Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
КОНКУРС ПРАВОЗНАВЦІВ
для учнів 8-9 класів
МЕТА: розширити правовий словниковий запас та ерудицію учнів; розвивати їхні вміння працювати в команді, робити логічні судження, критично мислити, застосовувати на практиці знання, отримані на уроках правознавства; виховувати й прищеплювати інтерес до правової науки.
Обладнання: чисті аркуші паперу А4, стікери для запису назв команд.
Тип заняття: застосування набутих знань, вмінь та навичок.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Організаційний момент.
Привітання. Коротка інструкція для учнів. Перед початком вікторини обирається журі з числа вчителів (2-3 чол.).
Проведення вікторини
Ціцерон говорив: "Щоб стати абсолютно вільними, ми повинні стати рабами..." Рабами кого або чого ми повинні стати ? /Закону/
Хто був автором першої Конституції України? /Пилип Орлик, 1711р./
В Російській імперії існувала страта через повішення. Засуджений
до такої кари міг залишатися живим лише у двох випадках : якщо надходило імператорське помилування або якщо... Коли ж іще ? /Коли рвалася мотузка/
Назвіть п"ять символів державності України./Конституція, герб, пра
пор ,гімн, президент/
Петру І так знавісніли хабарники, крадії, злочинці-чиновники, що він
видав указ: "А воров в государстве нашем, вешать велим, как только объявится, что украл он... " Скільки ж мав украсти злочинець,щоб бути засудженим через повішення? /Якщо вкрадених грошей вистачало на придбання мотузки і оплату, роботи ката/
Як називається переслідування, ущемлення громадських і людських прав, а то і знищення цілого народу ? /Геноцид/
В середині ХVІст. венеціанський посол у столиці Туреччини Стамбулі описав слідуючий випадок : "3 султанської оранжереї зникло три огірки. Взнавши про крадіжку, султан наказав виявити злочинця. Кізляр -ага, начальник охорони, викликав до себе 10-х працівників оранжерї і виявив крадія". Яким чином він це зробив ? /Наказав розпорювати їм почергово животи і оглядав нутрощі. Четвертий виявився винним /
Який документ прийнятий ООН рішенням своєї Генеральної Асамблеї 20 листопада 1989 року? /Конвенція про права дитини/
Цей біблійний цар і суддя приймав настільки мудрі рішення, що вони
стали своєрідною “притчею во язицех". Як його звали ? /Соломон/
В якому випадку на Запорозькій Січі могли закопати в одній ямі живого і мертвого ? /Коли один козак вбивав іншого і суд визнавав його винним/
Підсумки заняття.
Вчитель підводить підсумки вікторини та нагороджує грамотами/дипломами учасників.
ВИКОРИСТАНА
ЛІТЕРАТУРА
Анкета "Твої права"//Мурзилка.- 2001.- № 6.- С.19-20.
Диспут на тему: "Права та обов"язки підлітків"//Шкільний світ.- 1999.- № 3.- С. 8
Ефремова Н. Конкурс знатоков права//Библиотека.- 2000.- № І2.- С. 38-39.
Знай свої права, дитино: Права дитини викладені у віршах//Дитячий садок.- 2001.- № 21.- Вкл.
Іноземцева Б. Знаємо свої права, виконуємо свої обов"язки: Година спілкування/Позакласний час. - 2001.- № 12. - С.18-21.
Кокарева Л. Дошкільнятам про права дитини: Заняття-бесіди з використанням казок //Дошкільне виховання. – 2001. - № 6. - С. 1- 6.
Популярно о правах ребенка. Методические рекомендации для библиотекарей по работе с читателями-детьми младшего школьного возраста. - Симферополь.- 2001.
Права і обов'язки дитини//Клас. - 2000. - № 3
Стецина К.В. Гра-конкурс на кращих правознавців для учнів 9 – 11класів// Шкільний світ.- 1999.- № 9.- С.8
Юридичний аукціон//Позакласний час.- 2001.- №11-12. - С.22-25.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»