Комбіноване заняття-казка
Для дітей молодшого віку
Підготувала вихователь Гукова Тетяна
(основи народознавства, валеологія, малювання)
Тема: «Ліки для ведмедика Мишка»
Мета: Закріпити знання дітей про лікарські рослини,
м ята, липа, шипшина, калина. Вчити малювати гілки калини
нетрадиційним способом – пальчиками і долонею. Розвивати зв’язне
мовлення, спонукаючи формулювати відповідь на запитання.
Виховувати співчутливе ставлення до хворого, викликати бажання
допомогти.
Обладнання: аркуші паперу з намальованими гілками, гуаш зелена у піддоні,
червона у мисочках, вологі серветки.
Матеріал: м’які іграшки Ведмедиця,ведмежатко.
Хід заняття:
- Всі сідайте рядком,
Пограємо ладком.
Приготуйтеся, будь ласка,
Починаєм нашу казку.
- Сьогодні я у ліс ходила, там Ведмедицю зустріла. Вона була дуже
засмучена, тому що її синочок Мишко захворів. У нього нежить, температура,
сильний кашель. Він дуже страждає, але відмовляється приймати будь-які
ліки. Як ви гадаєте, чи можемо ми якось допомогти ведмежій сімейці?
Можливо, існують інші ліки, солодкі і смачні? (Діти пригадують, що знають
про лікарські рослини:шипшину м яту липу, малину, калину).
- Які ліки можна приготувати з цих рослин? А чи допомагають мед, чай,
варення і відвар під час простуди? Вірно, вони знімають жар, лікують кашель,
хворе горло. Як ви гадаєте, подібні ліки сподобались би Мишкові? Може, ми
разом підемо в ліс і розкажемо Ведмедиці, як можна вилікувати Мишка?!
(Фізкультхвилинка)
По доріжці топ-топ,
Через річку стриб-стриб.
Під кущами нахиляємось,
Від комарів відбиваємось.
- Доброго дня вам, матінко-Ведмедице! Як себе почуває ваш Мишко? Йому
вже краще?
- Та що ви! Він зовсім знесилений. Лежить, не встає! Не знаю, що мені
робити!
- А ми з дітками пригадали, що лікуватися можна не лише пігулками, а й з
допомогою цілющих лікарських рослин.
(Далі Ведмедиця задає дітям запитання, а ті відповідають).
- А які рослини називають цілющими, лікарськими? (Липа, малина, калина;
вони ростуть в наших лісах і можуть лікувати).
- Які ліки можна виготовити з малини, калини, липи? (Мед, варення, чай,
відвар).
- Від яких хвороб вони допомагають? (Застуда, нежить, кашель, хворе
горло).
- А як саме приймають такі ліки? (Чай і відвар п’ють теплими, мед можна
додати в молоко, варення запивають теплим чаєм).
- Ви молодці, малята! Я обов’язково зварю липовий чай та малинове варення
Мишкові. А от що таке калина? Як вона виглядає? Щось я не пригадую такої
рослини! (Червоні ягідки на гілках, зелене листя).
- Багато є рослин із червоними ягідками і зеленим листям! Може, ви
намалюєте мені калину, тоді я точно впізнаю! Ось, Мишко колись малював
гілочки дерев, та не закінчив, захворів. Ви на цих гілочках намалюйте листя і
ягоди калини. Тільки пензликів у мене нема, тож малюйте руками! (Спільна
діяльність вихователя і дітей. На великому аркуші паперу з намальованими
гілками роблять зелені відбитки долоні – це листя, потім пальчиками
малюють червоні ягідки).
Ведмедиця: Ой, як гарно! Тепер я знаю, що таке калина! Такий кущ росте недалеко від нашої хати! Побіжу, назбираю ягід! Дякую вам, малята! До побачення!













