос¬новами конструювання предметів за зразком або шаблоном виго¬товлення викройки маски (тварин — лисички, зайчика, ведмедика тощо; казкових героїв — Буратіно, Пірата тощо); розвивати твор¬чу уяву, фантазію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Зображення ритуальних, святкових предметів, прикрас, карнавальних масок. “Новорічні прикраси

Мета. Вчити учнів виготовляти й оздоблювати карнавальні маски та дотримуватись основних вимог щодо їх декорування, зокрема: передавати образність, яскравість, характер маски (позитивні герої — радісні, веселі; негативні — злі, похмурі, сумні); ознайомити з основами конструювання предметів за зразком або шаблоном виготовлення викройки маски (тварин — лисички, зайчика, ведмедика тощо; казкових героїв — Буратіно, Пірата тощо); розвивати творчу уяву, фантазію.

       Обладнання. Таблиці з поетапністю виготовлення маски, готові маски (зразки дитячих робіт)

Хід уроку

I.  Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

II. Робота над темою уроку. 1. Вступна частина.

Усі ви з нетерпінням чекаєте Нового року. Вдома знову пахне ялинкою. Вже підготовлено барвисті прикраси для лісової красуні. А незабаром відбудеться новорічний бал-маскарад. Важко уявити собі новорічне свято без красуні-ялинки, бенгальських вогнів, карнавальних костюмів і, звичайно ж, без масок. Хто з вас не водив веселий танок у масці зайчика, лисички, ведмедика чи клоуна? Від слова "маска" походить і назва самого свята — маскарад.

Ідучи на маскарад, ви одягаєте новорічний костюм або просто маску. Одягнувши її, уявляєте себе в новій ролі, у новому образі — Зайчика, Лисички чи іншого казкового персонажа.

До речі, маски здатні впливати на наш настрій, поліпшувати його. Так, так, з ними й справді веселіше, погідніше. От, скажімо, надворі дме пронизливий вітер або снігова пороша засипає очі, морозець щіпає щічки, а на вашому обличчі усміхнена маска веселого клоуна. Все одно, погодьтеся, на душі тепліше.

Пригадайте, в ролі якого казкового персонажа вам довелося побувати на новорічних карнавалах.

(Діти діляться своїми враженнями.)

Маска чи маскарадний костюм — це ніби застиглий вираз характеру. Самі розумієте: якщо одягнути веселу маску із намальованою усмішкою, то у ній важко буде заплакати. Ніхто не повірить. Доведеться бути веселим. А якщо одягнути костюм космонавта чи мушкетера, то доведеться бути відважним і сміливим.

Беручи до рук новорічну маску, ви, напевне, ніколи не замислювалися, яка багата і древня її історія. Маска виникла дуже давно і була зовсім не схожа на сучасну. Ще первісні люди одягали маски, виконуючи священні танці.

У давньоєгипетській піраміді вчені знайшли золоту маску фараона Тутанхамона, який жив понад три тисячоліття тому. Від таких масок народилося мистецтво скульптурного портрета. Древні майстри намагалися точно відтворити зовнішність людини, з якої ліпили маску.

З давніх-давен маски використовують у театрі. Актори Стародавньої Греції грали у масках, які відтворювали найрізноманітніші почуття: радість, горе, гнів.

Відтоді символом театру так і залишилися дві маски: весела — комедії і сумна — трагедії. Але давньогрецька театральна маска була ще й рупором, що підсилював голос. В отвір для рота вставляли глиняну чи металеву трубку, і кожне слово актора було добре чути в найдальшому куточку грецького театру. Так у ті часи люди замінювали сучасні мікрофони.

В Африці робили страшні воєнні маски. Воїни одягали їх, щоб налякати своїх ворогів, які, ледь забачивши грізні маски, кидалися навтіки.

Ну, а в наш час? Ви знаєте, що у хокейного воротаря є маска, але вона потрібна йому не для того, аби виступати в театрі чи лякати гравців команди-суперника. Маска захищає обличчя спортсмена від випадкових ударів шайбою або ключкою.

Маскою зі скляним віконцем користуються під час роботи зварювальники, щоб іскри розплавленого металу не обпалили обличчя. Кисневі маски одягають льотчики-випробовувачі; лікарі користуються білими марлевими напівмасками. Словом, у сучасної маски багато професій — усіх їх не перелічиш.

Маски одягають не лише на новорічний маскарад, а й на різдвяні свята.

4. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем учителя).

5. Пояснення послідовності зображення маски.

6. Перегляд технологічної таблиці із послідовним виготовленням маски.

7. Бесіда про техніку безпеки під час роботи з ножицями.

8. Практична діяльність учителя та учнів (колективна робота).

9. Самостійна робота учнів.

(Учні закінчують прикрашати маску на наступному уроці.)

III. Підсумок уроку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»