Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Комплекси вправ ранкової гімнастики в ДНЗ

Фізична культура

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас

21.03.2020

1419

86

0

Опис документу:
Комплекс вправ ранкової гімнастики «Буратіно бавиться» (з кубиками). Комплекс ранкової гімнастики«Чапля» Комплекс ранкової гімнастики «Соняшники на городі»Комплекс ранкової гімнастики «Гуси» Дихальна вправа "Вітер"
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Комплекс вправ ранкової гімнастики

«Буратіно бавиться» (з кубиками).

І. Вступна часина

Ходьба із зміною темпу (35 сек), ходьба з під­німанням високо ніг, як «чапля» (20 сек). Біг у серед­ньому темпі (30 сек), ходьба. Під час ходьби взяти ку­бики.

 ІІ. Загально – розвиваючі вправи

а) Піднімання рук через сторони вгору«Розімнемо ручки»

В. п. — о. с. руки з кубиками внизу. 1—2 —підняти руки через сто­рони вгору, постукати кубиками над головою (вдихну­ти); 3—4 —опустити руки вниз, постукати кубиками, за спиною (видихнути). Руки в ліктях не згинати. Повто­рити 6 раз у повільному темпі.

б)Повороти тулуба в сторони. « Буратіно озирається»

В. п. — стійка «ноги нарізно», руки з кубиками внизу. 1 — повернути тулуб вправо, стукнути кубиками перед грудьми (видихнути); 2 — повернутись у в. п. (вдихнути-); 3—4 — повторити те саме вліво. Повертаючись, п'ятки від підлоги не відривати. Повторити 3—4 рази в середньому темпі.

в)Нахили тулуба вперед.»Буратіно нахиляється»

 В. п. — о., с, руки з кубиками внизу. 1 — підняти руки через сторони — вгору, постукати кубиками над головою (вдихнути); 2—3 — нахилити тулуб уперед, двічі торкнутись кубиками ніг нижче колін(видихнути); 4— випрямитись у в. п. Нахиляючись, ноги в колінах не згинати, руки прямі. Повторити 3—4 рази в середньому темпі.

г) Стрибки. «Буратіно стрибає»

В. п. —таке саме. 1 — стрибком поставити ноги нарізно, руки зкубиками в сторони; 2 — стрибком поставити ноги разом, руки вниз. Стрибати м'яко, руки прямі. Повторити 6—8 раз.

ІІІ. Заключна частина

Ходьба у повільному темпі на носках, «як мишка» (25 сек).

Комплекс ранкової гімнастики«Чапля»

І. Підготовча частина.

Ходьба звичайна в колоні по одному в швидкому темпі(20 сек), в повільному темпі(25 сек), на носках(20 сек), ходьба звичайна(20 сек), ходьба на п’ятах(20 сек), ходьба звичайна(20 сек), ходьба як «чаплі» (25 сек), біг «змійкою» (25 сек) ходьба звичайна(20 сек). Біг середньому темпі (30 сек), ходьба звичайна(20 сек). Шикування в кілька колон із заведенням ланок

ІІ. Загально розвиваючі вправи.

1. Хвилеподібні рухи руками («чапля крилами махає»).

В - п. - о. с, руки в сторони. 1 - 2 - хвилеподібні рухи, руками вгору та вниз; 3 - опустити руки вниз; 4 - руки сторони (у в. п.). Рухати руками плавно, дихати рівномірно. Повторити 6—8 раз у повільному темпі.

2. Нахили тулуба вперед («чапля жабку шукає»).

В.п. - стійка «ноги нарізно», руки на поясі. 1 - 2 - нахилити тулуб уперед, шию витягнути (видихнути); 3 - 4 - випрямитись у в. п. (вдихнути). Ноги в колінах; не згинати, спина пряма. Повторити 6—8 раз у повільному темпі.

3."Піднімання ніг по черзі («чапля стоїть на одній нозі).

В. п. - о. с, руки на поясі. 1 - підняти.праву ногу вперед, угору,носок витягнутий; 2 - опустити ногу у в. п,; 3 – 4 - те саме з лівої ноги. Ноги в колінах не згинати дихати рівномірно. Повторити 6 раз кожною ногою в середньому темпі.

4. Нахили тулуба вперед («чапля жабку ловить»).

В. п. - стійка «ноги нарізно», ліва рука на поясі, права внизу. 1 - підняти праву руку вперед, угору (вдихнути); 2 - 3 - виконати два пружинисті нахили тулуба вперед, торкаючись пальцями правої руки носка лівої ноги й промовляючи «ква-ква» (видихнути); 4 - випрямитись у в.п.; 5 – 8 – те саме з лівої руки. Ноги в колінах не згинати. Повторити 6 раз у середньому темпі.

 5.Стрибки на місці з рухами рук («чапля полетіла)

В. п. - о. с., руки в сторони. 1 – 4 - стрибки з однієї ноги на іншу з рухами рук угору та вниз («чапля крилами махає»). Стрибати м'яко, дихати рівномірно. Повторити 3—4 рази.

ІІІ. Заключна частина.

Перешикування в одну колону. Вправа на дихання.

Дихальна вправа "Вітер"

Як шумить вітер? А ось так! Вдих носиком. Видих ротиком, долонька торкається ротика і дитина без голосу вимовляє "звук індіанця" - це шумить вітер. Вправу слід повторити 3-4 рази.

Комплекс ранкової гімнастики «Соняшники на городі»

І. Підготовча частина.

Ходьба звичайна в колоні по одному (25сек), ходьба  приставним кроком в сторони(20 сек), ходьба на носках(15 сек), звичайна ходьба(10сек), ходьба на п’ятах(15сек), біг(20сек), звичайна ходьба(10сек),біг високо піднімаючи коліна(15сек), звичайна ходьба(10сек), шикування в коло.

ІІ. Загально – розвиваючі  вправи:

1) "Посадили зернятко в землю".

 В.п. - основна стійка. Повільне присідання (вправа для м'язів ніг) - 8-10 разів.

2) "Було зернятко, але в нього з'явився хвостик - паросток".
В.п. - сидячи на п'ятках. Повільне піднімання рук угору (вправа для рук) - 8-10 разів.

3) "Почав паросток рости і виріс соняшник".
В.п. - сидячи на п'ятках.
 Повільне підведення з поступовим переходом в основну стійку піднімання рук угору (вправа для тазостегнового відділу, м'язів рук) –   8-10 разів.

4)"Раптом подув сильний вітер, соняшник почав гнутися під його силою".
В.п. - основна стійка. Нахили тулуба вперед-назад (вправа для хребта, м'язів спини, живота) - 8-10 разів.

5)"Ось вітер стихнув, соняшник полегшено зітхнув, заспокоївся".
В.п. - основна стійка. Глибокий вдих, повільний видих, тіло розслаблене - 4-6 разів.

ІІІ.Заключна частина

Повільна ходьба по колу. Вправа на дихання.

Дихальна вправа "Квітка"

        Дитина уявляє, що вона на полі квітів, зриває одну квітку і нюхає її - вдих носиком. Видих ротиком зі звуком -а- - як пахне квітка.

Комплекс ранкової гімнастики «Гуси»

І. Підготовча частина

Ходьба звичайна в колоні по одному в швидкому темпі, в повільному темпі, на носках, на п’ятах, як «чаплі», біг, біг «змійкою», шикування в 2 колони

ІІ.Загально – розвиваючі  вправи:

1. «Гусаки махають крилами».

         В. п.: ноги злегка  розставлені, руки внизу. Підняти руки в сторони, помахати ними, опустити, сказати «вниз».  - 5 разів.

2. «Гусаки п'ють воду».

        В. п.: ноги злегка  розставлені, руки внизу. Присісти, руки покласти на коліна, опустити голову, встати. - 5 разів.

3. «Гусаки шиплять».

        В. п.: ноги на ширині плечей, руки внизу. Нахилитися вперед, розвести руки в сторони, виголосити «ш-ш-ш», повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

4. «Стрибки».

        В. п.: ноги злегка розставлені, руки на поясі. Виконати 8 стрибків на 2 ногах, ходьба на місці 10 сек, знову повторити стрибки

ІІІ. Заключна частина

Перешикування в одну колону. Вправа на дихання.

Дихальна вправа "Вітер"

Як шумить вітер? А ось так! Вдих носиком. Видих ротиком, долонька торкається ротика і дитина без голосу вимовляє "звук індіанця" - це шумить вітер.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.