Конспек уроку " Узагальнення з теми «Здоров’я людини»"

Опис документу:
Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 05

(Основи здоров’я 5 клас)

Тема: Правила користування громадським транспортом. Етика пасажира. Поведінка пасажира при ДТП.

Мета: Поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, ознайомити з поняттям “громадський транспорт”; розкрити небезпеки, які можуть спіткати пасажирів при недотриманні правил дорожнього руху, формувати вміння і навички правильної поведінки під час очікування громадського транспорту, посадки і висадки з нього, дій при ДТП; закріплювати вміння переходити вулицю після висадки з транспорту та надавати першу медичну допомогу. Виховувати у дітей слухняність, обережність і відповідальність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань;

Обладнання: Підручник, наочність.

Поняття та терміни: громадський транспорт

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Назвіть основні правила поведінки для пішохода. Учні по черзі називають по одному правилу.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Продовжити фразу: «Приємна подорож — це...»

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах:

Об'єднання у чотири групи (тролейбус, автобус, маршрутне таксі, метрополітен).

Можна використати зображення цих видів транспорту, розрізані у формі пазлів (пазли — за кількістю учасників).

Завдання групам: назвати переваги і недоліки певного виду транспорту Обговорення і доповнення результатів.

В переповнено транспорті

1. Поясніть, чому можуть бути небезпечними в переповненому транспорті:

а) черевики на високих підборах;

б) довгий шарф;

в) крислатий капелюх;

г) рюкзак, санчата, лижі.

2. Обговоріть, яке взуття, одяг і речі треба одягати чи брати з собою, якщо передбачається поїздка в переповненому транспорті.

Обговоріть і запишіть поради тим, хто наважиться їхати у переповненому автобусі. Оформіть ці поради у вигляді пам’ятки.

В метрополітені

Назвіть, які піктограми, зображені на мал. 21, відповідають таким правилам поведінки у метрополітені:

1. Не можна бігти по ескалатору.

2. Вхід до метрополітену з морозивом заборонено.

3. У метрополітені забороняється перевозити речі великих розмірів.

4. Будь обережним при виході з ескалатора.

5. Не підкладай пальці під поручень.

6. Не став речі на поручень.

7. Малих дітей слід тримати за руку або перевозити на руках.

V. Закріплення знань учнів.

Мозковий штурм. Запишіть поради для тих, хто збирається їхати в переповненому автобусі.

Об’єднайтесь у три групи за темами:

група 1 - етика пасажира;

група 2 - у переповненому транспорті;

група 3 - у метрополітені.

За допомогою матеріалів цього параграфа і порад на с. 172 підготуйте плакати зі створених раніше пам’яток відповідно до обраної теми.

Підготуйте короткі сценки і продемонструйте їх у класі разом із плакатами.

Набуваємо практичних умінь:

Навчись приймати положення, які під час аварії є найбезпечнішими (мал. 23):

а) таке положення найкраще приймати при лобовому зіткненні, нагни голову, обхопи її руками, уприся ліктями в передає сидіння;

б) при ударі ззаду треба встигнути зісковзнути вниз, упертися головою в спинку свого сидіння, а ногами — у спинку переднього сидіння;

в) таке положення є найбезпечнішим при боковому зіткненні: ногами упрись у підлогу, а руками міцно тримайся за переднє сидіння, сховавши між ними голову.

За допомогою блок-схеми, що на сторінці 38, дай відповіді

на запитання:

1. Що найперше слід зробити, побачивши в салоні автобуса вогонь або відчувши запах диму?

2. Як захиститися від отруйних газів?

3. Як вибратися з салону, якщо двері не відчиняються?

4. Яку шибку легше розбити — лобову чи бокову?

5. Чим треба скористатися для надання першої допомоги постраждалим?

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 5 - 6

УРОК 06

(Основи здоров’я 5 клас)

Тема: Узагальнення з теми «Здоров’я людини»

Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань, понять та їх розуміння і використання; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.

Обладнання: картки з тестовими завданнями.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.

ІІ. Виконання завдань

1) В 2) А 3) Г 4) А 5) Б 6) А

7) Здоровий спосіб життя – це вміння людини зберігати (поводитися так, щоб не шкодити своєму здоров’ю), розвивати (працювати над своїм розвитком), відновлювати (правильно поводитись, коли захворів, отримав травми) своє здоров’я.

8) 1-А; 2-В; 3-Б;

9) 1- В; 2-Г; 3-Б; 4-А;

11) 1,6,8

ІІІ. Домашнє завдання

1. Повторити § 1- 6

Тест №01 (Основи здоров’я 5 клас)

Узагальнення з теми «Здоров’я людини»

Дата _______________________ Прізвище, ім’я _______________________

І рівень (0,5 бала)

1

1. Для вимірювання температури використовують:

а) термостат б) терморучку

в) термометр г) косинець

2

2. Якщо виникла пожежа, телефонуй за номером :

а) 101 б) 102

в) 103 г) 104

3

3. Дороги, які мають більш як дві смуги, називають:

а) тривимірні б) небезпечні

в) широкі г) багатосмуговими

4

4.Електротранспорт — це:

а) трамвай, тролейбус б) таксі, велосипед

в) автобус, літак г) поїзд, автомобіль

5

5.Якщо ти став свідком злочину, телефонуй за номером

а) 101 б) 102 в) 103 г) 104

6

6. Це ситуація, коли ніщо не загрожує твоєму життю,

здоров’ю чи добробуту:

а) Безпека б) Небезпека

в) Почуття г) Толерантність

ІІ рівень (1 бал)

7. Дай визначення поняття

Здоровий спосіб життя – це _________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________

8. Встанови відповідність А

1. Пішохідний перехід

2. Залізничний переїзд із шлагбаумом

3. Підземний перехід Б

1-___; 2-____; 3-____;

В

9. Встанови відповідність

1. Переходити дорогу

А) слід обходити спереду

2. На тротуарах і пішохідних доріжках

Б) слід обходити ззаду

3. Автобус і тролейбус

В) слід тоді, коли транспорт далеко

4. Трамвай

Г) слід рухатися правою стороною

1-___; 2-___; 3-____; 4-____.

ІІІ рівень (1,5 бала)

10. Назвіть кілька небезпек. Об’єднайте їх у дві групи:

Природні небезпеки

Небезпеки, пов'язані з життєдіяльністю людей

11. Які з цих занять можна назвати безпечними для життя та здоров’я:

1) допомога батькам; 2) рухливі ігри; 3) прибирання; 4) тривалі розмови по телефону; 5) комп’ютерні ігри або телевізор більш як дві години; 6) виконання домашніх завдань; 7) виникненню паніки внаслідок якоїсь ситуації; 8) гортання журналів мод?

____________________________________

IV рівень (3 бала)

12. Складіть пам’ятку про правила поведінки у транспорті. ________________________________________________________________________________________________________________

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.